Trápí babičku zimou a psychicky ji týrají. Mám o ni strach. Jak s tím něco udělat?

28. čer 2020

Milé maminky,
omlouvám se za anonymní příspěvek, ale oni mají oči a uši všude 😔
Už jsem zoufalá, když vidím, co jsou schopní
naši příbuzní spáchat na ženě, která se o ně celý život starala 😰 Žijí si u babičky v domě a postupně ji intrikami připravili o všechno. Chovají se jako naprosté hyeny, vypínají jí elektriku, vodu, berou jí peníze. Všude ji pomlouvají, jak se k nim špatně chová. Je to příšerný a je mi z toho zle. Snaží se jí zbavit (doufám, že ne utrápit 😳🙏).
Proto vás moc prosím o radu, jak s tím něco udělat. Babička je moc hodná a nechce jim dělat zle.
Napadlo mě, že bych mohla napsat do nějakého TV pořadu, možná by nám pomohlo, kdyby se o tom začalo mluvit.
Já TV nesleduji a nevím kam, do jakého pořadu, bych měla náš příběh napsat. Poraďte 🙏
Babičce už je 82 a zaslouží si klidný život.

Moc děkuju všem za případné tipy. ❤️

hezz17
28. čer 2020

Nechápu co by s tím měla dělat televize. Vem si babičku k sobě a dobrej ji klidný život.

tez83
28. čer 2020

Pokud máte o tomto věrohodné informace,normálně podat trestní oznámení.

zelenaesmolda
28. čer 2020

@tez83 jenze to se tezko dokazuje a babicka by to beztak vsechno poprela kdyz jim nechce delat problemy.

zelenaesmolda
28. čer 2020

Uzivatelka meronym je pravnik,zkus ji napsat,treba by vedela co se da podniknout za pravni kroky.

meronym
28. čer 2020

To je moc tezka situace. Ma samozrejme pravni reseni - pokud je dum babickin, zacala bych tim, ze jim rekne, ze v zaveti dum zanecha nekomu jinemu. Aby se trochu snazili. Pokud by tam bylo vyslovene nasili, muze policie nasilniky vykazat z domu na 10 dnu. Dale je mozne trvat na tom, aby se odstehovali (a pokud tak neucini, podat zalobu na vyklizeni). Problem je, ze vsechno tohle vyzaduje aktivni pristup ze strany babicky a obavam se, ze kdyz ona nebude chtit, tak s tim nehnete. Napada mne - co tak umisteni v domove duchodcu, aby mela na sklonku zivota klid? Jinak se klidne ptejte, ale pravo pomaha jenom bdelym... :(

pabka
28. čer 2020

Možná by ji bylo lépe v domově pro seniory...? Kde bydlí, v jakem městě?

tez83
28. čer 2020

@zelenaesmolda jenze to už je potom problém,když ten clovek,kterého se to týká tu situaci nechce Sam změnit.

amazonkajanik
28. čer 2020

Nám takhle jednou tchynina rodinná známá zaklepala u dveří. Z kusu ženské troska. Přítel okamžitě volal rzt a pcr. Paní taky zpočátku nechtěla dělat zle,ale když jí prestavali dávat jíst,pít jen nějaký čaj,po kterém byla malatna,záchod jen kýbl ve svetnici. Využila okamžiku,sebrala poslední síly,vylezla oknem a ve svých 75letech došla k nám 15km pěšky 😟
Takže já bych volala policii ,sociálku,ať prověří podmínky,v kterých babička žije ...

zelenaesmolda
28. čer 2020

@tez83
no je to problem...

tez83
28. čer 2020

@amazonkajanik přesně tak.