Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

gepe
19. únor 2014

@laurital preformulovala jsi to spravne 😉 tak jak jsem to myslela, diky 🙂

salot
26. únor 2014

@laurital "Mám pocit, že právě když partnerovi dáš vše a zahrneš ho maximální pozorností, často se začne dusit. " - tak to je přesné...

kristyn.g
12. bře 2014

@jezuras ahojky, jak se ti daří?

@dehors něco nového? držíš se?

dehors
12. bře 2014

@kristyn.g ahoj, to je hezký, že na to myslíš 🙂 . u nás nic. tedy v mezidobí byly 2 hezký večery, ale pak mi napsal, že to chtěl zkusit a že ví, do jaký situace mě tím dostává, že se mi omlouvá a že je fakt konec, že to nedává a nemá na to. nedovede si představit, že by se mnou žil a měl děti. já dělám klasický kraviny, který opuštěný ženský dělaj, ale asi to tak musí být. jediný pozitivní efekt je, že jsme zhubla o 8 kg. nespím, nejím. jo a prý teď má konečně v životě všechno, co chtěl.

kristyn.g
12. bře 2014

@dehors tak ten je teda drsnej, ani se tomu nechce věřit... ☹ Taková změna, no bude jednou litovat až se začne cítit sám...

dehors
12. bře 2014

@kristyn.g jj. je fakt drsnej. na moje trapácký zprávy (nj, nemůžu si pomoct!!!) reaguje podrážděně a skoro bych řekla sprostě (nově mě např. oslovuje "ty vole"). nějak se s tím pořád nemůžu smířit. ve 35 jsem zůstala sma.

laurital
12. bře 2014

@dehors A ty mu i pres to pises? 😠

dehors
12. bře 2014

@laurital jo... jsem magor. strašně, strašně mi chybí... asi nemám žádnou sebeúctu. neumím se ovládat. dostávám se do takovejch těch stavů, že mě něco napadne a i když vím, že to nemá dělat, tak to udělám. třeba při koupání mám neodvratnej pocit, že ho musím vidět, tak vystřelim z vany a v ručníku jdu na něj zvonit. prostě se chvám jako úplnej nesoudnej idiot, ale nějak se neumím ovládat. ach jo.

laurital
12. bře 2014

@dehors Nemyslim, ze jsi idiot, podle me je to kombinace lasky, urcite deziluze a biologickych hodin.

codal
12. bře 2014

@dehors je to příliš čerství na to, abys ses chovala racionálně....není na tom nic neobvyklého, bohužel si tím jen sama ubližuješ a jeho si tím akorát ještě víc znepřátelíš... je to těžké...drž se!

dehors
12. bře 2014

@laurital jj... děkuju!
@codal vím, že to jenom zhoršuju, jeho každou tou věcí akorát naštvu (už mi napsal, že se chovám jako magor a že si mám někoho najít), ale neumím se ovládat. nějak se z toho neumím oklepat. pořád mě to přepadává, dneska jsem se najednou rozbrečela ve vlaku, ale stává se mi to v práci, při nákupu.... doma nemluvě. jsem fakt troska a nezvládám dlouhodobě hrát, že je všechno v pořádku.

laurital
12. bře 2014

@dehors Koci drz se, chapu, ze to je bolestne a slozite.

dehors
12. bře 2014

@laurital moc děkuju! pomáhá mi, že někdo má nervy mě poslouchat!

laurital
12. bře 2014

@dehors Klidne pis, my te tu rady vyslechneme a treba pomuzeme radou nebo utesime.Ja jsem stejne stara jako ty a mozna i vice chapu, ze nechces zustat bez maleho i za cenu obeti.To nekdo, koho nezene vek a zdrav. stav, asi nepochopi.

codal
12. bře 2014

@dehors to že jsi z toho pšatná a neumíš se z toho oklepat, je pochopitelné..je to moc brzy... jen je potřeba do toho nezatahovat jeho...protože on se bude akorát stavět na zadní..to že pláčeš a jsi smutná, to tak prostě ještě nějaký čas bude, bude to trvat, než se rány zacelí...

jezuras
13. bře 2014

@dehors Ahoj, moc ti držím pěstičky, víš, prošla jsem si něčím podobným a vlastně stále procházím, manžela stále miluji. Naše manželství se rozpadlo po 18ti letech a já se s tím neumím smířit. Bude mi 38 let a vše se mi zhroutilo. jak baráček z karet, foukneš a on spadne. Ale musím bojovat, přesně jsem se chovala jako ty, esemesky, volání, nemohla jsem si to připustit, že je konec, ale není to dobře. Holky mi tu strašně pomáhaly, jejich názory, rady mi ukazoval y, jak dál. Bude líp, je to ovšem dlouhá cesta, strašně bych ti přála, aby se k tobě vrátil, ale nemá cenu to lámat. Ten můj si pomohl, čeká s ní dítě, ona bude mít čtvrté, on ji věří, že to byla nehoda, ale nebyla, dobře si ho utáhla a to já nedávám. Tak se drž, posílám hodně síly.

@kristyn.g Ahojky, no nějak přežívám, ale je mi stále úzko, nedávám manželovo dítě, starší dcera to nemůže rozdýchat, a on ji slepě důvěřuje, že to byla nehoda, haha, víme, jak to je a to všichni. A mám to také potvrzené od doktorůl z gynekologie, mám pod sebou celé oddělení a tak jsem se ptala, diskrétně samozřejmě, pracuji na personálním v jedné nemocnici, mimo jiné ještě dodám, ona ta dotyčná tu pracovala také, nyní je MD. No a jak se máš Ty?

