Špatné manželství? Co mám dělat?

bjoucik.15
21. dub 2014

Omlouvám se,že vytvářím novou diskuzi,když je jich tady mraky. Ale můj problém zde nemůžu najít.

Mám manžela,jsme spolu zatím rok. Mám s ním 16m dcerku. Bohužel mi přijde že jsem na ní sama. Manžel má svůj svět, je svůj. Nemá rád změny a novinky. Má mě rád i malou. Můj problém je, že je s námi málokdy. Když je doma je u pc, nebo na gauči a kouká na tv a venku chodí na pivko než s náma třeba na procházku. Než se nám narodila malá nějak mi to nevadilo,ale teď mi to víc než vadí. Přijdu si jak domácí puťka :( lítám kolem dítěte,sporáku,pračky,psa apod. Manžel chodí z práce okolo půl 4 od pondělí do pátku a víkendu je radši v garáži.nebo na pivu.....

Jeho kamarád se mě i malé věnuje více než on a tak jsem zjistila,že jsem nejspíš nešťastná s manželem. Otevřel mi oči a ukázal mi,jak se má manžel starat o manželku a dítě :(
Nevím co mám dělat radši utíkám k našim než být doma.... Přijdu si jako špatná manželka,ale život si zkazit nechci... :(

bjoucik.15
autor
7. kvě 2014

@enalga děkuji za radu... ale už je to asi bezpředmětné... už ani nebudu zkoušet nějaké manželské poradny a jdu od něho... dnes jsem se dozvědla, že všude říká že nic doma nedělám a jen se flákám a že jeho dcera není jeho!! tak to je poslední kapka... ještě jsem přežila,když jsem mu včera řekla, že chci odejít od něho a on odešel do hospody a neřešil to! dneska vyčítavé sms že za všechno můžu já apod... takže já mám kam jít a budu šťastnější ať budu kdekoliv....

enalga
7. kvě 2014

@bjoucik.15 Je mi to moc líto, ale asi je to v tuto chvíli nejlepší řešení. Muž by nikdy neměl svou ženu pomlouvat a už vůbec o ní mluvit špatně. Udělej co uznáš za nejvhodnější, já bych to v tomto případě řešila stejně. Hodně štěstí 🙂

bjoucik.15
autor
7. kvě 2014

@enalga děkuji, no ještě si to nechám vysvětlit ale moje rozhodnutí je konečné...

enalga
7. kvě 2014

@bjoucik.15 Věřím, že v dané situaci je Tvé řešení opravdu správné. Myslím, že je jistě mnoho jiných mužů, kteří by si Tě vážili a milovali by i tvou dcerku. Já takového našla napotřetí. Nestojí to za to, aby spolu rodiče dítěte byli, když si spolu nerozumí a každý upřednostňuje něco jiného. Dítě potřebuje bezpečí a klid, lásku a porozumění.

codal
7. kvě 2014

@bjoucik.15 tady asi není, co si rozmýšlet.... chlap, který na tebe hodí své problémy a všechnu vinu je velkej zbabělec... s takovým nemá smysl ztrácet čas..a to, že tvrdí, že dcera není jeho? No tak to je něco tak hnusnýho, že to žádné rozumné vysvětlení ani mít nemůže... je to sobecký ubožák!!!! Hodně štěstí v novém životě bez něj🙂...

kackarebicerova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andelka
7. kvě 2014

@bjoucik.15 držím palce. Myslím že děláš dobře.
Jako je fajn chovat se hezky, a čekat jestli a kdy mladý pán dospěje..ale kdo to má vydržet..jak dlouho čekat a nezbláznit se?

