Těžká domluva s ex. Jak byste to řešily Vy?

kopacka01
26. lis 2019

Ahoj chtěla bych jen vědět vaše názory na nějaké případné řešení. S ex jsme už 5 let od sebe, samozřejmě rozvedení, máme spolu dva syny (10,12) oba hrají krajskou ligu ve florbale tudíž hrají prakticky každý víkend. Jednou za dva týdny bývají u něho na víkend a to je kámen úrazu. Sice se Jakš takš domluvíme ale je to dost těžké, někdy to řešíme i několik dní, mě to psychicky vyčerpává a od do toho tahá vše možné okolo. Na dětech mu nezáleží, nejradši by kdyby nehráli.Je to jako na houpačce s ním. Napadlo mě podat žádost k soudu na změnu styku s dětmi ale zatím váhám. Zajímá mě váš názor jak to řešit. Díky

pink_unicorn
26. lis 2019

A v čem konkrétně se neshodnete? Z příspěvku není zřejmé, co je ten kámen úrazu... Pochybuji, že se soud bude zabývat tím, že exmanžel nechce aby děti hrály florbal a vy ano.

lucie1979b
26. lis 2019

chlapci ako sa citia u byvaleho? su deti dva tyzdne u vas a dva u otca?

kopacka01
autor
26. lis 2019

Neshodneme se vlastně na ničem, za všem hledá něco jak mi ublížit, o děti mu vlastně nikdy nešlo, jen koukal jak by mě urazil, vytočil, znepříjemnil.... Třeba pro děti si k němu jezdím když mají zápas, ikdyž on to má blíž než já. Mě to samozřejmě nevadí aspoň vím že tam opravdu jsou ale ani se na ně nepřijel podívat, prostě ho to vůbec nezajímá. Spíš se obávám toho jestli by soud mohl nějak pomoci,abych se s ním věcné nemusela dohadovat. Upřímně si myslím že až budou dospělý nepochopí že mají už svůj život a vyčítat to bude mě, že za to můžu. 🤨😀

kopacka01
autor
26. lis 2019

@lucie1979b Děti k němu jezdí spíš že musí, nikdy jsem nezaregistroval, že by se na něj nějak těšili, spíš jen když od něho mají něco dostat. Ve výhradní péči je mám já a k němu jezdí každý druhý víkend

kridav
26. lis 2019

Podle mě už jsou ve věku, kdy by si už mohli řict jestli tam chtějí nebo ne. A klidně bych to k soudu dala, a i s názorem dětí. Jde tady hlavně o ně, a když ani toho tátu nezajímá, že je ten sport baví a spíš by byl radši kdyby na něj nechodili, tak to je špatně.
Můj bratranec má syna (13), který hraje fotbal, který je u něj taky vždy na víkend jednou za 14 dní, a když je u něj tak má zápasy, a vždy ho na něj vozí.
Určitě to řešte ať kluci nemusí jezdit tam kde o ně nikdo nestojí a jezdí tam jen proto, že musí.

lucie1979b
26. lis 2019

tiez by som to riesila, chodit niekam z povinnosti, otec ked sa o nich nezaujima, netravi s nimi cas.... uplne zbytocne aby tam chodili.nazbierajte si dokazy o tom ze ich tam viozit nechce, aby to nebollo iba slovo proti slovu, snazte sa nehc je to pisomne. chlapci nech popisu na papier co u otca robia, ako s nimi on travi cas, kto ich vozi na zapasy, ci sa tam citia vitani a dobre...

kopacka01
autor
26. lis 2019

Oba kluci mají diagnostikovanou poruchu porozumění, vyjádření apod. Ten mladší má slabší formu než ten starší, starší syn chodil na logopedickou školu a letos přešel do klasické školy, má asistenta a individuální plán. Mladší syn má zatím jen individuální plán ale problém byl v tom, že letos chytil na čj učitelku která na omezení nebere ohledy, tudíž mi ještě před nedávnem propadal. Řešilo se to a teď vyčkáváme co bude dál. Od té doby se zlepšil. Bývalému se to čirou náhodou zrovna hodí a na základě toho že propadal zakazuje, ikdyž se zlepšil. To už ale nevidí. A aby toho nebylo málo otravuje s tím i trenéra který s tím nemá nic společného.