Virtuální nevěra. Odpustit?

dia27
28. led 2024

Odpustiť virtuálnu neveru?
Milé dámy, neviem si rady a nazoaj neviem, čo robiť 😟mám 40 rokov, partner 45.Spolu sme 8 rokov (6rokov spoločná domácnosť a 4 ročný synček)vse by bolo fajn, keby nedal svoj mobil do rúk synovi a ten sa mu nedostal na messenger a jeho komunikáciu z jeho kamaratkou🥺vzala som mu mobil s tým, že to zatvorim a zrazu čítam niečo, čo ma zarazilo:dúfam, že to ostane len medzi nami ale strašne by som ťa chcel🥺v podobnom duchu sa niesli aj ostatné rozhovory :keby som bol sám, veľmi by som ťa chcel…piše, ako strašne ju ma rád a chce, aby bola šťastná, dal si námahu a stiahol jej profil.foto a poslal ho do spravy, kde vyzerá,,wau,,…dotyčná nezaháľala a posiela mu foto z výstrihom, ich spoločné foto(poznajú sa viac rokov ako my, majú veľa spoločných kamarátov, neviem či spolu chodili alebo sa mu páčila, chceli, nechceli)
Minulosť neriešim, ale toto je proste silná káva. Spomínal mi ju často, takže toto by mi nikdy nenapadlo.On je veľký extrovert, kamarátok mal veľa, nevadilo mi to, lebo som mala za to, že vie a uvedomuje si, ten rozdiel. Tuším je táto dáma rok bez priateľa, ktorého on dobre poznáa je to vraj skvelý chalan… Niečo podobne sme riešili pred zhruba 4 rokmi, tiež kamarátka, ktorú mal rád(tvrdil, že mu slo o jeho ego)
Je dobrý otec, ku mne sa správa pekne, dokonca mi často hovorí, že má ľúbi a že o nás nechce prísť. Na Vianoce ma požiadal o ruku a na Nový rok som objavila toto… Samozrejme spomenul aj mňa som jeho veľké šťastie, na ktoré čakal 8 rokov…no ale aj tak, jej napíše napíše toto? Na jeho obhajobu- nepísal s ňou, keď je s nami doma. Neriešila som to hneď, najmä som nechcela konať impulzívne kvôli synovi. Teraz je v zahraničí v práci, chodí na mesiac. Takže sme to riešili telefonicky, kde samozrejme zľahčoval, že to nič neznamená a že keby chcel niečo skrývať, konverzáciu si zmaže… Nedokážem mu viac veriť, jednoducho si to neviem predstaviť. Keby to bola cudzia osoba, neznáma z netu, ale práve kamarátka -takze neverím, že je to úplne bez citov. Najmä, ani náhodou ho to netrápi, že tým tak trochu ponizil aj mňa😬ak by som mala kam odísť, spravila by som to asi hned.Ale nemám, nemám ani financie.Byt sama, bez dieťaťa by to bolo samozrejme iné.Tak strašne by som chcela vziať spomienky a zahodiť ich. Lepsie nevedieť 🥺

reeeza
28. led 2024

Tak to mě mrzí...:(
Ale...Uklidni se. Drama není třeba a budeš si akorát tak ubírat body.

Normálně bez výhrůžky bych mu v klidu a bez odsuzování řekla, že se to může stát, že se zakoukáme do někoho jiného, ale to je prostě život a holt nemůžeme mít všechny kteří se nám líbí.
Navrhla bych mu ať si vybere. Buďto s tím přestane, sklidní hormony a ujasní si priority a bude investovat city a energii tobě. A s tou ženou to utne, když není schopný to držet ve slušných mezích.
Nebo s tím nepřestane, ale v tom případě je to pro tebe natolik ponižující a ničící důvěru kterou v něj máš, že budeš muset ukončit vztah.

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
magdaveselkova
28. led 2024

Já bych to nedala. Už jen to, že můj chlap píše jiné,,jak moc jí chce, jak moc jí má rád..." To by mě fakt bodlo do srdce. Možná si tu budete holky myslet že jsme cíťa ale prostě nedokázala bych být vedle člověka který mi ublížil.

dia27
autor
28. led 2024

@andromeda818 není😐 aj keď to pani hore napísala rozumne.

