Snúbenec je nervózny a vkuse podráždený

lautiruska
7. únor 2016

ahojte,zeny🙂
mam taky problém.moj snubenec uz odkedy sa pozname bol tak trosku cholerik.dokazal sa rozculit nad prkotinou aj ked soferoval,dajme tomu,je aj hrozny stresor a tak,mal to v zivote dost tazke, a preto sa mu to premietlo do povahy.
chodime spolu 7 rokov,a planujeme svadbu na jesen.
on si ani neuvedomuje aky je.Nema problém mi skaredšie povedať,odvrknut,odseknut,všetko ho otravuje,stale by len spal,,predtym taky nebol.bol celkom fajn chalan,mily,vsetko bolo fajn,relativne,ale teraz posledny rok je z neho takpovediac cudny chlap.viem,ze druhu nema zatial.jeho navaly zlosti sa vsak znasobili.nehovorim ze ja som anjel,ja tiez si zakricim aj poviem svoje uz teraz,ako sme dospeli.Ale on je taky divny posledny rok,aj na dovolenke mi vynadal velmi skaredo,nejdem ani hovorit radsej,lebo sa zanho hanbim aj.povedal mi sprosto velakrat.(ale da sa povedt,ze aj ja jemu v hadke poviem cokolvek:() no problem je ten,ze ja to chcem riesit,mam zaujem,mam ho rada velmi,a nechcem,aby sa to len tak skoncilo medzi nami,aj ked mame taky komplikovany skor taliansky vztah.nas vztah je dost nestabilny,kao na hojdacke,(ked je on normalny)mame krasny vztah,vsetko je super,smejeme sa,santime,a tak.ale ked je v zlej nalade,tak koniec.ked je uz podrazdeny,tak potom si to na mne vybije.nebyvame este spolu,ale chystame sa.Od maja.nechce riešiť nase problemy,nechce sa rozpravat,vraj naco,ze ja zbytocne vsetko riesim.ze proste a co,ked ma zlu naladu,ze ci to furt musim riesit.On ale nechae,ze tu ide o cely vztah,ked sa tak zle chova.nie iba o jeho povahu.Ma ju velmi tazku,k psychologovi ist nechce.a odmieta. Vravi stale,ze ako ma on velmi lubi atd atd.Ale popravde moc si s nim svadbu a zitie,deticky predstavit neviem:( No nebolo to tak vzdy,samozrejme.Viem,ze vztah sa vyvija,ale toto.:( Nevie sa ospravedlniť za svoje chyby, nevie sa ospravedlnit,ked mi ublizi slovne,a vidi,ze ma to zabolelo,hovori,ze mna "vsetko boli",lebo som precitlivela.neda sa s nim prakticky nijako.Nechcem to ukoncit,chcem dat sancu,nech pride opat k sebe a zacne byt normalnejsi. aka mam byt teda k nemu?ako sa spravat ?
dakujem za vase postrehy.

myjusiatko
7. únor 2016

@lautiruska a vekom to bude len horšie, drahá. Bliká ti v hlave výstražné svetlo a je len na tebe, či ho poslúchneš.

lautiruska
autor
7. únor 2016

@myjusiatko nechcem,aby to rokmi bolo horsie,praveze chcem,aby sa zmenil na lepsieho,preco je taky proste ?

kacca11
7. únor 2016

Když ono je to těžké, tebe to trápí, nejsi spokojená, on to řešit nechce a nemá problém být na tebe minimálně slovně hrubý. Asi bych trvala na tom, aby na sobě začal pracovat, pokud ne, svatbu bych zrušila nebo odsunula. Taky v takovém případě nedoporučuju brát se bez toho, abyste spolu už nějakou dobu žili.

myjusiatko
7. únor 2016

@lautiruska človek sa nemení

lautiruska
autor
7. únor 2016

@myjusiatko, @kacca11 hlavne,ked on zacne o mne,ze jako som s aja zmenila hrozne.za tie roky co spolu sme.
my sme nejak uz takk previazani jednoducho,sme zvyknuti spolu,ale asi mu idem na nervy,alebo co.teraz si kupil maly domecek,do kt.ho obcasne navstevujem.kupil si hov oktobri.ma uz 30,tak ze nech nieco ma,vybornu pracu ma,dari sa mu,mozno je prorblem aj v praci. ma samych kolegov okolo seba,drsni chlapi,ktori asi vobec nemaju city,alebo co,a chodi s nimi von na vselijake teambuildingy,a tak.a mam pocit,ze stava sa preto z neho hrubsi chlap,ako bol.ved on bol tak starsne citlivy !ale neprospieva u to v robote jednoznačne.
ako ho prijmat aby zaca na sebe pracovat ?on nema proste problem,nevidi v tom problem,ked ja mu nacrtnem,ze je problem,tak sa tvari akoby nic,potom je chvilka kludu,ale zase sa to zopakuje pri najblizsej prilezitosti.slubi,ze uz nebude taky "zly " ku mne.ale stale je.hrubo sa proste chova.