bjoucik.15
autor
7. kvě 2014

@enalga
@codal
@andelka tak jsem s ním mluvila a snažila jsem si to s ním vyjasnit.. takže: To, že není dcera jeho je vypuštěno z klubu a on je v tom nechal... Na mou otázku proč jim to nevyvrátit, mi řekl, že si není jistej.. takže jsme se zhádali.... no pak vychladl a zjistil, že to myslíš s tím odchodem vážně, takže otočil a prosil, ať zůstanu a že se bude víc snažit a že chce být rodina atak.... No hra na city, bylo mi ho líto,ale nic s tím neudělám... a nechci udělat.... Nakonec jsme se rozumně domluvili.. Odjedu k našim na pár dní a tam se rozhodnu až přijedu, jestli se zabalim a vypadnu třeba na měsíc až 2 měsíce a nebo zůstanu doma nějakou dobu než odjedu..tak jako tak odjedu na delší dobu. On si vezme týden volno a přijede si někdy v té době pro malou... tak jsem zvědavá.. Nakonec pochopil že to asi nemá cenu..... ☹ 😒 Takže asi tak...

codal
7. kvě 2014

@bjoucik.15 Ustála jsi to statečně a myslím, že odluka vám může jedině prospět, a´t už povede k usmíření nebo k trvalému rozchodu! Stůj si za svým🙂

andelka
8. kvě 2014

@bjoucik.15 držím palce ať to zvládnete, a najdete nové uspořádání.Srovná se to, uvidíš.

kmotrice
8. kvě 2014

@bjoucik.15 držím ti moc palce at to dobře dopadne a změní se a zůstane mu to a nezůstane jen u slibů

bjoucik.15
autor
12. kvě 2014

@codal
@andelka
@kmotrice holky děkuju...já už jsem na něho až alergická..vadí mi,že i napíše,nebo zavolá :( nevidím to dobře... Hlavně mi napsal,že se nikdy nezmění a že dělal to,co si myslel že je přednější... I po smskách sám přiznal,že pro něho já a Majda nejsme přednější... Teď jsem u kamaráda na baráku a cítím se konečně dobře... Naši mi už vyklízejí u nich pokoj,takže se stěhuju a návrat zpátky nevidím :( dík moc za podporu a psychyckou pomoc

andelka
12. kvě 2014

@bjoucik.15 tak to je fakt idiot. Neztrácej čas. Přeju ti hodně štěstí, je super že máš zázemí.

kmotrice
12. kvě 2014

@bjoucik.15 držím palečky aby byl život už lepší a klidnější 🙂

enalga
12. kvě 2014

@bjoucik.15 Důležitější než cokoli na světě jsi ty a Majdalenka. Přeju hodně štěstí, a neboj, však se ten pravý TATÍNEK najde 🙂

bjoucik.15
autor
12. kvě 2014

@enalga jestli už se nanašel... Kamarád by pro nás udělal cokoliv... Ale jak jsem psala držím se zkrátka,tedy alespoň zatím... 🙂 Jediné mínus je, že je mezi námi veliký věkový rozdíl 😒 ale jinak si rozumíme skvěle, o stokrát víc než s chlapem, když jsme se poznali.... mám nabídku bydlet na jeho chalupě s malou,ale nevím asi spíš pojedu k našim (ikdyž jsem byla ráda,když jsem se od nich odstěhovala a měla klid a svoje soukromí)

enalga
12. kvě 2014

@bjoucik.15 Já bych si jistě cenila kamarádovy nabídky, ale myslím, že v dané situaci bys měla být chvíli sama. Využij proto mžnosti bydlet chvíli u rodičů, a až se trochu vzpamatuješ, pak se rozhodni, co bude dál. Nic neuspěchat

bjoucik.15
autor
12. kvě 2014

@enalga vím,ale mám tu jistotu,že na mě kamarád počká? když se to tak vezme čeká už od listopadu ☹ a to jsem s ním úplně na chvíli ukončila jakýkoliv styky nebo jen psaní sms... no a stejně jsem skončila teď u něho 😒