reeeza
28. led 2024

Tak ale potom jste závislá. Nesoudím vás. Ale žije se vám v tom dobře? 🤷‍♀️

sorboni30
28. led 2024

@reeeza to jsi napsala tak hezky, že úplně koukám jakou to má váhu. Prostě top 🙏 souhlasím

sorboni30
28. led 2024

@magdaveselkova přesně.. taky bych to psychicky nezvlafla. Představa, že můj partner píše jiné ženě, že ji chce.. To by mě žralo snad navždy

konidana
28. led 2024

Za mne pohoda. Muz mel plno zenskych prede mnou a vetsinou to zustaly jeho dobre kamaradky. Jak spolu mluvi je proste skadleni na kamaradske bazi. Navzajem si verime, chceme byt spolu, takze to neresim. Stejnak on neresi, ze ja jdu se svym kamaradem nebo kolegou na pivo apod. Ale je fakt ze virtualni neveru resit nikdy nebudu, neb muz neni internetove zdatny (krom telefonovani ted uz i sem tam napise sms)

reeeza
28. led 2024

@sorboni30 Děkuju 🙂. Ale samozřejmě teď mám od toho odstup. Pokud by se to dělo mě, byla bych schopná takového odstupu až po týdnech či měsících trápení.

Akorát mi příjde, že pokud má pán srdce rozdělené mezi dvě ženy a nebude chtít nebo nebude schopný to rozlousknout, tak k tomu rozchodu autorka asi časem dospěje sama. I přes všechny překážky na cestě.

Každý člověk si zaslouží být skutečně milován. Nebýt tím druhým, ani prvním ze dvou. Ale být jediným a jedinou volbou.

dia27
autor
28. led 2024

@reeeza cita sa to pekne.Pan samozrejme popiera akekoľvek city voči druhej žene,skôr hrdina na nete a v reále,skutek utek😐do teraz sme to preberali online(on je pracovné v zahraničí,vždy chodí tak na mesiac ) samozrejme že nikam od nás,odo mna nechce odchádzať .Lenže zrejme si myslí,že ak spraví čokoľvek ako tvrdí ,sa to vráti do normálu.To by som si uz pripadala ako hlúpa hus.Tak som dala podmienku,neviem síce či šťastnú ,ale teda bude to vzťah otvorený,ako on,tak aj ja....nakoniec sa to zapáči aj mne🤷môže sa to zdať trhlé ale ja viem ,že tieň podozrievania by tam bol stále,poznám sa.Navyse zvyčajne to býva tak,že nachvíľu fajn no a potom zasa spät do starých kolaji.Cest výnimkám.Tak si takto buď každý nájde to šťastie inde, alebo zistíme, že sa nam to fakt tak pozdáva a bude čistý stôl.No a my stastní až do smrti,veď aj také páry sú, alebo tak,že ostaneme spolu.Jemu sa to samozrejme takto moc nepozdáva ....no ale čo už.Uz som nad tým premýšľala dlho,ľutovala sa a vse možné .To k ničomu nie je.

reeeza
28. led 2024

To je taky možnost 🤷‍♀️
Nesedělo by to každému. Ale třeba se s tím sžijete 😉

irmamala
29. led 2024

V tomhle se tezko radi, kazdy ma tu “hranici bolesti” jinde, kazdy vztah je jiny. Ja jsem s manzelem teprve dva roky a jsme porad tak zamilovani, ze kdyby se mi tohle stalo, v tehle fazi vztahu by to pro me byla smrtelna rana😀 Ale po 8-mi letech uz prece jen clovek je k takovymto slabostem shovivavejsi a neni tak trestuhodne, ze se mlsne ohlidne za jinym masem🙂 Co by me ale tady vadilo - neni to nova, cizi zena, takze takove city s touhy musi mit celou dobu, co se znaji - tedy i po celou dobu co zna tebe. A to by asi moje ego neuneslo, ze vedle me byla vzdy jeste nejaka jina, kterou chtel. A druha vec, virtualni neveru beru jako anonymni kontakty s nekym, s kym je jasne, ze se v realu nepotka. Takove alter ego, unik z reality. Ale to, co popisujes ty, je podle me jen o prilezitosti a o odvaze, kdo udela prvni krok. Ale radu nemam. Rozchazet se kvuli tomuhle je nesmysl, ale zasmat se tomu taky nejde. Jak pises, lepsi nic nevedet.

