Silná touha po třetím dítěti

heat
24. črc 2017

Mám dvě děti 8 a 6 let.Po dětech jsem toužila snad už od 19 ti let a dělala jsem vše pro to, abych je mohla mít co nejdříve -při vysoké jsem pracovala abych měla praxi a našla jsem si úžasného chlapa. Teď už ale asi tak půl roku mi strašně tikají biologické hodiny. ...A manžel už třetí dítě nechce.Praktikujeme přerušovaný pohlavní styk a já po každém brečím - prostě si nemůžu pomoct. Opravdu mě to hodně trápí a nevím jak se s tím vyrovnat.Manžel to tak trochu vnímá, ale nechci ho tím zatěžovat, protože se zase bojím, že by na mimi kývl , ale jen kvůli mně a já chci, aby chtěl sám od sebe.Mám milion důvodů proc další dítě nemít a všechny jsou rozumné, ale prostě ta touha je silnější. ...Mám samozřejmě radost, že mám dvě zdravé a šikovne děti, pěknou rodinu, ale ve mně je prázdnota. ... Myslela jsem si, že mi pomůže pracovat s miminky(jako dobrovolník ),ale to můj stav ještě zhoršilo ..Když vidim rodinu ze třemi dětmi, je mi úplně úzko. Setkal se s tím někdo? Asi je to už na nějakou psychiatrii....Pořád čekám, že to přejde, snažím se na to nemyslet, ale nejde to...

shine2015
24. črc 2017

@heat sednu si s mužem a prober to s nim....i kdyby na to kyvnul kvůli tobě tak to přeci neznamená ze mimi nebude mít rad......

Pokud brečís po sexu - tak on to vidí říká na to co???

Já bych mu to řekla.....

Ale upřímně co první dvě deti?? Ty Té taky potrebuji.....aby ses nefixovala tři tři tři a ony dvě nesly stranou....

Hodne štěstí a ať se s manželem domluvíte 😉❤️

odula
24. črc 2017

@heat Hele - A to by vadilo,kdyby,az si promluvite,kyvl jenom kvuli tobe? Jak pises je to uzasnej chlap,takze i skvelej tata, tudiz jsem si jista,ze se nakonec z miminka bude radovat uplne stejne jak ty 😉

aronek
24. črc 2017

@heat ahoj, měla jsem to stejně. Přítel ale řekl, že v žádném případě. Každopádně já dítě chtěla a nechala jsem tudíž ochranu na něm a nějak to neukočíroval a máme třetí sedmiměsíční princeznu 🙂 kdyby chudák věděl, že mi maličká připadá lichá a chtělo by to parťáka, tak si dojde na vasektomii 🙂

shine2015
24. črc 2017

@aronek 😄😄😄

michaela_2
24. črc 2017

@heat Ahoj, ono se těžko radí, píšeš, že je milion důvodů, proč byste třetí dítě mít neměli, ale nepíšeš které to jsou. Závažným by mohl být například špatný zdravotní stav jednoho z Vás dvou rodičů nebo extrémně nízká existenční úroveň - nemít jisté bydlení apod.
To musíš zhodnotit sama, jak moc vážné ty důvody mluvící proti jsou.
Pokud jde manžela, zkusila bych si s ním o tom vážně promluvit a vysvětlit mu to, třeba vůbec neví, jak moc se to v tobě pere 🙂 A jak píšou holky, jestli je fajn táta pro 2 děti, určitě by byl i pro to třetí, ale chce to abyste o tom spolu mluvili.
Držím palce!

shine2015
24. črc 2017

@heat hlaveň si ale taky zvaz jak silný je vás vztah a jak spolu teď k sobě mate blízko...pro nás máme tři deti hned po sobě a byly chvilky kdy to bylo na úkor našeho partnerského vztahu bylo - mě pořad blbě nevyspala hotova deti nemocný a třetí tehotenstvi zahul takhle brzy po sobě..já hotova.... jsem za tři deti strašne rada byly plánované i hned za sebou ale chce to mít rozumného partnera pro rodinu ... aby on nebyl hotovy ze finančně to nezvládne a od nevidím do nevidím v práci a ty sama doma....

