Vztah se švagrovou

jupik1
15. říj 2016

Dobry den, rada bych tady popsala co me trapi a budu rada za každý příspěvek. Je mi 40 let a jsem mamou 1 maleho dítěte. Duvod proc sem pisu je, ze mě trapi vztah s moji svagrovou. Jmenuje se Zuzka, Zuzku jsem poznala před cca 7,5 lety když jsem zacala chodit s mym dnes muzem. Asi po roce a pul jsme se zacaly intenzivneji vidat, myslim, ze vztah byl docela hezky. Nicmene od zacatku bylo jasne, ze kazda jsme jina ja skoro abstinent, nekurak, spis klidny typ, ona kuracka občas nejen cigaret na zenu pomerne znacne holdujici alkoholu, mohu-li napsat milovnik veciru apod. Porad mi ale prislo, ze když jsme spou rozumíme si, mame se cemu spolecne zasmát apod. Ja velmi brzy v začátcích našeho vztahu otehotnela a zacla mit postupne jiné starosti, jiny směr života.., uvedene starosti i radosti se samozrejmne ještě zintenzivnily po narozeni dcery. Ona po detech nikdy extra netoužila, asi jim s partnerem prilis neslo ani plozeni jich. Ale neprislo mi, ze je supr chce. Pak uz ale asi pochopila, ze pokud by je nekdy mela mit tak pokud možno ne uplne pozde. Nyní ceka 1. potomka, který se ma za 3 mesice narodit, Zuzce je 35 let. Tak asi nejak na vykresleni pozadi. Co me trapi, ze mi prijde, ze není oboustranny zajem ke schazeni k udrzovani vztahu, ze ten zajem mam jen ja. Byt jako mama nemam taky tolik casu. Od malicka jsem byla vedena k tomu, ze rodina je snad nejvic a na vztazích se musí pracovat. Proto bych i se Zuzkou chtěla mit hezky vztah ale trapi me, ze to nejak nefunguje. Asi před dvěma lety jsme mely hadku, kde mi vyčetla, ze si prilis stěžuju "na to, ze jsem jen na rod. dovolene" a at si nemyslim, ze pracujici, kteří chodi do práce třeba nejsou unaveni. Strasne se me to tehdy dotklo. Bylo to take v době kdy jsem prave byla /kvůli dceri/ extremne unavena. Ja ji na oplatku rekla /stydim se za to/, ze nemůže pochopit co to je mit dite když zadne nemá. Ano bylo to ode mne osklive, mozna v te době uz nejake chtěla. Od te doby se bojim jakkoliv postěžovat abych to zase neschytala. Na dceriny narozeniny si nevzpomene. Sama se prakticky neozve nikdy. Něco mi vadi v tom vztahu nevztahu ale asi uplne nedokazu vyjadrit co. A tak nejak tusim, ze to nebude fungovat ani az bude mamou. Co by jste delali na mem miste? A omlouvam, se za dlouhy příspěvek. Dekuju moc.

caverina
16. říj 2016

@anelamates tak deset jich zrovna nemam..ale jak rikam je to spis o tom jake jsou vztahy v rodine🙂ja ted zrovna z jednou svagrovou mam vztahy na bode nula ale presto si pamatuju narozeniny jejich deti🙂

anelamates
16. říj 2016

@caverina Já si prostě tyhle věci nepamatuji, je nás moc. Sourozenci, švagři a švagrové, neteře, synovci a všichni jejich partneři a děti, to už je houfec. A je to asi takto - když někdo dělá akci na kulatiny, tak zavolá a řekne slavíme to a to, přijedte. A je hotovo. Ty ostatní narozky, to prostě ne, to bychom měli některé měsíce narvané od začátku do konce. nas mnógo.

caverina
16. říj 2016

@anelamates tak nas je taky docela dost,ale asi mam proste dobrou pamet🙂

terezapetrova
16. říj 2016

@anelamates možná jsi si trosku spletla konikovky a zamotala to? 🙂

kacca11
16. říj 2016

@caverina o vztazich to fakt neni. Nekdo je na to zamereny a tak si to pamatuje snadno a nekdo da dohromady data horko tezko i u tech nejblizsich.

