Taky vám mámy radí, jak máte vychovávat své dítě?

pepibubu
29. dub 2009

Tohle téma budiž odnoží tématu o matce horší než tchýně a "rodnou sestrou" tématu svokra - asistent pri výchove.

Moje drahá rodička mě totiž stále nebere jako dospělou, natož pak matku, zásobuje mě nevyžádanejma radama - podle ní už bych např. měla malýmu dávat vločky, když jí řeknu že ne, že ještě nedávám lepek, svrchovaně se na mě podívá, pronese citát z nadpisu a završí to slovy "tys to jedla od tří měsíců a nic ti není." Další příklad - ohřívač lahviček, nechci ho, mám mikrovlnku která umí ohřívat opravdu pomalu... "musíš ho mít, já ho měla a jak to bylo fajn..." to jsem se už neudržela "ty jo mami tys před třiceti lety měla i mikrovlnku???" 🙂

Ovšem maximálně mě pobavily s tetou, když se do toho daly, já je poslouchala bez komentářů, a teta řekla - vždyť máš první dítě, musíš nás poslechnout... Hele kdyby jedna měla tři děti a druhá taky tak, ale obě mají po jednom dítěti, navíc když ony měly dítě tak byly jiné možnosti, názory atd...

Takže jestli některé z vás máte taky takové rádkyně a taky vám to tak pije krev, honem sem!

popelka.miri
29. dub 2009

No, tak to fakt znám a děsně mě to rozčiluje 😠 . To s tím jídlem jsem měla podobné, taky po mně máma i bývalá tchyně chtěli, abych dětem dávala to, co už se dávno takhle malým nedává..Kolikrát jsem se i kvůli tomu chytla. Např. mě děsně štvalo že mi děti přecpávali sladkostma, nebo je ztláskali tolika děsnýma jídlama najednou, že jim pak bylo akorát blbě, nebo mi nejedli už vůbec norm. jídlo atd..Těd už prostě rázně řeknu, že to tak nechci a máma už si celkem zvykla. Ale tchyně vždycky přijela, děti, kdyby jí nasrali na hlavu, tak se jim nesmělo nic říct nebo plesknout přes zadek. Dodávám, že své 3 děti nikdy taky nepleskla a můj ex. její synáček s ní zachází jak s hadrem, je na ní sprostý a ona jen na něj Ťuťu 😀 .. Vždy při obědě s dětmi a s ní, mi tradičně kluk odmítal jíst a ona na něho:"tak to nejez, vem si buchtičku!"A to už jsem zuřila 😠 . Jednou jsem jí řekla, že já to mám prostě zařízené takhle a je mi jedno, jak to bylo u lní. A ať se podívá na svého syna, jak ta její "výchova" zafungovala... 🙄 . Taky jednou byla doma 2dny s dětmi u mě v bytě, já byla v nemocnici na rizikovce. A když jsem se vrátila, tak jsem myslela, že jí zabiju! Měla jsem komlet přerovnané všechny skříně s prádlem, včetně mého spodního! 😠 a taky potravinovou skříňku. Vše jsem to po ní rovnala zpátky..Ona by se mi sem nejradši nastěhovala 😀 , ale já už jí sem nepustila a teď už ani nemusím, jsem totiž rozvedená a nemusím se s ní vídat..Takže hapyend? 😀 😀