lautiruska
autor
7. únor 2016

a stále je podráždený,vkse,na všetko pomaly reaguje prehnane,čo sa vobec nepatrí. také normalne situacie a on z nich vyrobi problem,nevravim,ze som ja svatuskarka,ale toto nerobim.furt mi len nieco vytyka,ako toto hento robim zle,a tamto,ale nezamysli sa nad sebou,neda sa s nim ani normalne rozprvat.a najlepšie,ked k nemu do domecku,tak este prvy druhy den je ok celkom,ale potom na treti zacne s tym istym,a vzdy sa pohádame,ked aj k nemu pridem.kedysi sme sa vobec nehádali,ale teraz vkuse,lebo je vkuse horsi a horsi,nic mu neni dobre,ja si pripadam,ze mu uz nejsom dobra,a tak vkuse dokolecka,lebo jeho povysili v praci a potrebuje si to akoby dokazovat a tak,a vkuse dava take ironicke poznamky na moju adresu,take "divne zosmienovacie vtipky",a tak,toto nerobil..preto som z jeho chovania zhrozena.

gepe
7. únor 2016

@lautiruska povím to jinak. Sestřenka měla vztah skoro 10 let, obdobný Tvému popisu. Ukončila to a je už x let šťastnou mámou dvou kluků a i milovanou ženou. Máš na výběr, ale lidé se nemění, pouze se časem většinou ukáže, jací doopravdy jsou.

lautiruska
autor
7. únor 2016

@gepe ale je to priserne na nervy..myslite si,ze mate skveleho chlapa,dobraka od kosti,citliveho,vynimecneho,a najma strasne milujuceho,a zrazu ?precitnete ! po par rokoch,ze neni taky !!hladate chybu v sebe,v inych,v okoli,v podmienkach,v zivote,ale ne v nom! a potom zrazu zistite,ze uz padli ruzove brilky a nastala realita,ale vas mozog sa odmieta s tym vyrovnat a prijat to,ani po roku a pol.lebo rok a pol je ku mne taky drzejsi a hrubsi,zmenil sa na necitliveho vola,ktory vobec netusi,co je to sa slusne chovat,nechapem,kedy sa mu to stalo? :( som zufala.lebo ja davam do vztahu vsetko,naozaj vsetko,lasku ,obetu,starostlivost,vzdy usmev,pohodu,nestresujem sa zbytocne,a on vnasa don iba skazu a peklo.zrazu si pripadam,akoby mi ho vymenili,odmietam prijat to,ze taky bol.to neni riesenie.snazim sa teda riesenie najst inde. tam kde skutocne je.ale ani to sa mi nedari,lebo neviem,kde je pravda. v com to je ?ako sa to stalo ?preco mi to robi ?ved ja mu nic zleho nerobim.preco ma prestal akoby lubit a vazit si ma? na to nie je odpoved.asi ...:( lebo co,lebo som prilis dobra,alebo preco ?

hedviga2
7. únor 2016

@lautiruska si zase dalšia v poradí, čo si nedá poradiť....to čo teraz vidíš, cítiš a prežívaš bude ešte horšie. Ktorý muž si prizná chybu? Tvoj príspevok o 10,40 kde ho ospravedlnuješ mi víri žlč. Vieš čo, on bol taký vždy, lenže v čase vášho spoznávania nemal paru sa prejaviť. Teraz si to už totiž môže dovoliť, ked vie, že ty mu to vždy aj tak prepáčiš.

cerberos1306
7. únor 2016

Ahoj, chci se zeptat, plánujete civilní nebo náboženský obřad?