caverina
16. říj 2016

@kacca11 tak dobre....a co je na tom? kazdeho vec....ja to mam takhle a ty zas tak🙂

anelamates
16. říj 2016

@kacca11 Přesně tak to vidím. Víš, nás je pět sourozenců, no a to se těch příbuzných nahledá, a když do toho fakt zahrneš i vnoučata a různé ty praneteře a tak, tak to už je síla. A asi nemám pamět na data. ne že bych si nepamatovala čísla, ale data ne.

kacca11
16. říj 2016

@caverina jo, jenze ja to, ze si to nekdo nepamatuje nepodsouvam jako neco negativniho

caverina
16. říj 2016

@kacca11 ty woe.....tak za prve jsem nikdy nerekla,ze to ze si nekdo nepamatuje datumy narozenin svych pribuznych je nejaka spatna vec,jen jsem proste rekla ze me to prijde prirozene ze si to pamatuju...tecka.nedavno jsem tu zaslechla nazor ze na emiminu je to strasne uhadany....v posledni dobe mam pocit ze se emimino nenapadne stehuje sem🙂 pokud tady nemas vetsinovy nazor tak je zle....nikdy jsem nesla se stadem abych mela klid a sorry ted s tim rozhodne zacinat nebudu🙂

vineta
16. říj 2016

@caverina Tak si po sobě přečti, na co jsi reagovala, třeba jsi ten kontext tak nemyslela, ale rozhodně to vyznělo tak, že správné je si narozeniny pamatovat.. Pokud jsi jen chtěla sdělit, že ty si je pamatuješ, no, to je pěkné, jen pak nechápu smysl takového příspěvku ve smyslu posunutí diskuze.. (A jo, tohle je taky off topic, za což se autorce diskuze omlouvám)

kacca11
16. říj 2016

@caverina precti si to po sobe znova, jinak viz @vineta (dekuji za doplneni 😉)

caverina
16. říj 2016

Vzdyt to rikam....emimino🙂

vineta
16. říj 2016

@caverina Je to marný

jupik1
autor
16. říj 2016

@kacca11 celkem bych byla rada kdyby jsiten tlak vice rozvedla.. pac ja to tak tedy necitim, to ze se sejdeme 2x za rok na obed a zajem je oboustrany si tedy nemyslim, ze je tlak atd..

jupik1
autor
16. říj 2016

@astyna dekuju za příspěvek, mamu a tchyni to si myslim, ze tedy nemůže srovnávat většina, to mi prijde docela jasny

jupik1
autor
16. říj 2016

@anelamates asi si psala me i kdyz adresovala jinam. tak my jich mame 8 a nemam problem. zahorkla ani nastvana nejsem neboj.. a taky si tedy nemyslim, ze by muj příspěvek tak vyznel. Kazdopade dik za prispevek

jupik1
autor
16. říj 2016

@kacca11 tužka a papir je supr vynalez 🙂

jupik1
autor
16. říj 2016

@caverina jj emimino + navíc se jen bavim jak se tato diskuze zvrhla uplne nekam jinam 🙂

anelamates
16. říj 2016

@jupik1 Jo reagovala jsem nejdřív na ty počty lidí, já asi fakt hlavu na data nemám, a pak jsem přešla plynule k tobě. A nevyzněl ten příspěvek zahořkle, to ne, spíš mírně naštvaně. A to si myslím je zbytečné. prostě to hod za hlavu a zkus to začít zase znovu. Třeba to půjde. A teprve když ani tentokrát neuspěješ, bych se omezila na klasiku - takové to přání k svátkům a dost. Slušný společenský styk.

