Snaží se mě přesvědčit, že moje dítě není zdravé.

7. pro 2019

Omlouvám se za anonymní příspěvek, ale je to pro mně moc bolavá a citlivá záležitost. Mám dvouletého chlapečka, kterého moc miluju. Přítel mojí mámy mi ale vytrvale ničí radost z mateřství. Tvrdí, že je mentálně retardovaný. Já jsem dlouho to jeho popichavani nabrala v potaz, protože vím, že mně nesnáší a už se mi vícekrát snažil srazit sebevědomí. Spíše jsem omezovala setkávání s ním na minimum. Jenomže moje máma za mnou bez přítele nepřijde. Asi to má zakázané. Takže se stejně občas vidíme, nechci dítě obrat o babičku.Stokrát opakovaná lež se stává pravdou a já začínám studovat po nocích projevy autismu a podobne. Jestliže vás napadne, co na to tatínek malého, tak ten už bohužel není. Mám jen tu mamku.

knuffel
13. pro 2019

@kaja2016 Já tomu rozumím, každá dělá, jak nejlíp umí. Když má pocit, že by to měla řešit, řeší to, tím neříkám, že je to špatně, fakt to má každý posunuté jinak. Já neřeším. 😀

ariadna12
13. pro 2019

@kaja2016 verim, ze lidi radi nebo upozornuji na mozny zdravotni problem ditete v dobrem umyslu. Otazkou je, jestli maji dobry usudek a prislusi jim hodnotit cizi zivoty.

kaja2016
14. pro 2019

@ariadna12 tak zalezi, jak dobre minenou radu beres ( pokud ji chapes jako hodnoceni ciziho zivota, tak to ti asi budou vadit), tez to podle me souvisi s tim, jake mas vztahy. Ja jsem na materske ( ale vlastne uz i pred) zjistila, ze nekteri lide nebo spis zeny🙂 si v ramci materstvi potrebuji vse delat po svem a vyslovene jim vadi nejaka diskuze k vychove, peci o detech, ktera nekoresponduje s tou jejich. Znam to z okoli. I mi prijde ze s tim souvisi takovyten vzdor proti ockovani, vlastnim matkam a podobne ( proste autoritam). Musim rict, ze mi to prijde nezrale a mama si podle me doproziva pubertu prez deti, aby mohla konecne dospet. Ja to treba tak kdysi mela, ale uz me to preslo a ani nemam mezi kamaradkami takove zeny. Jsem rada, kdyz me kamaradka, mamka, tchyne neco rekne. Jasne, neni to treba vzdy prijemne, ale ja vim, ze me maji radi a mysli to dobre a nemyslim si, ze je v lidskych silach vedech vsechno, obzvlaste u vlastnich deti ma clovek casto klapky na ocich. Samozrejme nemam na mysli takove ty radilky pri kazde prilezitosti. Ale zkratka cas od casu, proc si nevymenit nazor a zkusenost. Nemyslim si, ze jsem snedla Salamounovo.....-)

kaja2016
14. pro 2019

@knuffel Vsak jo. Intuice ma taky svoji roli.-)

kaja2016
14. pro 2019

@mourovatakocka Hele asi kazda zijeme v jinem svete. Ja neznam osobne lidi, kteri ze zabavy spoudi zivoty druhych, pokud u nekoho vycitim drbarnu a pomluvy, tak to proste neni muj clovek. A opravdu bych nechtela zit na pustem ostrove, kde nikomu nestojim za to, aby kdyz vidi ze neco neni dobre, tak me to nerekne. To by byl pro me smutny zivot ale chapu, ze nekdo to asi vyzaduje a vyhovuje mu to. Jinak se tez neshodneme na tom, ze autismus ci jina diagnoza se da poznat jen pokud a ditetem zijes - to bychom mohli zrusit detske psychology. Tak v ramci meho povolani nestanovuji klasicke diagnozy pro pojistovnu podle dsm, ale mela bych umet poznat do jakeho spektra dotycny spada, protoze s tim pak pracuji. A se svymi kamarady travim hodne casu - ne ze bychom se videli 1x mesicne v divadle, tudiz mam opravdu vice prilezitosti neco pochytit. Jinak pises s patosem revolucniho vudce, prijde mi to vtipny.-) Asi to uzavreme s tim, ze mame kazda jinej nazor, co rikas? Slo by?

mourovatakocka
14. pro 2019

@kaja2016 ano.

ariadna12
15. pro 2019

@kaja2016 souhlasim , to je druha strana stejne mince. Je nejlepsi, kdyz se potkaji neomylna radilka a hodnotitelka s neomylnou radikalni matkou, ktera vi vse nejlip😉. Jinak - i dobre minena rada muze byt zcela spatna, vyrcena na zaklade spatneho usudku. Nikdo neni odbornik na vsechno. Proto je treba radit a hodnotit cizi zivot velmi opatrne (a velmi opatrne prijimat cizi rady). Ani jeden extrem neni dobry.

kaja2016
15. pro 2019

@ariadna12 No tak samozrejme, idealne az po dotazu dane maminky, co s problemem a jestli to vlastne problem je, coz byl treba nas pripad. Bohuzel to dopadlo, jak to dopadlo.....

sudylichozrout
15. pro 2019

@kaja2016 Muzu se zeptat, jaky mas vystudovany konkretni obor a na jake fakulte? Diky moc.

kaja2016
15. pro 2019

@sudylichozrout do soukr zpravy

ariadna12
15. pro 2019

@kaja2016 to vis, kazda tu ma jiny nazor😊, ale je to obohacujici.

kaja2016
15. pro 2019

@ariadna12 Ja mela na mysli tu mou kamaradku...Realna situace, to me mrzelo, co se deje zde neprozivam 😉