gepe
7. únor 2016

@lautiruska chápu, že to bolí. Avšak vidím stejný v podstatě příběh jako u své sestřenice v chování přítele/snoubence. Byli také zasnoubeni, nebydleli spolu, dovolené společně či víkendy. Také se začal chovat až později jako hulvát, apod. Nezapomenu, kdy spolu mluvili nejednou po tlf a pak plakala, kdy na zábavách si dělal co chtěl komplet, jako kdyby tam nebyla aj. To že jste svázaní apod., no nejste spolu chvilku, to je pochopitelné. Ale je to ještě s ohledem k okolnostem a chování láska, nebo už jen zvyk? Lidé se opravdu nemění, pouze se projeví jejich podstata nejednou.
Víš, napadá mě jedna věc, pročti si, co jsi tady napsala, zkus si to přečíst jako člověk, který na tuto diskusi narazil a není zůčastněná osoba. Co by jsi Ty poradila či napsala zakladatelce?
@cerberos1306 jaký má vliv na vztah dvou lidí druh svatebního obřadu? 😅

mandala
7. únor 2016

Minimálně bych oznámila, že pokud nemá zájem se s tebou bavit o vašem problému, že odcházíš. Bud tě má rád a začne s tím něco dělat, ale opravdu dělat, ne jen tě balamutit řečičkami, nebo nezačne a v tom případě je opravdu nejvyšší čas vztah ukončit.
@lautiruska

adjanni
7. únor 2016

jsi naivní a myslím, že až otravná pozorností, kterou mu dáváš. Jasně ti dává najevo, že k tobě nemá úctu, cit, je ve vztahu nespokojený a ty to toleruješ, do kdy? Změna? Ano, k horšímu..

cerberos1306
7. únor 2016

@gepe ono u náboženského obřadu je povinná, nebo by alespoň měla být předmanželská nauka. A tam se otevírá dost takových to témat. Kněz není jen duchovní, je to i psycholog. Proto se ptám 😉

gepe
7. únor 2016

@cerberos1306 my měli s manželem církevní obřad, takže ano vím, že neoddávají jen tak, kdo příjde. 🙂 avšak v tomhle případě se obávám, že ani kněz/reverend aj., prostě církevní představitel nepomůže se vztahem, pokud jeden z těch dvou o to nestojí již v běžném životě.

anansie40
7. únor 2016

@lautiruska No tak já bych jeden návrh měla, podle toho, co píšeš v 16:03 : nedávej do toho vztahu všechno, upozaď se, stáhni se, neusmívej se vždy, nevycházej vstříc, neobjímej a nestarej se o něj, nebádej nad tím, co se stalo s ním, protože z toho se akorát zblázníš a rozumné odpovědi se ti nedostane a zamysli se spíš nad tím, co se děje s tebou samotnou. Dost se v tom ztrácíš a zapomínáš úplně sama na sebe.

kulatakosticka
7. únor 2016

@lautiruska jestli se to zhoršilo výrazněji v posledním roce, nemá problémy třeba? Já mám nerváka taky, ale tady by mi vadila ta neochota cokoliv řešit a nebraní ohledů na tebe. Co kdybyste měli dítě? Vždyť to by asi bylo ještě horší?

evulina77
7. únor 2016

@lautiruska otázka je jak moc ne na tebe hrubý a taky proč? Nemůže mít někoho jinýho třeba? Nebo cítí tlak na svatbu a nechce se mu do toho? Osobně bych se začala odpoutávat a začala bych dělat to, co já chci. Zkus přestat volat a být ty aktivní, nech ho se projevit. Pokud spolu nebydlíte, začni si organizovat čas sama za sebe. Pokud tě bude kontaktovat on a taky se on snažit, bude to asi OK. Pokud si ani nevšimne, je to problém. Jasně, že po sedmi letech vztahu to nebude jako na začátku, ale aby byl na tebe hrubý, tak to je už moc. To si nezasloužíš. Podle mě máte přechozený vztah a asi bych se do svatby nehrnula. To by mě musel docela dost přesvědčit, že o mě stojí...

eliska8228
7. únor 2016

@lautiruska Ahoj kamarádka měla podobný problém vztah byl stále horší a odešla z něho až po tom co jí chlap málem umlátil a otevřelo jí oči až to, že skončila v nemocnici. Zkus si přečíst toto:
http://www.psychotesty.psyx.cz/texty/psychopati...
dokáží se tvářit úžasně než je prokoukneš a pak to začíná:
http://psychologie.cz/poradna/psychopat-v-mem-z...

