Soukromí. Evidentně něco tají, že?

31. kvě 2021

Zdravím všechny,chci se zeptat, když mi přítel někdy půjčí normálně mobil do ruky..a někdy pro změnu mi ho vyrve z ruky ...třeba teď před chvílí jsem se potřebovala podívat na mess na čistě náš chat kvůli fotky,najednou jsem ho neměla mít... evidentně něco tají že ? Nebo jsem přehnaně zarliva 🤔... nějake rady?

cikitkapb
4. čer 2021

A proč se nekoukal na svým telefonu na hokej? 🤔

netopejr
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
4. čer 2021

@cikitkapb má reprák špatný

orisek56
4. čer 2021

Hele a teď hardcore jo? My si chodíme do mobilu, na meila, na účty, známe hesla navzajem. Já jemu do SMSek opsat kódy do jeho banky, abych poplstila faktury, z jeho účtu, pročíst sms vypsat zákazníky, co kdo chtěl, odpovedet za něho meily, objednat za něho, vše přes mobil nebo PC, on si muj veme, aby se podíval přes můj FB profil jakožto správkyne na naše FB stránky co tvoříme, já mu řeknu ať napíše tomu a tomu kvůli tomu a tomu l, ať projede zprávy. Nebo si chvíli četl internet. Máme piny ke kartám, platíme různé buď moji nebo jeho jak to vyjde atd z našich učtů. To je hardcore a vyhovuje nám, cítíme se normálně.

drep
5. čer 2021

@orisek56 ale není tak úplně totéž, pokud spolu pracujete, ne? Neznám pin k mužově kartě, ani on můj, to mi přijde zbytečný, ale muž má ve svých hodinkách nahranou na placení mou kartu (protože jeho banka to neumožňuje). Pracujeme taky spolu, ale maily či zprávy si přeposíláme. Běžně si dáváme číst maily, konverzace, ale pořád je to “hele miláčku, co mi napsala Alenka” a nikoliv “miláčku, proč ti Alenka píše, že máš krásnej zadek?” (Alenka je moje kamarádka a píše mně, abych předešla spekulacím, obě jsme poměrně vášnivé sportovkyně a tak dost komentujeme úspěchy té druhé). Facebook můj muž nemá, takže když chce něco vidět, kouká přes můj účet, ale pořád to je se svolením toho druhého.

orisek56
5. čer 2021

@drep je to totéž, protože běžné nahlížíme komplet jeden druhém do soukromí. Já píšu meily jak z jeho pracovního tak i se soukreho, on z mých to samé, máme přihlášení. Jenže my nebereme moje a tvoje soukromí,m y mame naše společne soukromí. Je to neuvěřitelný, ale nemáme s tím problém. I mi řekne ať napíšu jeho kamarádovi to a to nebo mu vyřídím to a to, to samé já když nemám čas. Co se týče karet, piny víme, protože mi kolikrát da na zaplacení, co nákup do města svoji kartu, tak abych mohla zaplatit platby vyšší nad 500 atd. Není to nic divného.

drep
5. čer 2021

@orisek56 hele, pokud vám to vyhovuje, tak vaše věc. Zároveň není nic nenormálního, špatného nebo projev nedůvěry, pokud lidé mají své soukromí i ve vztahu. Já bych tohle nechtěla jen z principu. Na záchod chodím taky bez muže a tohle je pro mě podobné.

felixfelicis
5. čer 2021

@orisek56 Mně třeba v osobní i pracovní rovině daleko vic vyhovuje, když jeden člověk vyřizuje a ma zodpovědnost komplet za jednu věc, než když všichni dělají všechno. Takže když odhlednu od soukromí (to mám stejně hozené jako @drep), tak by mi to přišel jeden velký zmatek. A tím pádem nepotřebuju vědět ani hesla, kódy atd. V emailu dám manzela do kopie a vidime to oba, když třeba zarizuju dovolenou. Je dobry vidět, že i takováhle úroveň sdílení existuje a je to ok, ale pro me by to nebylo.

