Stěhovat se za domem či za prací?

cherralie
27. čer 2014

Ahoj holky,

Uplne to sem nepatri, ale uz nejakou dobu resim docela zasadni dilema. A pisu v jednotnem cisle, protoze manzel je skalopevne rozhodnuty.

Zajimaly by me nazory ostatnich, protoze uz si nekdy pripadam, ze premyslim nad blbostma.

Situace se ma nasledovne: v soucasne dobe bydlime v Praze, mame hodne slusnou praci, ale puvodni domluva s muzem byla takova, ze zde zustaneme jen 3-5 let, dokud si nenasetrime na reko baraku. A pote se "chceme" odstehovat zpet na moravu, kde mame pozemek se starsim domkem a celou rodinu.

Jenze, jak uz to tak byva, ja jsem si tady zvykla a predstava, ze bych mela opustit soucasnou praci a jit zpet, a strachovat se, jestli vubec nejakou praci naleznu, uz mi neprijde tak lakava.

Bohuzel s muzem se o tomhle tematu nemuzu vubec bavit, pro nej neprichazi v uvahu zustat v Praze.

No a co ted? Mam se s tim smirit a nasledovat ho, anebo se snazit ho presvedcit. Byl nekdo v podobne situaci? Litujete ted sveho rozhodnuti?

Moc diky

zamilovanadonej
28. čer 2014

@evaviki 😀

cherralie
autor
29. čer 2014

Ahoj holky, moc dekuji za vase nazory, zkusenosti a rady. O vikendu jsem hodne premyslela, googlila vhodne nemovitosti v praze a okoli. Co se tyce cen, ty jsou zcela nesrovnatelne. Abychom meli podobnou nemovitost v praze jako na morave, tak bychom se zadluzili na 30 let hodne nechutnou castkou. Pokud bychom se vratili, tak bychom to pravdepodobne zvladli bez uveru. Rodinu mi v praze ani sebelepsi prace nenahradi, nehlede na to, ze rodice starnou a driv ci pozdeji budou potrebovat pomoct (a opacne).

Takze suma sumarum je rozhodnuto. Aspon na chvili v me hlave😀.

1kacaba1
30. čer 2014

@cherralie Tak to je fajn, že ses rozhodla a smířila se situací, často je to velice obtížné. Ať se vám na Moravě líbí 🙂

cherralie
autor
30. čer 2014

@1kacaba1 Dekuji