Tchýně a syn

slnecnica121
23. kvě 2016

Prosim o radu, ma niekto podobny pripad ako ja, ze syn s matkou si volaju denne, ked pride z prace, co papal, co ma nove a volaju spolu aj 2-3 hodiny? Cez vikend aj dlhsie....Jak to mam riesit? Riesim to sama v sebe uz vyse mesiaca, ale fakt mi to lezie na nervy...to, ze maju pekny vzath je OK, ale toto je uz prehnane a mam trochu obavy, ze ked o tom prehovorim s manzelom, budem ta najhorsia, ze to je normalne...ale neni!...ideme na balkon, dame si vinko a ze pokecame a v tom sa vytaca na telefone MAMA 🙄
Milujem ked zavola, ze co navarila a ci nedobehne 300 km k nim a provokuje furt....ked sme u nich, vala sa po nom a furt ho vola v zdrobneninach ako keby mal moj 100-kilovy a dvojmetrovy chlap 5 rokov :(
Co s tym?

petrajurinova
23. kvě 2016

@slnecnica121 s tím nenaděláš nic. Moje babička tak volala mému otci už v době, kdy neexistovaly mobily. Hodinu dopoledne do práce a další odpoledne domů. Prostě nějak zapomněli přestřihnout pupeční šňůru. Možná, kdyby měla nějakého tvorečka (například štěně) o kterého by se mohla starat a pečovat, tak by délku rozhovorů zkrátila.

slnecnica121
autor
23. kvě 2016

@petrajurinova Ma psa, tvrdi ze to jej vnucka a dalsieho si adoptovala...nepomaha :D dokonca nechce aby sme este my mali deti, pretoze sa neciti na babicku, dakujem aspon za takuto reakciu 🙂

alikam
23. kvě 2016

Páni, to je snad o mým bývalým..🙂 Tam to byl extrém ještě v tom, že byla úplně všude s náma kam jsme se hnuli, a bydlel totiž ještě s ní.. Ale ta na mě vyloženě "žárlila" a házela mi klacky pod nohy.. Když něco potřeboval, volal vždycky jí, kolikrát mi přišlo jako kdyby oni dva byli pár a já navíc.. Když jsme se my dva třeba pohádali, tak ho šla hladit po tváři, a celkově se cpala úplně do všeho.. No, věděla jsem že to bude jednou buď já nebo ona..🙂 Normální to není, co ti budu povídat.. Ale chlapi se v tomhle podle mě nezmění, nakonec budeš vážně ta nejhorší ty.. Ale je to šílený tyhle vazby na maminku dospělých chlapů, ale co s tím ti bohužel neporadím, snad jenom zatnout zuby, pokud jde o ty telefonáty..

bonavoxa
23. kvě 2016

Co k tomu, podobný model byl také můj ex. Nepomohlo nic...ofukovat maminku, tiše trpět, domluva, ultimátum, odstěhování se. Když mu něco bylo, letěl za maminkou a ta mu našla informace na netu, přitom jsem zdravotník, atp.

slnecnica121
autor
24. kvě 2016

@alikam hm, no normalne to neni a ja vobec neviem ci mam o tom s nim hovorit, ked jemu to divne vobec nepride, ale dusim to v sebe a ked pocujem telefon, utekam do inej izby nech to uz nepocuvam, oretoze keby sa riesili vazne veci, tak nech volaju ale toto je uz fakt prehnane...ja neviem ci mam zacat von na prechadzky chodit, aby si uvedomil ze to uz neznesiem pocuvat...zajimalo by ma, ci to nejaka vyhrala a dokazala to, ze s tym obidvaja prestali :D lebo to bude este vacsi problem v buducnosti u nas, ked teraz mam na to neskutocne nervy a uz alergiu...ideme na nakup a vsetko jej vyzvoni, dobre ze jej nepovie aku znacku hygienickych vloziek pouzivam 😔

ia.
24. kvě 2016

tohle jsem zažila v jednom bývalém vztahu, jeho rodiče se rozvedli, matka se odstěhovala 100km daleko k chlapovi kterého potkala v lázních a který ji poskytl azyl. Volala mu z budky dvakrát denně, nebo on jí, pak si koupila mobil a furt si psali, volali, bylo to na budku..nejhorší bylo když přijela, on už mi to pak ani nehlásil dopředu a a já přišla domů a oni spolu v obýváku..a on si třeba brával dovolenou aby s ní byl co nejvíce...psali si třeba 20 smsek denně, byla už jsem fakt alergická na pípnutí smsky, že je to ona...strašné...nakonec jsem to neustála a rozešla jsem se s ním...