heat
autor
24. črc 2017

Děkuji holky za rady! Povzbudilo mě to....Důvody proti jsou hlavně peníze a bydlení - máme 2kk na hypotéku 😢Ale mám argument, že jsem pracovala i na mateřské😊 S manželem jsme o tom mluvili hodnekrat a asi přes to nejede vlak..Přijde si už na miminko starý (je mu 38!!!), a taky z něho vypadlo, že se boji postižení dítěte,o mně při porodu a tak...Dřív třetí dítě úplne nevylucoval, ale ted je prostě proti. Vztah mame ok- detmi nikdy netrpěl - ty spaly v noci od miminek hezky a jsou zvykle na hlídání,takze si občas někam vyjdem a v zimě spolu jezdíme na hory, v létě na welness. ..Jsme spolu 14 let.Dite si ale na něm nechci vyžebrávat. Spis nevím jak se vyrovnat s tím, že už nebude to třetí. ...

heat
autor
24. črc 2017

@shine2015 když Já vždycky po tom sexu jsem takova uzkostliva - stáhne se mi hrdlo a po brečet si jdu na záchod 😢 .... Nechci vypadat jak hysterka....Nejde mi to nějak ovládnout. ..Je mi to v ten moment líto, že zase nic...

Jednou jsem měla zpoždění a vázne jsem si myslela, že jsem těhotna, tak jsem se ho ptala, jestli si ho necháme (což já bych na potrat stejne nikdy nešla ),kdybych byla a on :Necháme, neboj, ale těhotna nejsi 😀 a nebyla jsem...

shine2015
24. črc 2017

@heat a když by sis promluvila??

bonulinka
24. črc 2017

Peníze a bydlení jsou docela podstatné důvody. Bydlet v 5 lidech ve 2+kk není nic moc. Příchodem třetího dítěte budete muset pravděpodobně pořídit i větší auto atd. Mysli i na starší děti...Ty také tak touží po dalším sourozenci ? V době, kdy jsem hodně toužila po třeťátku a manžel se třetím dítětem nesouhlasil, tak jsme si pořídili psa. Možná i to by bylo řešení.

shine2015
24. črc 2017

@bonulinka Heled něco na tom je - auto bydlení ale i čas na deti aby se necítily na druhé koleji a čas na sebe s manželem......dovolené atd není to úplně snadný

shine2015
24. črc 2017

Respektive není to o tom chci mít tři tři tři tři ale i jak to pak bude do budoucna...

Já - my jsme za tři šťastní

heat
autor
24. črc 2017

@bonulinka hihi....my psa mame😁 - měli jsme ho dřív a pak děti. .. Děti by sourozence chtěli - máme teď v okolí spoustu miminek a batolat a sami s tim začaly😀 - oni možná byli tim mým spouštěčem. .. V Podstatě jsou tu argumenty, které já mam taky....ale proste to srdce to přebíjí. ..
Je tu někdo, kdo chtěl třetí dítě a neměl ho ? Bojim se toho, že to budu manželovi jednou vyčítat a litovat toho.....

shine2015
24. črc 2017

@heat Heled sedne si s nim a pokud bude mít racionální argumenty proč ho nemít typu už teď nám zbývá 2tis na jídlo....tak mu to nemůžeš vyčítat...pokud to budou blbosti tak bych antikoncepci nechala na něm a dala tomu volný průběh 😄

oveckaluky
24. črc 2017

Měla jsem to stejně...když bylo holkám 5 a 10 let, strašně jsem chtěla třetí, ale bylo to přesně stejně, jako u vás, muž prostě nechtěl. Před asi dvěma lety začal chtít třetí dítko on, to zase já ne, protože to období, kdy jsem chtěla, jsem tak nějak přešla, získala mezitím novou práci, která mě baví a co jsem vždycky chtěla dělat (jsem knihovnice)...letos jsem si řekla, že by to bylo vlastně fajn, mít ještě miminko. Starší dceři je 16, mladší teď bude 11, za pár let nám postupně vyletí z hnízda, a co bude pak? Budeme za nějakých 5 let, až se starší osamostatní a mladší půjde na střední, najednou sami doma? pro mě, coby matku "kvočnu", která musí mít pořád přehled, co s nimi je a jak se mají, děsná představa...začala jsem chtít miminko taky. V březnu jsem kývla, v dubnu se to povedlo...bohužel, skončilo to potratem v 10. tt ☹ Teď jsem po šestinedělí po revizi a začínáme se snažit znovu, prostě ho všichni moc chceme - a my dva? Tlučeme se do hlavy, že jsme nezačali dřív, hlavně chlapa to mrzí, že nechtěl tenkrát, když jsem chtěla já...klidně tomu svému náš příběh dejte přečíst, třeba leccos pochopí 🙂
Mmch, mně je 37 a muži bude v září 50 - a k narozeninám si ze všeho nejvíc přeje pozitivní test 🙂 Bohužel, i ty naše biohodiny tikají, moc času už moc nemáme - přesto to nevzdáváme 🙂 držím pěsti 🙂