lautiruska
autor
8. únor 2016

dakujem vam za odpovede.
skusim napisat co ste sa ma pytali
@evulina77 ..@kulatakosticka, @anansie40,no zacal byt na mna hruby, posledny rok a pol,začalo to na dovolenke,ked sme boli spolu v zahranici cez leto,vsetko mu tam vadilo,co som robila,uplne vsetucko.a tam to zacalo tak riadne.dovtedy som to nevnimala.ale od tej dovolenky je to take,ako na tej dovolenke.nema mi problem hocico povedat.nema problem hovoriť smerom k mojej osobe vulgarizmus a tak. inak presne toto c si napisala aj ja by som velmi chcela dokazat,trosku sa stiahnut,zacat riesit seba,lebo mam pocit,ze sa z toho scvoknem.ale to je tak,ja som strasne dobrak clovek,a ked jednoducho ja si aj poviem,ze nepridem uz za nim na vikend ku nemu do domecku,poviem si to trebars v pondelok,tak v stredu uz mam iny nazor a chcem tam ist za nim,hoci viem,ze to tak nebude dobre,ale chyba mi,akoby ma zhypnotizoval alebo co,poviem si,ze po hadke,sa s nim nepomilujem,ale nejde to,lebo ho mam rada a presvedči ma.ale on mi hovori o tomako ma on velmi miluje atd,len ja to uz nejak necitim no,ale stale hovori,on ze chyba je vo mne,lebo ja zacinam so vsetkym ,ja so ta zla,ktora vzdy vsetko po**sere.a tak.najviac mi vadi,to,ze pre prkotiny,malichernosti vyskakuje na mna,to sa mi vobec nepáči,ja by som nanho za take kraviny nevyskakovala. za to,ze mi prihorela vecera,co som varila a tak...."ze mam davat pozor na nu,kde sa hladim a tak " aa tak
😖
on vsak nikdy na mna neziape,nevrieska,to uz ked ja,ked sa hadame,ked mi uz daco povie,tak vtedy ja vrieskam,a ujdu mi aj nadavky niekedy...

@kulatakosticka on ma problemy "akoze furt",on je taky clovek.on sa podla mna tak zmenil aj v praci,pri kolegoch,viem,ze nema inu,urcite nie,a zmenil sa aj po tom,co jeho blizki skoro zomreli,mali nehodu,,to mohlo byt cca v tom obdobi ,ked sa zmenil na tvrdsieho chlapa,on ma problemy proste doma,problemova rodina dost hodne.

svadby sa nebojí,to viem najisto,strasne mi tento stav ublizuje.ked neviem,co robit,viem,ze by som sa mala stiahnut,a nechat to plavat,nech vyvija on aktivitu,ale je to prilis tazke pre mna,ale takymto badanim a dozadovanim sa jeho lasky a pozornosti,tak to je zase pod uroven. no ja som bola tak vychovavana,ze mam citit lasku a rejavovat ju k cloveku,ze sa mame vela rozoravat o problemoch,vyriesit ich..on mi povedal,ze su aj tak nerieeistelne,tak co to vyriesi,ze sa budeme o tom bavit,to je ale jeho odpoved na vsetko,nielen na tento konkretny problem,lebo on nehovori vobec,mlči,on o sebe vobec takmer nehovori,o tom,co preziva atd.on je uzavrety hrozne,ale to uz odkedy som ho spoznala.

lautiruska
autor
8. únor 2016

ale napríklad ja som sa uz pkusala o tomto s nim hovorit,preco sa zmenil a tak,v dobrom ,mila som bola a tak,ale on mi to nepovie proste,vrvai,ze nic,klasicka odpoved,alebo,ze nevie.a ked sa ho spytam,ci si nemysli,ze sa ku mne nespravodlivo chova dost krat a ze vyskakuje na mna za malichernosti,tak povie,ze uvedomuje,ale ze ho " se*em" doslova,a ze nemoze sa ovladat.

myjusiatko
8. únor 2016

@lautiruska tak na co s tebou je? ked ho se*es?

japona
8. únor 2016

@lautiruska Četla jsem jen úvod a nechápu, proc s nim jste? Nebydlite spolu, nedokážete si s nim představit mit deti a ještě se k vám blbe chova? Na to se dá říct jedine: pořiďte si miminko, to ho určite zmeni.. aneb kdo chce kam, pomozme mu tam..

japona
8. únor 2016

Ted jsem dočetla, že je k vám vulgární a ze ho se*ete.. to už je masochismus. Co vám ten vztah dává? Proc s takovym člověkem jste? Když si sebe nevazite vy, proc by si vás měl vazit někdo jiný? Co zajít (sama) za psychologem, aby vám trosku pomohl otevřít oci? Hodně štěstí.

lautiruska
autor
8. únor 2016

@myjusiatko ze niektore veci na mne ho proste se*u,a tak..niektore povahe crty,ale tak to aj mna na nom,to sme si kvit.a naco so mnou je ?pytala som sa ho.povedal,ze preto,lebo ma lubi,