evcann
24. kvě 2016

@slnecnica121 no tak to bych nedala, je zajimave jak tady vsechny co s tim maji zkusenosti pisou, ze to je ex 🙂 se ani nedivim. Ja bych to nesnesla. Dobre taky chapu dobre vztahy, ale tyhle prehnane zvlast u dosplych chlapu jsou silene. Mam ale obavy, ze ti nepomuze nic. Jakmile mu to reknes tak ta spatna budes ty a nebo on to omezi, ale budes mit klacky pod nohama od tchyne. Jedine, ze chlap stal na tve strane a ji nedovolil hazet klacky, ale to se obavam, ze takova situace nenastane. Ona na nej bude tlacit hodne po psychicke strance. Zkousela jsi s nim o tom mluvit?

andreaandrejka
24. kvě 2016

Ty jo, a co si vypráví denně 2-3 hodiny, vždyt si musí říkat pořád to samé dokola? Já bych tohle nesnesla.

mirus114
24. kvě 2016

@bonavoxa 😀 Tak to mě pobavilo,jako u nás doma.Tchánovci jsou nejchytřejší na světě díky internetu a já jen blbá zdravotní sestra.A navíc maminka ví vždycky vše nejlépe. 😉

slnecnica121
autor
24. kvě 2016

@ia. tak este ze ju mame 300 km od nas...uz bolo v plane, ze sa prestahuju za nami, ale chvalabohu rychlo z toho zislo, to by bol nas koniec...sme manzelia a toto su veci, ktore mi zacinaju vadit az teraz...bolo to v pohode az pokial sme nezacali riesit nase planovanie deti a vtedy sa zacala velmi do vsetkeho starat a zaujimat a hlavne nam radit, ze to mame odlozit este o par rokov...

slnecnica121
autor
24. kvě 2016

@evcann nezkusala som o tom hovorit a ma trochu strach a obavy z toho, ci vobec mam s tym zacat, pretoze jeho mama bude vzdy ta najlepsia mama ale uz som to raz dala najavo, viac sa ma k tomu nic neskusal pytat ani sme to dalej nerozoberali, ale cim dalej tym je to viac prehnane a neviem ako zacat...pride mi chlap domov, stihne ma pozdravit a nez mi da pusu, vola mu MAMA? spusti sa hovor na hodinu a pol a o blbostiach, aspon keby riesili vazne veci alebo problemy, tak proti tomu nemam nic...ale vie ze pride z prace o 4 a vtedy mu proste zavola len tak...a milujem ked zacne hovorit, ze co navarila a ci nepribehne 300 km a taketo provokacie...ja nieco uvarim ale ona ma doma lepsie 🙂 .... to on moze povedat, ze ma tu najlepsiu tchyni, moju mamu, ktora sa nam do nicoho nikdy nestara...lenze na tej druhe strane vedia o nas uplne vsetko, jake dlhy, ake nakupy, kedy si vypijeme, kedy ideme von, kedy sme cvicili, vola sa jej, ked sa ide robit puding...no pripadam si ako totalny debil...najlepsie je, ze som na zaciatku dostala skripta jej receptov, ktore jej syn ma najradsej, jedneho dna ich asi podpalim, v zivote to neotvorim, pretoze toto je moja domacnost a nie jej.... ☹
@andreaandrejka same blbosti jak pisem vyssie 🙄

kathy_smilca
24. kvě 2016

@slnecnica121 Je hezké, když má syn s matkou pěkný a vřelý vztah, ale myslím si, že by i v tomto měly existovat určité mantinely a hranice. Jako třeba témata, do kterých tchýně nemá co mluvit - třeba to, kdy vy, jako manželé, budete mít děti, jak je budete vychovávat apod.
Zkusila bych si o tom v nějaké chvilce s manželem promluvit. V klidu, věcně, nic nevyčítat, hned na začátku rozhovoru zdůraznit, že nechceš vyprovokovat jakoukoli hádku. Četnost telefonátů po domluvě omezit, popř.je zkrátit. Vzít manžela někam ven, společně se domluvit, že půjdete bez mobilu 🙂
Můj manžel je také ten opečovávaný mladší syn, pokud tchýně něco potřebuje, tak volá jemu, ze začátku mi to vadilo - zavolala a jelo se na nákup, zavolala a jelo se cokoliv opravovat. Postupně jsem přišla na to, že je to vlastně fajn, že je ochotný ji pomáhat a hodně k tomu přispěl i fakt, že se manžel začal angažovat v tom, že se se mnou domlouvá, jestli jsem třebas neměla něco v plánu, že by k mamce zajel.
Abych se vrátila k Tobě, myslím si, že bez komunikace nic nevyřešíš, i když tohle téma je hodně citlivé. Přeji hodně štěstí.

