Toužím po třetím dítěti, muž řekl definitivně NE

miluse1916
16. srp 2017

Ahoj, pisu anonymne, protoze je to dost citlivy a osobni.Mam dva krasne, zdrave chlapecky 3 a 1 rok. Miluju je a materstvi me strasne naplnuje. Intuice a celkove vse mi rika, ze bych mohla a chtela byt maminkou jeste jednoho cvrcka.Moc po tom touzim, ale muz ma jiny nazor. Hlavne kvuli financim, vsemu rozumim. Nezijeme si nejhur, ale za 2 roky chceme stavet barak, takze hypoteka a ja na rodicaku s druhym synem. Takze chapu jeho obavy.Ale na druhou stranu si rikam, ze je to otazka o 1 max.2 roky navic doma na materske, na ktere stejne ted sem, pak pujdu pracovat za docela slusny plat. Manzelovi je 34 a nikdy nechtel byt starsim tatinkem, tak uz dite po 35 nechce.Jeho argumentum rozumim a respektuji je, ale take se bojim, ze toho budu cely zivot litovat.JehO NE je definitivni, strasne, ale fakt strasne jsem to oplakala a citim se hrozne, nemuzu na to prestat myslet, je mi to tak lito. Chapu ho, ale ranilo me to.Asi jsem blba, mozna potrebuju vynadat nebo uklidnit.Co mam delat? Jak to resit? Dekuju

bbn
16. srp 2017

@miluse1916 měla jsem to stejně, poslední 3 roky jsem se trápila, třetí jsem moc chtěla, muž už ne. Z části finance, z části jeho pohodlnost. Kolikrát jsme se o tom bavili, kolikrát jsem to obrecela. No, nakonec si nás trojka neplánovaně našla sama, já jsem šťastná, muž se těší. Je mi 35, muži 38. Takže je klidně možné, ze se i u vás situace obrátí a třetí přijde. Stačí jedna pěkná dovolená 😀

miluse1916
autor
16. srp 2017

@bbn beru prasky,tak to spis nevidim,ze by takto se zadarilo 😔

bbn
16. srp 2017

@miluse1916 tak prášky taky nejsou 100% 😉

miluse1916
autor
16. srp 2017

@bbn rekla bych,ze u me ano.Je to spatny,nebo takhle ne je to krasny,mam dva krasne kluky,ale vim,ze by rodina byla komplet jeste s jednim prckem.

beetlejuice1666
16. srp 2017

@miluse1916 Ono i pres prasky se da otehotnet. Staci mit treba strevni infekci (silnejsi prujem) a ucinna latka se nestihne vstrebat dostatecne. Mam tento pripad v sirsim okoli. P.s.: to neni navod, jen konstatuji zkusenost 😉

miluse1916
autor
16. srp 2017

@beetlejuice1666 vidite,to jsem nevedela.Tak muze se to stat,to asi kazde,ale spis bych chtene,planovane mimco z obou stran.😢

tomikjoejoe
16. srp 2017

Chtěli jsme dvě děti a třetí někdy v budoucnu, nakonec k nám syn našel cestu neplánovaně 18 měsíců po narození starší dcery. Tím jsme kapitolu děti považovali za uzavřenou. Nakonec jsem dostala za dalších 18 měsíců střevní chřipku a v důsledku toho jsem pravděpodobně nestrávila antikoncepci, tak jak jsem měla a teď mi tady spí třítýdenní holčička. Manžel byl razantně proti a chtěl, abych těhotenství ukončila, pravděpodobně se mnou zůstal jenom kvůli dětem - dost jsme se kvůli tomu hádali ,protože jsem na potrat jít nechtěla, ale nakonec se uklidnil a nikdy jsme spolu nevycházeli lépe. Manželovi bylo na podzim 33.

beetlejuice1666
16. srp 2017

@tomikjoejoe jsem rada, ze se vas muz srovnal... musim ale rici, ze vubec nevim, jak bych reagovala, kdyby me clovek, ve kterem mam citit oporu, posilal na potrat...

My jsme nastesti zajedno, chceme nejmene tri deti. Jedno mame, druhe uz se "pece" (dceri je 13 mesicu, ja ted v 6tt).

jirka2009
17. srp 2017

U nás se loni stalo něco podobného. Měli jsme 3 děti, já si po x letech našla práci. Do toho jsem se ještě starala o manželovu babičku. Ta ale loni v dubnu zemřela, poslední půl rok kdy už byla jen ležící tak chtěla abychom si pořídili ještě jedno mimčo. Manžel se ježil už jen při představě plačícího tvorečka. No a loni v červenci jsem zjistila že jsem těhotná, na potrat jsem jít nechtěla a manžel se nakonec také srovnal. Teď tu vedle mně leží 5 ti měsíční Martínek a 20ti letý Honza se šel koupat k tůním. To je jen pro ukázku věkového rozdílu mezi nejmladším a nejstarším. Máme ještě Kačenku (11) a Jiříka (8). PS: mně bylo v únoru 40 a manžel má 48. Dělá si srandu z toho že až půjde do důchodu Marťa bude maturovat 😉 Oni ti chlapy jsou všichni stejní , nechtějí a potom jsou poprdění

