Taky vám mámy radí, jak máte vychovávat své dítě?

pepibubu
29. dub 2009

Tohle téma budiž odnoží tématu o matce horší než tchýně a "rodnou sestrou" tématu svokra - asistent pri výchove.

Moje drahá rodička mě totiž stále nebere jako dospělou, natož pak matku, zásobuje mě nevyžádanejma radama - podle ní už bych např. měla malýmu dávat vločky, když jí řeknu že ne, že ještě nedávám lepek, svrchovaně se na mě podívá, pronese citát z nadpisu a završí to slovy "tys to jedla od tří měsíců a nic ti není." Další příklad - ohřívač lahviček, nechci ho, mám mikrovlnku která umí ohřívat opravdu pomalu... "musíš ho mít, já ho měla a jak to bylo fajn..." to jsem se už neudržela "ty jo mami tys před třiceti lety měla i mikrovlnku???" 🙂

Ovšem maximálně mě pobavily s tetou, když se do toho daly, já je poslouchala bez komentářů, a teta řekla - vždyť máš první dítě, musíš nás poslechnout... Hele kdyby jedna měla tři děti a druhá taky tak, ale obě mají po jednom dítěti, navíc když ony měly dítě tak byly jiné možnosti, názory atd...

Takže jestli některé z vás máte taky takové rádkyně a taky vám to tak pije krev, honem sem!

monyliny
30. led 2013

@pepibubu Má matka zkoušela zasahovat do výchovy u mé dcery.Teď,když mám druhé dítko-syna,tak je docela klid 😉 Ale tobě to nezávidím.Četla jsem starší příspěvky a fakt síla... 😕

haniplanetka
30. led 2013

@pepibubu já mám jen pratchýni, co má k tomu sklony, ale inak je super, ještě se to dá. U tebe je to na palici, když si myslí, že jí svěříš marodný děti. Nejlepší lék je maminka s tatínkem, oblíbené jídlo a zázemí domova.

vendullka
30. led 2013

U nás na to mám etchýni a všechno co udělám dělám špatně.. Nicméně jsem se nenechala a jedu si podle sebe i přes babiččin odpor a nafouknuté tváře. Rad a zákazů ma plnou pusu, ale že y mi někdy s něčím pomohla nebo nedejbože na chvilku pohlídala děti to jí ani nenapadne...