enalga
12. kvě 2014

@bjoucik.15 Nejsi závislá na "kamarádovi", nezapomeň 🙂 Pokud Tě má rád a Tvou maličkou také, počká i kdyby to mělo trvat roky. Důležité je, abys ho měla ráda i Ty. Ale teď bych manželovi nedávala jakýákoli závdavek k tomu, aby si myslel, že Majulka není jeho, protože tímhle bys ho v tom jen utvrdila. Buď rozumná, a s kamarádem to prober racionálně. Teď by to nebylo dobré ani pro Majku 🙂

andelka
12. kvě 2014

@bjoucik.15 jestli to s tebou myslí vážně tak počká. Enalga má pravdu, je blbost jít z jednoho vztahu do druhého, a hned u něj (on tam asi nebude, ale víš jak to myslím) bydlet. Měla bys ukončit opravdu jeden vztah, postavit se na nohy, srovnat život, a pak teprve řešit další. Neměla bys být nikomu cizímu nic dlužna, nebo vděčna..rodiče ano, je super že tě vezmou zpátky, přece jen rodiné zázemí je něco jiného, než se hned "pověsit na krk" nějakému kamarádovi.

somalicats
13. kvě 2014

@bjoucik.15 Pokud hned začneš s kamarádem, budeš nakonec Ty ta špatná, která opustila svého muže kvůli jinému, a je úplně fuk, jestli to tak bylo nebo ne (a upřímně - mně to tak připadá, podle té diskuse). Pokud Tě ten kamarád opravdu miluje a stojí o Tebe i o malou, tak počká třeba roky. A jestli je dospělej a rozumnej, tak pochopí, že Ty si nejdřív musíš srovnat to svoje, a pak teprve případně jít do dalšího vztahu.

bjoucik.15
autor
13. kvě 2014

@enalga
@andelka
@somalicats jo já za vzatahu do vztahu jít nechci... proto volím možnost být u našich na nějakou dobu... nikdo neříká, že nemůžu s kamarádem jet kamkoliv na výlet nebo na dovču,ale prostě zázemí budu mít u našich... Teď jsem doma a je to sakra těžký.. manžel běhá, stará se, je hodnej, pořád se ptá zda může tohle nebo jít takhle apod... absolutně ho nepoznávám, ale jistotu že mu to vydrží nemám.... ☹

somalicats
13. kvě 2014

@bjoucik.15 Jistotu nemáš nikdy v ničem, ani v tom, že Ti to vyjde s kamarádem. Pokud se manžel snaží, dala bych mu šanci dokázat, že to myslí vážně. S tím bydlením u rodičů je to dobrý nápad, jsi vlastně v neutrálním prostředí a manžel pak může ukázat, jestli mu na Tobě a dcerce skutečně záleží a půjde do sebe, a nebo jestli to jen tak hraje.
Jinak není umění utéct z nefungujícího vztahu, ale je skutečné umění dát nefungující vztah zase do pořádku. Kdybych se já mohla vrátit o ty roky zpět do svého manželství, tak bych taky řadu věcí dnes udělala jinak primárně proto, abych dala náš vztah do pořádku, nejen kvůli sobě, ale i kvůli dceři.

andelka
13. kvě 2014

@somalicats já myslím že nefungující vztah se dopořádku dát nedá. A coby kdyby je sice hezké, ale zpětně je to jen o výčitkách a nějakých pocitech viny z jakéhokoliv důvodu.
U nás třeba se muž opravdu v něčem změnil, snažil..jo, dočasu. Jakmile zjistil že z toho nic nebude, bylo vymalováno. Znáte to..když ptáčka lapají.. Člověk se má snažit dokud to jde, sám od sebe, ne až když je 5 minut po 12.