slnecnica121
autor
24. kvě 2016

@kathy_smilca dakujem, zkusim to takto ☹ je to prave ten starsi syn a s mladsim nema az takyto vztah...mne vadi, ze ked sme aj u nich, tak jednoducho mu rozmixuje banany ako dietatu rano a stale mi pripomina, jak mu mam robit ranajky a podobne veci, akoby som bola chuva jej dietata a nie jeho zena...on sa len usmeje a necha sa takto rozmaznavat svojou mamou...my fungujeme inac ale staci, ze len nieco medzi nami zapocuje, jak to s tym planovanim a uz jednoducho vola vkuse dva tyzdne a rozobera tuto temu a snazi sa mu podsunut jej rozmyslanie...presne aj takto skocnilo nase planovanie, sme manzelia rok, po roku sme sa rozhodli, ze si ideme spravit dieta, s radostou jej to vsetko vyzvonil a po mesiaci, kedy nedala pokoj a stale nam davala nejake jej rady, tak jej syn uznal jej argumenty a nase planovanie sme teda odlozili o dva roky...na mne vobec nezalezi, ze ja to vynosim, porodim a budem k tomu kazde dve hodiny vstavat a krmit, hlavne ze ma ona uz cez 50 ale na babicku sa neciti tak jednoducho ho prehovorila svojimi dennymi telefonatmi... preto riesim tie telefony v tejto diskusii, pretoze vela veci sa medzi nami zmeni jej naliehanim 😢

carmilla
24. kvě 2016

Ahoj, asi neporadím nic jiného, než co už jsi četla...normální to určitě není. Já mám s rodiči také hezký vztah, ráda zajdu s mamkou na kafe, nebo na nedělní oběd, ale toto...Připadá mi, že s tím symbolickým přestřihnutím pupeční šňůry mají problém spíš chlapi, čím to jenom je...že by mamky ty kluky víc rozmazlovaly a hýčkaly? Je to nějaký přežitý patriarchální model, kdy se syn musí stavět na první místo? Nevím...Sama jsem s tchyňkou měla také určité třenice, když jsme se s přítelem stěhovali do vlastního, také nám zkoušela do lecčeho krafat, radit, zařizovat za našimi zády apod., ale naštěstí můj přítel přece jen není takový mamánek a i s jeho podporou se mi podařilo (ťukám) to dostat do únosných mezí...Říkám otevřeně - kdyby přítel mamánek byl, určitě bych ostrouhala já. S tím těžko něco zmůžeš. Poradím ti jenom to, že tyhle věci se mají řešit HNED, jak ti něco začne vadit. Proč se bojíš s přítelem o tom mluvit? Myslím tím vést normální dialog - co ti vadí a proč, vždyť to nemusí znamenat hned hádky, výčitky a scény...Mimochodem - tchyně vám nemá co určovat, kdy máte nebo nemáte mít děti. Už to, že se na to téma takhle vyjadřuje, by mě varovalo...Je velké riziko, že až budete malé mít nebo jen plánovat, bude dělat tahle paní sprasky, bude žárlit, bude se snažit vám to rozmlouvat, přijde citivý vydíráníčko...Mít kvalitní vztah s rodiči je fajn, rodinná sounáležitost je to nejvíc, co můžeme v životě mít...ale nic se nemá přehánět. Všechny děti jednoho dne vylétnou z hnízda a rodiče by je měli nechat dýchat. Já chápu, že se příteli i jeho mamce stýská a chtějí spolu být v kontaktu, ale dennodenní telefonáty na několik hodin? Tam něco není v pořádku.

carmilla
24. kvě 2016

@slnecnica121 Aha, takže zkažené plánování rodiny už dokonce přišlo. To je teda síla.