jupik1
autor
17. říj 2016

@anelamates no prave si myslim, ze resit jak to vyznelo nebo ne je celkem zbytecny 🙂 a navíc jak jsem napsala nebyla to pravda 😉 mej se fajn 🙂

jupik1
autor
17. říj 2016

@anelamates ale diky za rady, nicmene uz se na to asi vykašlu, proste kde není zajem tam není, tak ahoj

lenatu
17. říj 2016

@jupik1 u nás je teda také veliká rodina a děti jako smetí, ale nestává se že bysme na sebe zapomínali. Mám vše v kalendáři..a na novej rok přepíšu vše ze starého do nového a mám klid (jinak bych si taky nepamatovala). Jaký máš vztah se švagrovou mě mrzí, že zkušenosti bych řekla že asi trošku žárlí. Buď se to časem spraví a budete mít fajn vztah, nebo ne. Nelámala bych to přes koleno, ty nakloněna jsi, ona ne. Každopádně bych k ní byla slušná a na ní nezapomínala (jako ona na tvou dceru). Moudřejší vždy ustoupí a ona pak kdyby se to nějak vyhrotilo tak ti nemůže nic říct, protože ty zájem máš, si slušná a chováš se s úctou. Ona je hloupá když tě odmítá 🙂. Takže hlavu nahoru, myslet si co chceš a chovat se jako doposud. Buď se umoudri nebo bohužel. 🙂 Ale je to na tobě 🙂

journals
17. říj 2016

Přidám svůj pohled z druhé strany. Já se popravdě tvé švagrové vůbec nedivím :-/ Pokud jsem dobře pochopila, tak nastala situace, ve které jí bylo vyčteno, že když nemá děti, má hromadu času na vše ostatní? Pokud to tak je, chápu jí. Sama jsem už totálně alergická na to, že mi někdo říká, že přeci nemám děti, tak mám fůru času a tak pro mě není problém udělat/pomoc/pohlídat/zajet... Světe div se, on to problém je. Jednou nám takhle jedni příbuzní chtěli dát na hlídání svou holčičku s tím, že se ozvali dva, tři dny před a že chtějí hlídat. Strašně se divili, když jsme jim s manželem hlídání odmítli s tím, že máme program. A ne jen na ten den, ale minimálně na další měsíc a tak hlídání určitě nebude. Nevím, kde se pořád bere ten názor nemít děti = volný čas na cokoliv. Ano, nemáme s manželem volný čas, protože ho nechceme mít. Sportujeme, cestujeme, oba máme své náročné koníčky... A věřte nebo ne, v pátek večer jsem tak vyflusaná, že pokud nikam náhodou nejedeme, tak jsem zavřená doma a nemám chuť a náladu na nikoho a na nic. A říct mi někdo v tu chvíli, že přeci nemám děti, tak mám volný víkend, tak ho prohodím oknem. S těmi příbuznými se náš vztah také trochu změnil. Holt, sytý hladovému nevěří a oni si pořád myslí, že oni jsou v právu, kdy by měli hlídání chtít (a trochu považovat za samozřejmost).
Jinak co se týče švagrové, nelámala bych to přes koleno. Pokud bude chtít, ozve se, pokud ne, tak to nechce čistě na neutrální rovině.

jupik1
autor
17. říj 2016

@lenatu dekuji moc za tento konstruktivni příspěvek. s temi narozkami to mam naprosto stejne takze uplne rozumim. Jinak jsem rada, ze někdo se snazi pomoci, takových tady prilis není zda se. 🙂 i když vim, ze jsem vždy neudelala vse dobře kdo take ano ze

jupik1
autor
17. říj 2016

@journals tak takto to samozrejmne nebylo, o jakemkoliv volnem case nepadlo ani slovo, ani jsem to nikam sem nepsala.. hodne jsi si to dokreslila, je tedy videt ze Te to zere. Ja taky napsala, ze se za to stydim. Ona tu hadku vyvolala a byla velmi oskliva. To co jsem rekla ja byla az reakce. nIcmene se to stalo az x let pote co vztahy nebyly dobre..... Diky za příspěvek.

lenatu
18. říj 2016

@jupik1 já si myslím, že spousta žen tu nepochopila podstatu věci a chytly se jen části toho co jsi psala 🙂. Každopádně já ti rozumím protože jsem to prožila (to jsem dítě ještě neměla a bylo to s jinym partnerem) o nic neslo ale od první chvíle mě neměla ráda. Dokonce se na mě pobuřovala protože ,,má pořád dobrou náladu" hrozná chyba.. 😀 na každé oslavě všechny štvala proti mě a když ji na to někdo odvětil že jsem fajn a že nechápou proč proti mě tak zbrojí tak brečela v koutě a to je starší než já..prostě buď slušná a milá a se svými komplexi ať se popere sama 🙂.