pepibubu
autor
29. dub 2009

popelko, "vítej" - i když nejlepší by bylo kdyby tohle téma nebylo třeba.... 🙂

hele a jakej happyend mám mít já když jde o mámu ? 😀 s tou se asi nerozvedu... 🙂

petua
29. dub 2009

Popelka: A tos jí po tom návratu zvládla nezabít?? 😅 😅
😀 😀 😀 😀

Joo holky, u nás to začíná propukat teď, prďolkovi jsou tři týdny, moje matka - to je úplně bez debat, ale zatim se celkem drží, protože podle mě má "strach", že když si pustí hubu na špacír, že tam s malým nebudem jezdit. No a teď tu o víkendu poprvý byla tchýně, který bylo vždycky všechno totálně putna, absolutní nezájem o nás, ale asi se začne vybarvovat, protože to bylo: Má hrozně studený ručičky, neni mu zima?? Je nějakej spocenej, neni mu horko?? - tyhle dvě věty asi pět minut po sobě, podotýkam 🙄 A když začal malej řvát (byl nakrmenej, přebalenej, ale prostě byl celej hin z těch lidí tady, neni na to zvyklej, že jo, a už byl unavenej), tak mi ho podává se slovy "Tak ho přebalíš?" A já mu tu suchou plenu šla radši beze slov vyměnit, páč abych jí tu vysvětlovala, že "neni potřeba", na to už jsem fakt neměla... 😅 😅

pepibubu
autor
29. dub 2009

Petua, jojo to taky znám, hlavně "bezproblémové šestinedělí" že.... no jo no holt jsem kolikrát měla pocit "já už asi vážně vydržím všechno..." V šestinedělí to bylo "sáhla sis rukou na vlasy? Okamžitě si je běž umýt," "měla bys mít roušku když k němu jdeš," "nesmí hrát televize aby mu to nevratně nepoškodilo mozek," "musí mít svetr aby mu bylo teplíčko," (hlavně že nám všichni kladli na srdce, jak mu nastavíš termoregulaci, tak ji celoživotně bude mít, takže spíš mírný chlad než vedro) atd atd atd.

popelka.miri
29. dub 2009

Holky, já jsem po návratu tchyni zabít ani nemohla, protože už byla fuč 😅 , ale odnesl to můj ex. Nakonec jsem byla špatná já, že se ona tak starala..to jo, ale záchod nám neumyla 😀 ..ale moje spoďáry přerovnala 😀 . Ale není to jen tchyně. Děda mýho ex přijel v den, když jsem přišla z porodnice s druhým mimčem a muselo se vše točit okolo dědečka, že 😠 a to mi ještě řekl laxním stylem, že porod nic není a to jsem měla přirostlou placentu a bez uspání..a že on je větší chudák a že ženský si nemaj na nic stěžovat a tohle jsem slýchala neustále a taky nám vyčítal, že kupujeme třeba jogurty, ovoce atd. pro děti, že jemu stačí špekáček s chlebem a že nešetříme 😠 , což byla blbost! Nebo jsem rostla, když si ke mně tchyně došla na velkou a hned z WC bez umytí šla do pokojíčku k dětem a začala je krmit z ruky, FUJ!!A k tý tchyni, když jsem s ním pak mluvila, řekla jí o těch skříních, tak mi s úsměvem řekla:"já věděla, že se budeš zlobit 🙂 ". Holky vydržte!!!!!!!!!!!!,nedejte se ovlivňovat, je to vaše dítě, normálně jim to řekněte.Řekni, ano maminko, děkuji ti za radu, ale já jsem od dr.z časopisu atd. slyšela, že se to má dělat takhle. Já to tak zkusím a kdyžtak pak to udělám podle tebe 😉 . Na to přece nemůže nic namítnout, ne? 😀

pepibubu
autor
29. dub 2009

popelko, to si jako fakt myslel že děcka budeš ládovat buřtama?????

a k tý mý mámě - ona pak vždycky ukřivděně a ušišlaně praví "ale já mám o něj štarošt," na to vždycky odpovídám "jistě, ty jediná, my si ho pouštíme na provaze z balkonu aby byla hlína..." 🙄

popelka.miri
29. dub 2009

Pepibubu, s tebou je sranda 😀 .No hlavně ať na malýho hodně šišlá, aby se to mohl pořádně naučit 😀 ..No, dědeček říkal, že když mohli oni přežít na chudým jídle..že jsme zhejčkaný.. A kolikrát nám poslal i nějaké prošlé jídlo a pak se zlobil, že to vyhazujeme, že neumíme šetřit 😠 . Nebo přijel a zjišťoval, co máme zas nového, ohnul hřbet chudák, osahal lino a řekl, zas máte nový lino 😠 ..Jakoby nám na něj dal, nebo co 😒 . Holka, zbavila jsem se chlapa, ale ta nádnera, že jsem se zbavila i jeho příbuzných 😎 ..HAVAJ 😀

pepibubu
autor
29. dub 2009

popelko mně nejvíc baví jak vyděšeně se na ní malej při tom jejím šišlimišli kouká 😀 a pak radši usne, aby měl pokoj 😀