deene
17. srp 2017

@jirka2009 na to pozor,neni to tak,kamaradku mmmanžel kvuli druhemu dítěti opustil☹

maybe72
17. srp 2017

Já bych přes manželovo NE nešla...
Třetí dítě jsem chtěla spíše já, po dvou krásných zdravých dcerách jsem byla těhotná ještě 2x, ani jedno těhotenství nedošlo do zdárného konce, takže poslední potěšení jsme si adoptovali.
Musím ale říct, že u manžela to trvalo několik let, než tohle rozhodnutí přijal za své... Netlačila jsem, nevydírala a vyplatilo se to. Jsem naprosto pevně přesvědčená, že až příjdou nějaké starosti s naším chlapečkem (a to určitě příjdou...), stojíme s mužem na jedné straně a nikdy od něj neuslyším, že je to kvůli mně, protože on to třetí dítě vlastně vůbec nechtěl...

hofi36
17. srp 2017

Manžel chtěl také jen 2 děti. Máme kluky 10 a 7 let. Před 3 roky hypotéka, kompletní rekonstrukce domku ... najednou mi došlo, že bych všechno chtěla prožít ještě jednou a navíc když by se podařila holčička. Tak jsem to loni na jaře navrhla manželovi. Nechtěl ani slyšet. Dr. mi po 5 letech vyndal Mirenu, já jsem oznámila manželovi, že nejsem chráněná. Ale pro jistotu jsem si měřila a zapisovala bazální teplotu. Chtěla jsem i vědět, zda mi tělo dobře funguje. Domluvili jsme se, že tomu dáme rok. Uvidíme jak půjde splácet hypotéka a jak to všechno půjde po přestěhování. Když uběhl rok, já na manžela začala tlačit a on, že ještě počkáme. To jsem se už rozlobila, mě je 36 (on je o dva roky mladší) a že už mi tikají biol. hodiny a že pro ženu, která chce dítě je rok hrozně dlouhá doba. No a jednoho dne v květnu jsme si užili krásnou chvilku bez hlídání (já měla těsně před ovulací), rekla jsem mu to a on, že uvidíme. No a pak za 14 dní tedy koukal ... na testu //. Nejdříve nebyl moc nadšený, ale během 14 dni ho to přešlo. Nakonec minulý týden na UZ upustil slzu, když mimčo viděl a Dr. nám oznámil, že to vypadá na holčičku.
Moc ti přeju, aby jste se s manželem dohodli ... vše je o kompromisech ... dej mu čas na rozmýšlení ... hodně štěstí 🍀🍀🍀

barus.8
17. srp 2017

Tak my máme taky 2 děti (6 a 3roky) a třetí je na cestě. Manžel chtěl taky jen 2, do třetího by šel možná, kdyby jsme měli stejné pohlaví, ale máme páreček. A taky, kdyby byl mladší. Je mu 41 a mě 32. A to třetí si nás našlo samo. Byli jsme z toho oba 2 pořádně v šoku, ale už je to v pohodě. Bude to náročné, máme hypotéku a na baráku je pořád co dělat, ale nějak se to zvládne.

oveckaluky
17. srp 2017

Radím vydržet, on to přehodnotí...já mám jednu dceru v jednadvaceti, druhou už s ním o pět let později, to mu bylo 39. Když šla mladší do školy, moc jsem chtěla ještě jedno, on o tom nechtěla ani slyšet, což jsem chápala (taky máme hypotéku a tak...). Je to asi dva roky zpátky, co začal toužit ještě po miminku, to jsem zas nechtěla já (v práci, která mě baví, konečně doba neurčitá, už mi bylo 35, holky už zvládají být doma samy, když chceme někam jít, už jsou samostatné, už se mi do toho prostě nechtělo). letos jsem začala chtít i já, přesto, že mi v lednu bylo 37...byl štěstím bez sebe 🙂 Povedlo se nám to hned napoprvé, byli jsme neskutečně šťastní oba, on snad i víc - bohužel, v 10. tt jsem potratila ☹ Jsou to dva měsíce, už se snažíme znovu...a on, který tak zarputile miminko už nechtěl, si k zářijovým padesátinám nepřeje nic víc, než // na testu 🙂 prostě jsme oba pochopili, jak rychle nám holčičky vyrostly (jedné bylo v květnu 16, druhá má za 14 dní 11 let), a že prostě ještě nechceme být doma sami (což by nám za nějakých 5 let už hrozilo, pokud by šla mladší na školu, kterou tu nemáme, a byla tak na intru).

tomikjoejoe
18. srp 2017

@beetlejuice1666 Ono to bylo asi také tím, že v té době dal výpověď v práci a začal v nové, kde to bohužel nevyšlo a musel hledat další, kde to naštěstí vyšlo. V té době, kdy jsem se musela rozhodnout o potratu byl manžel na ÚP a doma bez vidiny nového zaměstnání do toho hypotéka a tři děti. To ho sice neomlouvá, ale asi mi to pomohlo mu odpustit.