kevi1
5. čer 2021

@felixfelicis ja trebars nechapem, k comu to je vediet vsetky hesla a kody. By ma piclo si to pamatat. Cuduj sa svete, pouzivam svoju vlastnu kartu alebo spolocnu, manzelovu len vynimocne, ked trebars zabudnem v aute penazenku aj mobil. Ale naco by som pouzivala jeho karty absolutne vobec nechapem. Ani naco by som pouzivala jeho mail, tak snad mam vlastny a na nejake podnikanie by sme sukromne maily a facebooky my teda nepouzivali. A ked posielam mail, tak chcem aby dotycny vedel, ze je odo mna a nie od manzela. To iste spravy na fb - samozrejme obcas sa stalo, ze som manzelovi povedala, napis mojej mamke to a to z mojho mobilu po slovensky, nech nema pocit, ze to pises ty 😁 ale standartne mu poviem, napis mojej mamke, ze toto a toto a on jej to napise zo svojho mobilu, naco by mu bol moj mobil a facebook. Pin cody na vydzvihnutie a podobne preposielame, lebo standartne plati, ze mame mobil pri sebe kazdy svoj, tak asi ked chcem, aby nieco vyzdvihol, tak nie som pri nom a tym padom ani moj mobil. Takze mna ani tak nefascinuje to sukromie-nesukromie, ale ze takyto system niekomu vyhovuje, lebo voci vonkajsiemu svetu to tiez musi posobit mega zmatocne, ked z jedneho uctu odpoveda viac ludi a podobne. Moj manzel vie vsetky moje hesla, lebo ja som dilino, co ma uplne debilne hesla, ktore pravdepodobne vie aj moj brat 😁 ja viem jeho niektore (na kartu trebars, do pc, do mobilu), ale on ma vsade ide a kto si to ma ako pamatat a k comu by mi to bolo. Absolutne nemam potrebu pouzivat jeho karty a mail, ale nie z dovodu narusenia sukromia, ale pretoze mam predsa vlastny mail a vlastne karty.

drep
5. čer 2021

@kevi1 tos narazila na další věc. Mám čtyři práce, tudíž kromě čtyř id i čtyři e-výplatnice, dvě karty, tři vlastní maily, telefon, účet na applu, účet microsoft atd a jsem ráda, že ty hesla plus mínus udržím v hlavě, natož kdybych si ještě měla pamatovat mužova. A ano, taky nevím, proč bych měla platit mužovou kartou, když u toho není (to se snad ani nesmí, ne? Vždyť u platby kartou má obchodník snad právo na kontrolu občanky), když mám vlastní. Nicméně pokud to všem vyhovuje, tak tím lépe, tisíc lidí, tisích chutí.

michaela_2
5. čer 2021

@drep
@kevi1 já měla nějakou dobu dobu manzelovu kartu, když jsme měli prvního prcka a já dostudovavala VŠ (pak mi teda k účtu nechal zřídit vlastní kartu na moje jméno)
Teď, kdy už pracuji, mám vlastní účet a byť přístup k tomu manzelovu mám, tak jej nepoužívám, vždy se domluvíme, co kdo zaplatí.

Znát ale hesla k FB, e-mailu, dívat se do mobilu na Whats App apod to je úlet 🙈 já nechci ani aby četl třeba moje zprávy se segrou - a ne kvůli tomu, že bych v nich nějak špatne mluvila o něm, ale segra mi píše třeba dost soukrome věci a nepředpokládá ani, že by to četl kromě mě, někdo další

Právo na nějaké soukromí má snad i ženatej/vdaná, osoba od rodiny a navíc - ten, kdo bude chtít podvadet (predpokladam, ze toto je většinou důvod té kontroly ze stran druhého), cestu si vždycky najde 🙂 i kdyby mu manželka mobil sjizdela každý večer

kevi1
5. čer 2021

@michaela_2 no ved prave, co vsetko mi pisu kamaratky.. nechcu aby to cital manzel. A ja tiez nechcem, aby manzel cital, ked sa na neho "stazujem" napriklad. Lebo obcas sa kamoske alebo mamke postazujem, ze ma nastval a on o tom ani nemusi vediet, lebo je to capina, alebo vylozene moj problem a len to mam potrebu vyventilovat.

sonaxoxo
5. čer 2021

kdyz ma ztisenej tel. a stale nekomu pise a k tomu ti nechce pujcit tel.tak evidentne si s nekym pise.