Tchýňa je v pohodě, trošku raplá na pořádek, ale hele 40 let dělala lékárenskou laborantku, takže to je spíš profi deformace 🙂

Prošlé jídlo? A tys to vyhodila? teda víš co by za to v Somálsku dali? 😀

popelka.miri
29. dub 2009

Já když poznala tchyni za svobodna, tak jsem si myslela, jak není skvělá, ale chyba lávky 😕 .. Když jsme jí tehdy řekli, že spolu budem žít, tak mi řekla, ať si nemyslím, že mi její Vládík bude věrnej, já myslela, že upadla, ale měla pravdu..ona ví, o čem mluví. U nich to dělali všichni a ona běžně stříddala chlapy jak ponožky a hlavně ženatý..tak se pomamil i potatil 😠 ..Žralo mě, že když přijela tak místo aby povídala o vnoučatech, tak mi vykládala o nových chlapech, sex. zážitcích atd..Babička jak vyšitá 😀 Teď se obávám, aby tu svojí sex.výchovu v reálným podání svých zážitku nepraktikovala i na mých dětech, když si je k ní ex. občas bere 😖 ..On taky není žádný příklad, jak se cicmá se svou milenkou před dětma...Na to šišlání bacha, holka mi teď šišlá a nemůže se toho zbavit 😅 ..Na ten pořádek je rapl moje máti, jednou prohlásila, že pokud tá mřížka na sporáku příště nebude pořádně vydrhnutá, tak příště nepřijde! 😀 . Zezačátku, když měla malýho hlídat, tak místo hraní mi vytřela byt, a to já prosím jsem na pořádek taky, takže bordel tu opravdu nebyl 🙄

sarinkam
29. dub 2009

Co myslite, budem jednou taky takovy? U nas mati taky vyšilovala kvůli bordelu- prach na obrazech, potravinova skrinka. okna atd.. az jsme se jednou pri takovym jejim vylevu desne pohadali s manzelem, ja jsem rekla ze se chci rozvest, ze todle nemam zapotrebi, no a od te doby mati ANI jednou nedelala dusno, kvuli stavu domacnosti. Dokonce jednou prijela asi tři hodiny po te co jsme se vratili z dovolene--to teprv bylo poradnej svicnik- a nerikala nic, jo, tuhle sice vydhrla troubu, ale bez prupovidek.

popelka.miri
29. dub 2009

Sarinkam, to doufám, že nebudem 😨 , ale je fakt, že tchyně mi vždy říkala, že je moje kámoška a ví jaké to je ošklivé, když se jí matka a tchyně pletli do domácnosti a do dětí ale přitom to dělala také 😅 , takže netuším 😀 .Ale moje máma mi už taky nekecá do uklízení, jelikož ví, že uklizeno mám a 3 děti mi nedovolí mít tu vše nablejskané 😉 . Ale zase mi začala kecat do toho, kde mám mít jakej kus nábytku, že tohle bych měla mít tam a to jinde..Hlavně ona má úplně jinej vkus než já, takže se v tomhle vůbec neshodnem.V tom jsem si teda víc rozumněla s tou prdlou tchýní 😀

sarinkam
29. dub 2009

jo, veta typu- ja bych byla tak stastna, kdy vy jste si sem dali to a to. ja mam kamaradku, co vekove deti jako ty a to je teda sila, jakej ty decka jsou schopny udelat curbes. A ona? misto uklizeni jde s detma na prochazku a neresi to. Ja kdyz za ni jedu, tak jedu za ni jako za kamoskou a jejima detma, nikoli na obhlidku domacnosti.