@japona mám ho rada,lubim ho,sme spolu 7 rokov,mali sme sa strasne radi kedysi,nosil ma na rukách,etraz si kupil domecek v lete,pomaly ho davame dokopy,mal to byt nas domecek ! ked sa vezmeme,mame spolocne spomienky,chodievam k nemu velmi casto do domecku,chodíme splu na ovolenky,vylety...nejde to zahodit len tak vsetko..

lautiruska
autor
8. únor 2016

ale viem,uvedomujem si,ze je to blbost,ale rozchod teraz nechcem.resp.jeden den ho chcem,,a na druhy uz nie..zase sa chova dobre par tyzdnov ..a ja si uz myslim,ze nastala zmena,ze sa snazi,a tak zase zmaknem..ja som hrozne nanho makka,to je problem cely.vie to na mna kvalitne .

myjusiatko
8. únor 2016

@lautiruska no v kazdom pripade, ovorit oci musis sama. Lepsie to nebude a keby ta LUBIL, tak ti toto nerobi.

myjusiatko
8. únor 2016

@lautiruska neskoro bude plakat, ked budete mat deti.

evulina77
8. únor 2016

@lautiruska naplánuj a zaplať si na víkend něco, kam už pak budeš muset jet. Třeba wellnes víkend, nebo cvičení, nebo poznávací zájezd, domluv si s kamarádkou nákupy prostě něco, kvlli čemu za ním nebudeš moci jet. Tím si ho otestuješ, protože pokud je to někdo, kdo tě nemá rád a kdo se k tobě tímto způsobem chová, s tím nebudeš mít budoucnost a jen utrácíš svoje mladý léta, kdy by jsi se mohla zeznámit a být s někým kdo za to stojí a o to stojí. Podle mě to už víš, jen se nedokážeš odpoutat. Prober se měj se trochu ráda. Kdyby jsi s ním měla dítě, bude trpět i to dítě, to si pamatuj a raději to utni než bude pozdě. Navíc nechápu, proč spolu nebydlíte? On má domek, měli byste kde. Nechápu. Podle mě je divný se po tak dlouhém vztahu jezdit navštěvovat p víkendu. Teď mě napadlo, jezdí i on k tobě, nebo jen ty k němu? Máš u něho věci? Máte spolu vůbec něco společného?

lautiruska
autor
8. únor 2016

@evulina77 ja ešte musim dokoncit vysku ,a to od jeho domecku vzdalene 400 km,moje skola..preto takto,prezivame,ja byvam vlastne na intraku teraz.piaty rok. a on chcel aby sme teda byvali spolu,ale ja kvoli skole zatial nemozem. "mali sme spolu zacat byvat v tomto lete",ked sa mame na konci aj brat ..a ano,aj on za mnou jazdi na vikendy,ked ja nedojdem,pride on.vzdy poctivo pride,ale tak on chodi aj kvoli rodine,mam u neho vsetko,kopu veci,a mame vela spolocneho,ved vdaka tomu sme spolu 7 rokov,nas vztah bol krasny,moc krasny.az sa mi slzy do oci tlacia.sme praveze az prilis rovnaki ludia.preto asi " sa neznesieme pri sebe".len ja som moc precitlivela,a to mi on vycita,ze vzdy pre vsetko placem,a tak..inak som proste aj nad tym uvazovala,ze nemozem "mu len ist na nervy " ?ze by si potreboval oddychnut odo mna ?ze mozno potrebuje mat aj chvilku cas pre seba,lebo ho moc nema.v praci si piseme na maili,alebo fb,alebo sms,potom volame na 5-10 minut ked ma obed,potom zase piseme na nete (smaozreme nie dlho,ale kazdy den aspon chvilku),a potom aj vecer spolu dve tri hodiny volavame.cez skype alebo tak...ja to iniciujem.aj na vikendy k nemu chodim,a tak.mozno chce byt obcasne sam...ktovie,napada mi uz vselico,zevraj sa mu kolegovia smeju,ze som stihacka,ze co furt mu volam a tak..:(:(:( ale tak mne chyba !

@myjusiatko neplanujeme este vobec deticky,ja planujem studovat dalej.na Phd.takze ja v pravom rade skola,dosiahnem to,co chcem a potom az deti,deti obec nemame vo vyhlade zatial.Aj on kedze si spravil Phd,chcem si spravit aj ja.a mozno by som vo vsvojom odbore sla aj na docenturu,neviem este,kam na vietor zaveje,ale rada sa vzdelávam a inych vzdelavam,takze deticky vobec zatial,to je ta vyhoda,i ked pri ilovani samoze vselico pritrafit.no v tomto pipade,a stave v akom to je,by to bola hotova katastrofa,keby sa deticky pritrafili.
i