slnecnica121
autor
24. kvě 2016

@carmilla no prave a akoze nie su to ziadne tajne hovory, ze by sa nieco dialo medzi mnou a manzelom ale len tak kecaju a este si to manzel zapne na reproduktor ze to vsetko pocujem, preto uz idem radsej nieco robit nech to nemusim pocuvat...ja skor ma strach, ze ked s tym problemom zacnem, budem u manzela ja ta najhorsia a ze prehanam, ale prehanaju to oni obidvaja, chcem o tom urcite mluvit s nim, ale nejak sa na to dlho pripravujem a neviem jak zacat a ked furt volaju tak ani nie je spravna doba na to...ale dakujem vsetkym za nazory, tusim mam viac odvahy hupsnut na tu temu s manzelom 🙂 urcite mi to pomohlo

alikam
24. kvě 2016

@evcann Ani se nedivím, že jsou všichni ex.. :D
@slnecnica121 Ono záleží jakého ražení je tvůj chlap.. Zda je tu možnost, že by se alespoň trochu přiklonil na tvou stranu- ve smyslu že by uznal, že na tom co se ti nezdá, přece jen něco je.. Protože pokud bude od začátku výhradně na straně maminky, tak je to boj s větrnými mlýny, a to podle mě nebudeš mít šanci zvrátit.. Ty ho znáš nejlépe, tak musíš vědět, zda se do toho vůbec pouštět, protože nakonec se fakt může stát, že nedosáhneš absolutně ničeho, jen budeš "ta špatná".. Zase na druhou stranu tě to možná začne štvát tak, že bouchneš tak jako tak, a na to, že jsi se racionálně rozhodla to neřešit, si ani nevzpomeneš.. Začít chodit na procházky no nevím, znáš chlapy, pokud je vyloženě nekopneš do hlavy tak jim nic nedojde, možná by si z toho pak vzal jen: "Ta moje se teď dala hodně na turistiku" , a k vánocům bys dostala turistické hole..:D Jinak buď ráda, že je tak daleko, představ si, že by bydlela hned vedle.. Jo a holky, pokud máte chlapečky, tak jim zkuste tohle jednou nedělat, protože je to fakt strašný..:D

slnecnica121
autor
24. kvě 2016

@carmilla anooo, ved to prave 🙂 uz na to nie je vhodna doba, ale od svadby sa na to tesime a pride MAMA a je koniec naseho planovani...,,ved mame cas", hlavne ze to planovanie niekedy trva i viac ako rok, ale ona bude ,,spokojna, ze este nebude babickou v jej veku"....akoze toto nas na par dni hodne rozhadalo s manzelom, to bola prva hadka medzi nami a vdaka komu? Jeho mamicke......moja mama je z toho zklamana a lutuje ma...

carmilla
24. kvě 2016

@slnecnica121 ☹ To je mi opravdu moc líto...Plánování dětí je přece výhradně věc mezi tebou a tvým mužem, NIKDO jiný vám do toho nemá co zasahovat...Tvůj muž je u mě naprostá bačkora, když takto důležité rozhodnutí musí za něj přehodnotit maminka...Mysli trochu na sebe - jestli chceš mít jednou děti, uvědom si, že čas ženy je v tomto směru přece jen poněkud omezený...nevím, kolik ti je, samozřejmě pokud je ti dvacet, nemusíš to ještě "hrotit", ale pokud už se ti blíží třicítka, tak na co čekat? Na to, až to třeba nepůjde a ty budeš každý měsíc plakat do polštáře? Nechci tě nějak strašit, jenom mě úplně děsí, jak tchyně rozhodla nejen o svém synovi, ale i o TVÉM životě, o tom, jestli TY budeš mít dítě...Tohle si nesmí dovolit, lépe řečeno, tvůj manžel neměl nikdy připustit, aby tyhle otázky za vás řešil někdo jiný...Tchyně se necítí na to být babičkou, tak vám rozmluví dítě? Cítíš, jak je něco takového ABSURDNÍ? A kolik bylo jí, když měla první dítě? Moc asi ne, když je jí kolem padesáti. Prostě žárlí, to je celé, a nechce, abys měla jejího syna "pojištěného" dítětem, nebo aby se nedejbože měla dělit o jeho přízeň a pozornost nejen s tebou, ale i s dětmi. Tohle je od ní úplně choré a od tvého partnera taky.

slnecnica121
autor
24. kvě 2016

@carmilla je to presne ako pises, ja mam uz 27 za chvili a manzel 31, jej je 54 a moja mama mna mala brzo, ve 20-ti, jeste byla so mnou a mojou segrou sama niekolko rokov a mala to dost tazke, tak ta by mohla davat rady a nie niekto iny...moja sa na to vnuca uz tesila ale nevola mi kvoli tomu a ani sa nechce pliest do nasich veci...manzel uznal moje argumenty, tak potom to svojej mame vysvetlil, ze je to nasa vec ale v tom momente ho nejak presvedcila zase o svojej pravde a to bol uz uplny koniec, kedy som s tym prestala aj ja...myslim ze to bude asi aj tou ziarlivostou, pretoze davala nam nezmyselne argumenty preco teraz nie...a ano, je to sebecke, mysli na seba...ja niekedy viem jak na manzela a uzna mi aj moju pravdu ale ked si zavolaju, uz je zmanipulovany 😀