popelka.miri
29. dub 2009

Sarinkam, já mám tohle zase s mámou. Když jdem s dětma k ní, tak se bojím, aby někde něco neshodili, nenadrobily, nevysypaly nerozbily atd. Moc tam nechodím, mám radši svoje prostředí uzpůsobený pro děti 😉 , ale když přijde ona ke mně a normálně nechá děti opatlat mi okna, což já zas nesnáším 😀 a ona řekne, trochu to tady mamce opatláme, tak bych šílela 😠 . A pak slyším, jak měla návštěvu a že jí to štvalo, protože musela vyluxovat ten bordel po nich, tak nemám chuť tam ani chodit. Má to tam samou serepetičku, ubrusy atd. a hlavně moje malá šíša je čertík a po všem jde 😀 .Byla jsem tam na velik.pondělí asi hodinu a hned jsem letěla domů, protože se to tam prostě nedalo, moje máti je děssně náladová a než se na ní koukat, tak radši vypadnu 😎

jeudi
29. dub 2009

jo ja take posloucham monitor dechu potrebovat nebudes a k cemu ty drahe povleceni do postylky ja ti to usiju 😀 a tenhle kocar nekupuj to bude na tech kostkach skakat..no a je toho moc..takze uz jen kyvnu hlavou a udelam to podle sveho

popelka.miri
29. dub 2009

Jeudi, to jsi dobrá, asi musíš být flegmatik, ne? To já bohužel nejsem 🙄

jeudi
29. dub 2009

no neboj kdyz uz je toho moc tak take vybuchnu dokud jenom keca tak to beru ale jak kona tak se neznam 😀

popelka.miri
29. dub 2009

Jeudi, a koná často? 😀

aniska
30. dub 2009

zeny to je MASAKER!!!! 😲 😲 😲 😲

jeudi
30. dub 2009

ne asi vi co by se pak stalo 😉

pepibubu
autor
5. kvě 2009

Zdravím, tak moje matička dává zatím pokoj s radama, ale neskutečně mě točí s jejím šišlimišli.... Včera třeba volala a: (zkusím vám to přepsat, ale bude to zhuštěné neb hovor trval 8 minut a převážně mlela ona to samé tím samým tónem a kadencí... 😔 🙄

"Ahoj, ťak šem koukala na ty cédéčka čo šte mi dali, on je tak kuásnej, já ho tak mijuju, on je moje žlato mijovaný, a ťak mu to šjuší, já ho tak mijuju..."

A tohle si zadrhněte na osm minut.

Pak jsem musela zavolat Honzovi, abych slyšela normální hlas bez šišlimišli....

popelka.miri
5. kvě 2009

Pepibubu, já dneska kvůli permanentnímu kojení v noci téměř nespala, ale tohle mě teda fakt rozesmálo 😀 😀 , lepší než kafe 😀 😀 . To takhle mluví i s tebou ? 😕

hupcza
5. kvě 2009

pepi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tak mamka mi rady dává - ale vzhledem k tomu, že je dula a laktační poradkyně tak jsou její rady z kategorie opravdu normálních a hlavně je udílí do telefonu, který jsem vytočila primárně já - takže jsou vyžádané
vždy mi řekne, že jí můžu volat i v noci kdyby byl s ondrou poblém a že ona osobně simyslí že to je tak a tak ...

naopak tchýně, která má 70 mi udílí nevyžádaných rad přehršle - dokonce i na dálku v době, kdy ještě ondráška neviděla ani koutkem oka mi radila, jak to mám dělat sjeho prdíkama

hodně jsem se nasmála, když mi radila, že bych ho měla hodně chovat, že to napomáhá vytvoření blízkého vztahu (což samo o sobě jistě není blbost - jen v kombinaci s tím, že ona se svými syny má velmi nedobré vztahy (švargra dokonce v těhu nesnášela protože otěhotněla neplánovaně a byla zlá na něj i jako na miminko protože plakal a dodnes to od něj bere jako křivdu) a ondráška si ani nepohovala (ani na mou přímou nabídku)