lenatu
18. říj 2016

@jupik1 *mám pořád dobrou naladu, komplexy (pardon píšu z tel.)

brokovich
18. říj 2016

Jak ja ti rozumim. Není to o svagrove, ale o kamarádce. Byvale. Jednomu typovi se podařilo nás pomlouváním rozestvat. Než jsme na to přišly, ze ne za tim on, už bylo po přátelství. Snažíla jsem se navrhovat schůzky, kafe, vínko, ale téměř 9lete kamarádství už bylo v troskach. Když o to druha strana nestojí, ne nadelas nic. 😒

journals
18. říj 2016

@jupik1 Hodně jsem to dokreslila... no to nevím, píšu jen to, co mi z toho vyplývá. Nikdo váš vzájemný vztah nezná a nikdo u toho nebyl, tak jen píšu, jak to na mě působí. Řeči typu "je tedy videt ze Te to zere" nejsou na místě, snažím se ti nastínit pohled z druhé strany, ale pokud debata o tom, kdo má a nemá čas a kdo děti řeší/neřeší není podstatná, tak nechápu účel zmiňování v úvodním příspěvku.
"o jakemkoliv volnem case nepadlo ani slovo" - ono kolikrát ani nemusí, bohužel jsou některé (byť neuvědomělé a nemyšlené zle) náznaky, poznámky a gesta opravdu výmluvné, aniž by sis to uvědomovala.
Já bych to spíš viděla tak, že vtahy se narozením vašeho miminka opravdu změnily - pro každou maminku je její malý poklad na prvním místě, mluví o něm a žije jen pro něj. To je jasné a pochopitelné. Ale pro člověka, který děti nemá je to prostě nezajímavé (to připouštíš). Stačilo, aby jste se párkrát sešly, mluvila jsi jen o mimču, pak sis několikrát postěžovala jak jsi unavená, třeba i ne ve zlém řekla něco na adresu bezdětných a volného času (jak píšu, stačí výraz, nevhodně zvolená věta...) a švagrovou jsi otrávila tak, že to vygradovalo někam, kam to zajít vůbec nemělo. Já jí chápu. Nemyslím, že je na místě to otáčet proti mě, že to žere MĚ a tak píšu to co píšu. Mě to může být buřt, ty chceš napravit vztah se švagrovou, ne já. A pokud se na to trochu nepodíváš jejíma/jinýma očima, tak vztah lepší nebude. To, že ti tu holky budou říkat, jak si v právu je sice pěkné a asi i v právu jsi, ale tím se prakticky nic kromě ega neřeší...
Jinak si myslím, že to tedy žere hlavně tvojí švagrovou, jinak by asi hádka na tohle téma nebyla. A kdyby ta hádka byla natolik nepodstatná ve vašem příběhu, tak jí asi nepíšeš v tom úvodním příspěvku, takže víc nebo míň tušíš, že hádka na tohle téma nějakou roli hraje. Ale jak píšu, mě to může být jedno... nicméně pokud si nepřipustíš, že něco je špatně třeba i z tvé strany, tak se asi stejně nikam nehnete.
Ono je to těžké, já chápu, že každá máma žije jen pro to svoje miminko, ale ona miminka ostatní lidi někdy prostě nezajímají (třeba v případě těch narozenin). Zní to blbě a krutě, ale tak to je. Já se sejít s kamarádkou, která mi pětkrát u kafe bude vyprávět jen o dětech, tak pošesté na to kafe chuť prostě nemám a to z jednoho důvodu, že když zmíním pak já svoje problémy, tak se na mě koukají jako na totálního magora, který nemá na starosti řešit nic jiného než sama sebe a když neřeším cenu plín, je to špatně. Kdo má větší nárok cítit se ukřivděně? Obě dvě strany. Holt každá životní etapa má své... 😉

kacca11
18. říj 2016

@jupik1 me by asi zajimalo, proc se s ni chces kamaradit, kdyz si o ni celkove nemyslis nic moc dobreho, respektive vidis rozdilnosti a nezajem. Proc by ona mela chtit se pratelit, kdyz jste nazorove jinde?