carmilla
24. kvě 2016

Ve vasem veku mi neprijde nejak extra brzy na planovani deti, naopak, jste v nejlepsim veku... docela by me ty pseudoargumenty vasi tchyne zajimaly, kazdopadne rozhodne bych je nebrala v potaz...ona neuvazuje racionalne. V kazdem pripade chtit musite oba...mozna nech otazku deti ted chvili spat a treba za pul roku zkus tohle tema nadhodit znovu...cekat dva roky, pokud jste primerene ekonomicky zajisteni, mi prijde zbytecne...Drz se.

carmilla
24. kvě 2016

@carmilla P.S. Hlavne zkus manzela priste presvedcit, at hned proboha nevola mamince, az se pustite do snazeni . Skutecne nemusite hned troubit do sveta, ze se snazite o miminko. 😎

nurmisur
24. kvě 2016

Každá rada drahá, pupeční šňůru by měl přefiknout syn, ale to se lehčeji řekne než udělá. Jeho mamka má z něj asi "náhradu" za partnera a je jedno zda je s někým ve vztahu nebo ne. každopádně pokud tě to už teď takto sere, tak se to časem a neřešením nezlepší, spíše naopak. Rozhodně bych se snažila s ním promluvit a pokusit se mu v klidu vysvětlit, že Ti vadí, jaké detaily z vašeho života s ní řeší a proč. Hlavně zjistit zda je primárně na tvojí straně, nebo na její straně, to je zásadní info. Protože pokud bude na maminčině straně, tak prostě a jednoduše nemáš šanci. Držím palce, aby prozřel!
Mám takového příbuzného a jeho vztah s matkou není normální, probírá s ní i sexuální život a mě osobně tohle přijde těžce za hranou! takže trošku tyhle typy znám.

slnecnica121
autor
24. kvě 2016

@nurmisur dakujem 🙂 ...raz som naznacila, ze preco jej uplne vsetko o nas rozprava, skoncilo to tym, ze si myslel ze ma mat pred matkou tajnosti a urazil sa ze bude mat tajnosti, ktore cely zivot pred nou nemal...nepochopil to uz vtedy a toto zrejme tiez nepochopi, uvidime 😀
Tak s nasim sexualnym zivotom snad nikdy nezacnu, ale ked uz sme pri tej teme, ak mame sex a ona sa prave rozhodne zavolat, tak on jej to samozrejme nebere a vtedy zacne na moj telefon volat, ze preco jej nebere, no hruza 🙄

nurmisur
24. kvě 2016

@slnecnica121 je normální mít tajnosti před partnerem, natož před rodičem!!

slnecnica121
autor
24. kvě 2016

@nurmisur oni si hovoria cely zivot vsetko, je to tazke 🙄

bonavoxa
24. kvě 2016

Jedná věc je nemít tajnosti a být upřímný, druhá nechat se manipulovat, ovládat a terorizovat. Jestli otázka zněla, jestli je ten vztah normální, tak není. Je naprosto úchylný 😀
Jsem už asi na tyhle typy vysazená, ale pokud se povedlo nějaké manželce prosadit, stalo to strašné energie.
S mým ex jsem řešila i to, že mamince se nelíbí, že mám vlnité vlasy 😀

nurmisur
24. kvě 2016

@slnecnica121 Mají holt stále vztah "matka-dítě" a to není úplně dobře pro partnerský vztah...

slnecnica121
autor
24. kvě 2016

@nurmisur presne tak!

@bonavoxa jezis tak to je fakt sialene 😨

myjusiatko
24. kvě 2016

Nam na svadobnej priprave s fararkou citala taky pekny citat z biblie, nie som nejako moc veriaca, ze by som to zrala, ale toto je moc pekne a chlap by si mal uvedomit, ze svadbou by mal pretrhnut pupocnu snuru:

Kto miluje svoju manželku, miluje seba samého. Veď nik nikdy nemal v nenávisti svoje telo, ale živí si ho a opatruje, ako aj Kristus Cirkev, lebo sme údmi jeho tela. Preto muž zanechá otca i matku a pripúta sa k svojej manželke a budú dvaja v jednom tele. Toto tajomstvo je veľké; ja hovorím o Kristovi a Cirkvi. Ale aj vy, každý jeden nech miluje svoju manželku ako seba samého. A manželka nech si ctí muža.