Som Slovenka, ex je Čech a máme spolu dieťa. Ako žiadať výživné?

ema.106
20. srp 2009

Tak vas vsetky zdravim...Potrebovala by som poradit v otazke vyzivneho....Mojho ex. som nepoznala dlho,a viac menej s trucu som sa s nim zoznamila...atd...cakame mimino..Nemal zaujem to je pravda,ale nejak sa to casom urovnalo a ostal..."to bolo to najhorsie co mohol urobit!"chvilu...cca 6mesiacov byval u mna,zadarmo...nikdy som nevedela ci sa vrati alebo nie,co uz poviem si teraz...potom ma koli nemu vyhodili z bytu,co bolo moc,priznavam...slubil ze nieco najde..Zase nic..moja mama mi poslala dedictvo po babicke,tak som zaplatila byt-teda podnajom,a vsetky poplatky.drobec mal prist 9 tyzdnov co bolo absolutne silene...Vo finale 6 tyzdnov pred mojim porodom ho vzali do vazby,a to stihol minut 80 tisic s mojej debetnej karty...Mimino sa narodilo s problemami ale nadherne a zdrave...Par tyzdnov po porode sa vratil ako stastna tata...a o par dni ho nebolo,aj s mojimi vecami..."viem hovorite si kravicka ale sama v inom state bez podpory bolo to to najhorsie co ma mohlo stretnut.."Nevidela som ho 14mesiacov...syn ma 13...co teraz???Z dovodu nedostatku som sa vratila na Slovensko,oficialne som stale v Cechach,koli materskej,neviem ako zaziadat o vyzivne...tiez prichadzam o pridavky...HELP ME!!!!

bubba
20. srp 2009

skus sa poobzerat v temach pargrafy...

denka111
20. srp 2009

Ema: O pridavky na dieta zaziadaj na Urade prace socialnych veci a rodiny v mieste tvojho trvaleho bydliska, s tym ze budes potrebovat rozhodnutie z ceskeho uradu prace, ze odtial nepoberas pridavky.

sofik
21. srp 2009

ema výživne žiadaj cez súd a prídavky si požiadaj na úrade práce a sociálnych vecí - odkial ti platia aj mateskú, ked si slobodná matka tak nepotrebuješ dokladovat príjem partnera. To by ti určite mali vyplatit.

Máš ho uvedeného ako otca v rodnom liste?