Tchyně očkuje muže výchovnými radami. Utnout to hned, nebo ještě počkat?

1. říj 2023

Čau ženy,
dnes jsme měli doma výměnu názorů. Muž přijel po dvou dnech u svých rodičů naočkovaný a pomalu ve dveřích už spustil - že má malá (teď čerstvě dva roky) pořád dudlík a že je to špatně, během hodiny ji za to několikrát huboval, proč prý jí je neseberu, že to dělám úplně blbě...atd. V poslední době se do toho tchánovci začali nějak montovat, když tam jsme na návštěvě, pořád malé ten dudlík berou a že je fuj. Snažila jsem se mu vysvětlit, že já tohle dělám jinak, dudlík je ortodontistický, malá je inteligentní, na všechno si přijde, jen má vše svůj čas, dělá s ním spíš blbinky a potřebuje ho jen na usnutí. Bla, bla. Pak zase začal, že už by měla spát sama ve své postýlce a taková moudra. Spí ke mně přitulená, navíc ještě kojím...

Ve mně se to teď pere, tchyně se mě před pár dny ptala, jestli bychom se někdy mohly potkat, že by malou viděla častěji a já teď dumám, jestli jí něco říct, nebo to prostě přejít. Normálně se do výchovy nějak zásadně nemontuje, tak nevím, co to teď mělo být, ale doma kvůli tomu máme dusno...
Co myslíte, utnout to hned, nebo počkat, jestli se to bude opakovat?!

bara88
8. říj 2023

@veronikav31 takže s nimi nejsi 24/7

leymea
8. říj 2023

@veronikav31 "ja chodim s detmi k doktorum, tak rozhoduji i o jejich ockovani". Tak ted jsi me pobavila.

leymea
8. říj 2023

Ja bych manzelovi rekla, ze nemam problem aby mala nemela dudlik, ale at ji ho sebere a odnauci on kdyz si to tak moc preje. Nebranila bych mu 😀

bara88
8. říj 2023

@leymea dobré že?takže chlap má právo akorát vydělávat prachy a chodit na školní akce🙂

leymea
8. říj 2023

@bara88 se ma 😂

veronikav31
8. říj 2023

@bara88 jednou za měsíc jsem s nimi 24h/6 dní v týdnu 😉+22h/1 den v týdnu 😄,jinak jsem s nimi pořád a co si chlap udělal rupturu achilovky před 3 týdny už kór.

veronikav31
8. říj 2023

@bara88 chlap na školní akce chce chodit, ale ptát se ho zda dcera má mít do školy fialový sešit nebo raději modrý mi přijde uhozený...nic z toho by kupovat nešel,dcera by si jej šla koupit sama.stejně tak zda má mít kostým ten nebo ten,o tom si rozhoduje dcera sama,ale shodli jsme se oba dva na jejím měsíčním kapesném a na tom,že mobil do školy pořizovat zatím nebudeme.

bara88
8. říj 2023

@veronikav31 jaky má mít sesit asi rozhodovat nemusí ale to že nesmí rozhodovat o očkování,protože s ní nechodí k lékaři, přijde uhozeny zase mě. Ale už to neřeš, předvedla ses dost🙂

veronikav31
8. říj 2023

@leymea no a pro ne,někdo se pobavit může. Třeba můj švagr je zásadně proti očkování neteří vakcínou proti rakovině děložního čípku,vlastně proti jakékoliv očkování,u všeho s ním švagrová probírá proč.krom toho,když neteř má migrény a že je má,tak jí nedá ani prášek,za to mistr světa,když má bolest zubu,bolest hlavy ta si prášek vezme,švagrová než aby se hádala tak jí ten prášek nedá... taková je realita. Děkuji,toto nedělám, bolí hlava,když to nepřejde tak dám prášek a nečekám,že by mi to tatínek dětí měl schválit.