popelka.miri
5. kvě 2009

hupcza, moje tchyně za mnou ani nepřijela do porodnice ani poprvé, ani podruhé ale až při třetí dceři na chvilku. A už jsem jí měla plný zuby 😝 ..Jo taky jsem nechápala, jak mi může radit s výchovou, když její vlastní syn (můj ex) se k ní chová jako hulvát a není mu blbý nic 🙄 . Ať se nejdřív podívají na své úspěchy s výchovou a pak radí 😀 . U kluka jsme měli zákaz, aby ho posazovali, dokud se to sám nenaučí, měl nakřivo páteř, já to říkala tchyni i švagrové, ale pokaždé jsem je nachytala jak ho posazujou..To bych fakt střílela 😠 , tchyně na to, že svý děcka taky posazovala a jsou normální..až na to, že mají všichni prvotřídní skoliozy 🙄

hupcza
5. kvě 2009

popel: blázníš? do porodnice? to nééé ....i na jedinou návštěvu přijela jen proto, že jí švagr který přijel z jižní moravy naložil a jel se sám kuknout (tak už teda jela)

jj - takové to že ona to dělala taky tak (jenže před kolika lety, že ..a s jakými výsledky)

taky mi předhazuje jiné - v mých očích opravdu nehodné následování

ale já se co? já se nedám 😀

jako ségra mi třeba taky poradí ... ale jednou a když jí řeknu, že to sice funguje na synovce a ne na našeho prcka řekne aha a neřeší to - jenže tchýně nerespektuje jinakost a když to funguje jiným prostě mu to musím nanutit taky i kdyby měl pak třeba plakat ještě víc

pepibubu
autor
5. kvě 2009

ano, takhle mluvíi se mnou, je-li řeč o malým...
Volala před chvílí a: "hele já jsem o tom přemýšlela, aby ti spal celou noc, vař mu krupicovou kaši, žlatu mýmu," (to první řekla normálně, žlatu mýmu opět žašišjaja...) Když jsem jí řekla že to teda nebudu, protože je to do bříška těžký, tak opět "prosimtě, tys to taky jedla a dobrý, nemůžeš bejt tak podesraná," no nic... Jo a ještě bych ráda zdůraznila, že malej se vzbudí 1 - 2x za noc (poslední dva dny to bylo v 00.30 a cca 4.00 takže fakt nic tragickýho) a že jsem si ani půl slůvkem nestěžovala...

popelka.miri
5. kvě 2009

Pepibubu, v osmi měs. cpát krupicovou kaši? takový lepidlo..Mně se z toho dělalo blbě ještě ve školce 😝 Nehledě na to, že je to opravdu těžké a nevhodné. Existují jiné speciálně upravené kaše pro mimina 😅 , moje máti taky plašila, že jí to musím vařit, ale prdlajs 😀 ..Tchyně mi dokonce říkala, že ona dětem dávala už ve 3 měsících klasickej puding!!!! Upozorňuju ale, že zeleninu ty její " děti" nejí, ale samý sračky to žerou 😀 😀

pepibubu
autor
5. kvě 2009

krupičnou kaši dostane tak ve třech letech, dřív fakt ne.... a maximálně mě dostalo "jak jsi potom hezky spala..." no ono není divu že... 😖

hupcza
5. kvě 2009

jako mamka taky říkáže nás tím futrovala ...jenže v sedmdesátých letech to dělal každý že -neměli info

ale kdybych jí řekla, že dám um když můžu kojit asi by ráda nebyla - není tupá -nakonec chodí cizím babám radit, jak na to s kojením že 😅

popelka.miri
5. kvě 2009

No jo, máma mi taky vždycky nacpala břicho kaší jen, abych v noci neotravovala 😀 , já říkám, že malou furt kojím několikrát za noc, dnes snad po hodině 😝 a ona, ať už jí odstavím, že za nich se kojila max. 6 měsíců. Ale nechápe, že jako astmatičce jí to jen prospěje!!! 🙄

pepibubu
autor
5. kvě 2009

já s vypětím sil kojila tři měsíce, prostě to nešlo...Dneska už vím že za to mohla i porodnice, nejenom já.... Malýho mi nepřiložili - já myslela že to není možný po cs, až tady jsem se pak dočetla že holkám i po císaři nosili na kojení, a my se s malým viděli až za 26hodin po narození... No nic, je to za náma, jedno vím jistě, při druhém děcku APOLINÁŘ ANI OMYLEM... 🙄