somalicats
13. kvě 2014

@andelka Ono záleží na tom, z jakého důvodu vztah nefunguje. Navíc - a to bohužel platí vždycky - ve chvíli, kdy jeden z partnerů začne vnímat možnost úniku ze vztahu proto, že se někde objevil někdo jiný - jako v případě zakladatelky - začne hledat na tom druhém důvody, proč je tak špatný. Na rozpadu vztahu se až na takové výjimky, jako je trestná činnost, alkohol, gamblerství, fyzické násilí apod podílejí vždycky oba. Na to přijdeš časem taky, ale je potřeba se na ten minulý vztah podívat s odstupem času a s chladnou hlavou. A najdeš chyby nejen u partnera, ale i u sebe. Spíš jde o to si z těch chyb vzít ponaučení a pokud už došlo k tomu, že se vztah rozpadl, tak to samé neopakovat příště. Něco si zpětně vyčítat nemá smysl, když už se stalo.
U zakladatelky mi spíš připadá, že ani jeden z nich ještě nedospěl do stádia, kdy by pochopil, že vztah je především o vzájemné toleranci, úctě a komunikaci, a především se tím řídil. Můžu se mýlit, ono po internetu se těžko hodnotí, když člověk není u nich doma a nevidí, jak to ve skutečnosti je. Z těch zkušeností, co mám - lidi toho řeknou spoustu, ale pravda bývá tak někde uprostřed.

andelka
13. kvě 2014

@somalicats však jasně..právě že už se na to umím podívat s odstupem a hodně jsem o sobě pochopila, a vím prostě, že to jinak dopadnout nemohlo. Nejsem cvok abych si myslela že je to vždy vina jen jednoho. Ale zas nechci řešit podíly, to opravdu nejde. Ale opravdu si myslím,že když vztah dojde do určitého stadia, a minimálně jeden ho považuje za nefunkční, tak pak stačí málo a dojde ke konečnému rozhodnutí. A myslím že v této fázi už je na zachraňování pozdě.

somalicats
13. kvě 2014

@andelka Jistě, pokud ho oba nechají dojít do stádia, kdy už je pozdě něco zachraňovat, tak je konec. Jenže ten vztah mohl být (a v případě zakladatelky evidentně byl) nefunkční už nějakou dobu předtím a nikdo z nich s tím nic nedělal, teprve až se objevil "kamarád", tak se začalo něco dít. A to je vždycky špatně. Jnak já si nemyslím, že by v této fázi ještě muselo být všechno ztraceno. Zakladatelka je zatím poblázněná kamarádem, ale ono to pobláznění taky časem přejde. A pokud na sobě manžel zapracuje, a to hodně důkladně a hodně rychle, a totéž ale i zakladatelka, tak není ztraceno ještě nic. Ztraceno to bude, pokud bude zakladatelka v tuhle chvíli preferovat kamaráda a manželovu snahu apriori odmítat.

andelka
13. kvě 2014

@somalicats no, já jsem četla něco jiného..že ona se snažila, mluvila s ním, chtěla to řešit..ale on neodpovídal. A pak se nedivím kam to dospělo. Nemyslím že by oba nedělali vůbec nic.

somalicats
13. kvě 2014

@andelka Nevidíme do nich, ono taky záleží na tom, jak s ním komunikovala. Jestli na něj štěkala pokaždé, když se jí něco nelíbilo, tak je jasné, že s takovým stylem komunikace nepochodila. Taky je možné, že je problém skutečně u něj a ona se snažila, pak bych rozchod viděla jako vcelku logické řešení. Jenže to je právě to, že nevíme, jak to u nich v reálu vypadalo a vypadá.

somalicats
13. kvě 2014

@andelka Plus navíc ten kamarád.. Já neříkám, že se ženská, které nefunguje vztah a chce odejít, nemůže zamilovat, ale v tuhle chvíli to fakt vypadá tak, že ona se prostě snažit už ani nebude, protože se o ni uchází někdo jinej. A je to k její tíži, ona pak bude navenek vypadat jako ta, která to manželství rozložila, i když to vůbec nemusí být pravda a příčina může být naopak v jejím manželovi.