bara88
8. říj 2023

@veronikav31 tak vy to máte zase naopak .tvůj chlap s dětmi tolik není tak do toho nesmí kecat

veronikav31
8. říj 2023

@bara88 díky za radu,ale víš kulový.ano,o očkování rozhoduji já a hlavně u syna,nemá jednu ledvinu,takže větší infekce je pro něj riziko,stejně jako časté braní antibiotik.tatínek s ním neabsolvoval žádné speciální vyšetření a ani bych to nechtěla,nebylo to jednoduché,chlapi neradi mluví o vyšetření kdy jim do pindíku strkají hadičku,ano,toto syn musel absolvovat ve 3 letech a já tam byla, takže sorry,ale do tohoto si nenechám mluvit.

bara88
8. říj 2023

@veronikav31 tak hlavně když je na školní akci ale na složité vyšetření to ne🙂

veronikav31
8. říj 2023

@bara88 a který chlap by tam šel dobrovolně jako doprovod synovi? Při těchto věcech děti chtějí být s mámou, když jim není dobře,tak taky chtějí maminku, teda,tak to u nás je,nevím jak u vás.syn plakal,já s ním, tak obdivuji tatinky co tam jdou sami od sebe,klobouk dolů.vzhledem k věku a rakovině v rodině chlap bude absolvovat vyšetření prostaty,což je podobné vyšetření tak nemusí být přítomen u všeho

bara88
8. říj 2023

@veronikav31 u nás při takových věcech chcou být det prostě s rodičem, je jedno jestli já nebo manžel.ten je umí obejmout a uresit stejně jako já

lucieevita
8. říj 2023

Utnout manžela. Zeptat se ho v klidu až budeš mít chladnou hlavu, jestli jsou to jeho nápady nebo jeho rodičů a že teď jste rodiči vy dva a měli byste se shodnout. Jako tohle my dělají naši, ale ví, že přeze mě neprojdou.. říkají to jen malé a s manželem jsme se shodli, že se vždy o tom poradíme spolu, než něco "nového" začneme na malé zavádět doma🤷🙂 možná bych klidně i tychyni řekla, že třeba na ten dudlík máš jiný názor a proč a že ty jsi maminka a přeješ si, aby to bylo takhle. A že se teď kvůli tomu doma dohadujete, ale je to na tobě.. já nemám tchýni 🙈

drep
8. říj 2023

Já bych se asi nejvíc zajímala o to, jestli manžel jen papouškuje názory maminky nebo jestli to vidí stejně a to, že mu to řekla jeho máma ho je pošťouchlo dát najevo své názory. Narozdíl od některých majitelek dětí já názory svého muže za zcela rovnocenné těm mým. A chápu třeba i to, že manžel nešílí nadšením, že dcera spí ve vaší posteli (já z toho nejásám, muž z toho nejásá, ale naše skoro pětiletá se nám taky do postele přesune v nejlepším někdy v noci, ale někdy přijde v půl desátý a my bychom tak rádi postel sami pro sebe). Stejně tak jalo dudlík ve dvou letech není nic zas až tak super a upřímně by možná nebylo špatný se zamyslet nad tím, jestli tchýně/manžel nemají pravdu. Ale moc nechápu, proč bys měla dělat dusno tchýni…

leymea
8. říj 2023

@drep kdyz k nam zacal chodit syn (v noci) tak manzelovi se to nelibilo. Ja taky nebyla nadsena, protoze s nama v posteli nikdy nespal. Jenze kdyz jsem ho odnesla tak se probral a trvalo nez usnul tak jsem to vzdala a nechala ho u nas spat. Jenze manzel problem, ze se nevyspi. Tak jsem mu rekla, ze si ho muze zpatky do postele prenest, jenze na to uz je linej a nevstal by😂 tak jsme si oba zvykly, ze nekdy s nama proste spi (ted nekdy i obe deti 😀 ).

leymea
8. říj 2023

@veronikav31 ja bych v prvni rade ockovani probrala s manzelem, a pokud bychom se dohodli tak bych sla na ockovani, ale abych si sama rozhodovala to ne. Prasky vubec neresim, to se samozrejme neptam a automaticky davam a nedokazu si predstavit kdyby mi to manzel zakazoval. Chudak dite.

veronikav31
8. říj 2023

@leymea bohužel u nich to takto funguje ve všem,vše je zbytečné nejen ohledně zdraví,ale i věcí na nošení,kola, výlety se třídou atd., u nich je to složitější,vždy to končí hádkou