dia27
autor
29. led 2024

@irmamala je pravda ,že po niekoľkých rokoch to už nie je len o čírej zamilovanosti,ale nikdy som nemala pocit,že nám niečo chyba ....ja som o nej vedela,tvrdil že odkedy sa rozišla z partnerom( tuším jej vinou) občas sa mu ozvala,kamarátksky-dokonca ho pozvala minule leto na koncert ,že sa dlho nevideli,nechcel ísť aj keď som nemala nič proti,nech sa zabaví.Nevideli sa nejakých tých 8 rokov určite,co sme spolu .Ako som spomínala,majú spoločných väčšinu kamarátov .Keby som mala zázemie inde ,fakt by som to spravila ,a to aj keď ho mám ráda....keďže ja som sa vedela ovládať (mnohé ženy by tiež mali možnosť podľahnúť ale neurobia to)žiadam to aj z druhej strany.Chlapi sú nedozreti,väčšina určena na život samých zo sebou radšej😐Česť výnimkám👍

reeeza
29. led 2024

A nechceš se trochu osamostatnit? Třeba rozhodit sítě nebo si začít zjišťovat jestli není někde nějaký dobrý podnájem ( jakože určitě bude) atp. To je to pro tebe opravdu tak nemyslitelné bydlet sama jinde? Neutáhla bys to z platu?

dia27
autor
29. led 2024

@reeeza ja som na rodičovskej dovolenke.Drobec je v škôlke na 4 h denne aj to je ešte veľké šťastie ,nakoľko je kopec deti .Vo svojom obore by som prácu mala,ale nejde to časovo skombinovať .Z partnerom sme sa tak dohodli,že nejaký rok dva či tri pôjde do zahraničia ,kde je zárobok úplne o niečo inom.Nez by sme mali chodiť obaja niekde do závodu a striedali sa u dietata a takmer sa nevideli.Takto sme si mohli dovoliť aj niekam zájsť,byť pohromade,aj kým je náš syn ešte maly,užiť si ho.Niečo sme chceli našetriť .Dokonca máme spoločný účet.Nevadi mu,čo kde kupujem alebo opacne.Nekontroval má nikdy.Rozpravali sme o svadbe ,no nikdy by mi nenapadlo,že budem niekdy riesit toto.Ani len pre ,,istotu,, prišlo by mi to ako podraz,dačo si dakde odkladať za jeho chrbtom,veď keby niečo .

zlataberta
29. led 2024

@magdaveselkova já taky ne☹ už bych mu nikdy nevěřila.

dia27
autor
29. led 2024

@irmamala Moze to byť aj sused-ka,tiež ho nemusíš stretnúť ,keď nechceš .Asi tam patrí vse,čo už je z nádychom záujmu,jedno či známy-neznamy inak, než len kamoš-ka na kávu .

trdelnik234
31. led 2024

@dia27
Ahoj, no uvidis ako sa casom vyvinie,ale toto nie je vhodne pre kazdeho.
Ta podmienka,co si mu dala.
Hlavne,on to ani nebude brat vazne a nemate rovnaku vychodziu poziciu.
Ty ho mas rada (podla toho,co pises),tak ti potrva ovela dlhsie,kym si zacnes s niekym novym.
On uz v tom vie chodit, vie,co od tej zenskej moze cakat.
V podstate dostal.od teba pozehnanie.Ak to trosku prezeniem.
Ale rozumiem.
Len som ti chcela napisat,ze to moze byt casom pre teba tak bolestive a neunosne,ze to k tomu rozchode dospeje.
Aj ked to teraz nechces.
On t'a ma rad?
Citis to tak?

trdelnik234
31. led 2024

@dia27
Tiez to tak vnimam.
Pré mna to je vsetko,co robis s tym objektom zaujmu a tuzby za chrbtom partnera okrem fyzickeho kontaktu

te_reza
31. led 2024

Já bych tohle pochopila u mladších nevybouřených ročníků, dejme tomu. Ale vzhledem k věku (máme to podobně) bych ho poslala někam. A pochybuju že by on rozdýchal, kdybych si já s někým vypisovala v obdobném duchu.

dia27
autor
31. led 2024

@trdelnik234 má, nie je to žiaden tvrďas ,vie dať najavo pocity a práveže mi to nešlo do hlavy,myslela som totiž,že opačne pohlavie si hľadá internetové povyrazenie keď niečo neklape...preberali sme to,tvrdí,že každý môže spraviť chybu....nechcela som to rozpitvavat do detailov a i keď to nemyslel vážne (ako hovoril )vtipné mi to tiež neprišlo 😬 ja to s tým -ty si robí čo chceš ,budem aj ja , myslela vážne aj preto , pretože zákazy a príkazy neplatia ani na deti,tobôz na dospelých ľudí. Takze keby veľmi chcel,nemyslím že by to bola prekážka .Či som toho schopná JA, to neviem 🙈

dia27
autor
31. led 2024

@te_reza tiež by sa s tým nevedel stotožniť,chcela som nech si ten pocit pripustí.Ci k tomu aj dôjde to neviem ....spočiatku za horúca som to spraviť chcela.Ako predtým to nebude,buď to bude horšie alebo ešte lepšie,než doteraz .Nechcem si raz vyčítať,že som tomu nedala šancu....