maggi
24. črc 2017

Já taky chtěla třetí a přítel nejdřív ne, ale pak jsme si spolu sedli a probrali to jestli to zvládneme a nakonec souhlasil a pak se i hodně těšil a teď je nadšený a neměnil by. Máme taky byt 2+1, ale ložnice je celkem velká, takže teď zrovna ji rozdělujeme na 2 půlky, aby měl syn svůj pokoj. Holčičky zatím svůj pokoj nepotřebují, mají dětský koutek v obýváku a do budoucna uvidíme jak to bude. Auto máme fabii combi, takže žádný větší jsme nepořizovali, ale u nás je výhoda to, že syn už sedí vepředu bez sedačky a já s holkama vzadu, takže se vejdeme všichni. Takže zatím to všechno zvládáme v pohodě. Právě toho jsem se taky hodně bála, že kdyby přítel rozhodně odmítl, tak že bych mu to potom vyčítala a litovala toho a že by to náš vztah poznamenalo. Myslím, že chlapi to tak mají často, že jim stačí jedno nebo dvě děti maximálně, protože jim nic netiká. Prostě člověk si s nima musí sednout a nějak rozumně jim to vysvětlit. A 38 je úplně v pohodě, my jsme ještě o něco starší! 🙂 V dnešní době je to přece běžná věc, že lidi mají děti pozděj.

pincola
24. črc 2017

Ahoj, já to mám stejně jak ty. Bojím se, že když třetí mít nebudu, spadne klec, pak už to nepůjde a já budu strašně litovat. Řešila jsem to s gyndařem. Nevěděla jsem komu jinému to říct. A jeho reakce mi strašně pomohla. Moc jsem toho doktora dřív nemusela, byl mi něčím protivný. Ale jak jsem mu svěřila že truchlím po třetím dítěti a manžel moc nechce, byl strašně na mojí straně. Řekl mi, že sem uplně v pořádku a že na tom není nic divného, že to tak cítím. A že pokud já se na to cítím a bydlíme ve svém, tak by se do toho mělo jít. že moje pocity jsou uplně zdravé a že není nic divného, že zdravá mladá ženská chce víc dětí. Strašně moc mě podporoval a povzbuzoval, ať zkusím manžela přesvědčit, že je to správný krok, když to tak cítím. A že vůbec neví, proč by tři děti měly být méně rozumný počet než dvě děti. Ruzumněl mi tak mc, že mu za to budu vděčná do konce života. A to to není psychiatr, ale gyndař😀

shine2015
24. črc 2017

@pincola já mam gyndare taky jako skoro kamose 😄

babanci
25. črc 2017

@oveckaluky Takhle přesně jsme to měli my, starší dcera už byla na gymplu, mladší bylo 9 let, když jsme si pořídili benjamínka. Bylo to pak fajn, i když se starší osamostatnily, byla ta nejmladší ještě doma. Před 4 měsíci se odstěhovala k příteli a my jsme z toho úplně zničení. Ale už máme zase vnoučátka a tak se kolotoč stále točí.🙂

janylu
25. črc 2017

Měla jsem to taky tak. Chtěla jsem třetí a manžel ne. Tomu stačily dvě. Nakonec, když pochopil, že to není chvilkové poblouznění, které mě za nějaký měsíc přejde, tak souhlasil. Vyloženě mi ale řekl, že to dělá jen proto, abych byla šťastná. Dneska je nejšťastnější, že malého má a úplně ho zbožňuje. My ale máme výhodu v tom, že naše holky jsou už velké ( 17 a 13) a máme celkem velký dům. Manžel dostal benjamínka k 41. narozeninám - tak máte ještě čas. Přeju hodně štěstí.

oveckaluky
25. črc 2017

@babanci Přesně takhle bych to chtěla 🙂