A jak se máte všechny, co nového u vás, posílám všem moc síly. 🙂

kristyn.g
14. bře 2014

@jezuras ahoj, to je mi líto jak to je ☹ No náhoda to asi není ale on na to časem nejspíš přijde až časem, ta jeho krasomila až ho bude mít jistého tak poleví a projeví se.... když se snaží otěhotnět aby.si udržela chlapa nebude to mít v hlavě v pořádku. Je mi moc líto tvých dcer ☹ . Chlapi jsou blázni prostě.
Já mám od ledna problemy se zády, jak jsem začala chodit do prace zase se to horší ☹. Doma máme střídavě oblačno, několik týdnů na mě byl manžel protivnej až jsem začala pochybovat jestli jsem udělala s tim návratem dobře, pak jsem bouchla jak sopka, asi mu to došlo a zas dobrý, pak mě zase něčím dostal... no zase se to.urovnalo, ale má hrozný vliv to jaké má rodiče, často se bojím čím mi může zase ublížit, jsem taková furt ve střehu, nevím, jinak je to dobrý, miluju ho, tak musím věřit

jezuras
14. bře 2014

@kristyn.g Ahojky, no také to nemáš lehké, ono být stále ve střehu není moc dobré, ale věřím, že to bude dobré. Víš, manžell je hodně důvěřívej a nyní hodně zamilovaný, takže když nu řekla, že selhala antikoncepce a přitom si myslím, že si ji jen nevzala a není to jen můj názor, tak on ji věří. No teď je vše dané bude tak v 16-18 týdnu, není co řešit, jen vím, že bude mít dítě jinde a já jsem tak ještě jedno dítě chtěla mít s ním. No nenadělám nic, jen mě to strašně bolí a to jen tak nepřebolí. Tak se drž, teď koukám, že jsi z Prahy, já v Praze pracuji, nechceš někdy zajít na kafčo? 🙂

kristyn.g
14. bře 2014

@dehors nejsi blázen, je to normální bohužel, já v tom nejhorším chodila v práci po půl hodině vybrecet tlak na záchod, jinak by to nešlo, kdybych měla dovolenou měla bych čas na dělání hlouposti, a stejně jsem to nevydržela a chtěla se jít podívat domů... a ejhle, nešel klíč do dveří, aspoň se mi ulevilo jak jsem něco takového nečekala, tak to byl asi takový šok že jsem najednou necítila vůbec žádný žal ani lásku ( tedy po prvotním vzteku) . Ale u mě j je to jiné, on to zkusil se sejít s jinou a zjistil že chce méně... no pak sem ho zase nechtěla už já.. role se obrátila.. Někde jsem četla že když se takhle pár dá znova dohromady tak to pak zakončí ještě za mnohem horších podmínek... tak nevím...

dehors
14. bře 2014

@jezuras to je děsivý, že se někdo nechá tak lehce utáhnout... ale tak šel do to, je jasný, že risknout to mohla. taky riskovala, že ji pak v tom nechá. nedovedu si to představit - na koho bych měla větší vztek.
@kristyn.g - to je fajn, že jsi taky dělala hrozný blbosti...🙂. že by další rozchody byly horší, to jsem neslyšela. já zase četla, že se to prostě někdy tak zacyklí, že ani jeden z toho nemůže ven a oba se pak trápí. vzrůstá závislost, ale city a důvěra už není...

kristyn.g
14. bře 2014

@dehors aha, tak jestli to tak je tak snad to u nás je v pohodě v tomhle (teda z mé strany...kdo ví...) Neboj, já jednou při jednom výlevu když jsme spolu začínali a pohádali se běžela a hledala ho po sídlišti jen v punčocháčích a tričku 😀

dehors
14. bře 2014

@kristyn.g 😀 jj. tak to má být! já zatím povenku moc nelítám. ale momentálně se děsím víkendu. přes ten týden jsem v práci, kolegyně, kamarádky, ale víkendy mají všichni s rodinama a dětma a já jsem sama doma. tak zabavím se, ale mám z toho úzkosti a průjem už teď.... ach jo.

kristyn.g
14. bře 2014

@dehors no nejlepší je to prospat asi... To je hrůza, já byla vždycky s někým o víkendu. Nemůžeš navštívit příbuzné?

laurital
14. bře 2014

@kristyn.g Kris, neber to jako vrtani, ale jak si toho chlapa muzes po tom vsem vazit a mit rada?Chlapa, co ti chodi na randicka, chlapa, ktery ti vymeni klice od bytu...S takovym chlapem bych nechtela mit ani rybicky v akvariu, natoz planovat dite.

kristyn.g
14. bře 2014

@laurital to je těžký, nedá se tu popsat jeho vnitřní pohnutky a ani moje chyby a pohnutky, každý soudí na základě toho obecného, tak je těžké to pochopit... já byla taky nejdříve rozhodnutá se nevracet... Ale nakonec jsem mu pokusila se dát ještě šanci (bez vidiny jestli to půjde), kdybych za něj nebyla vdaná a kdyby to bylo všechno na houby vždycky, tak bych o tom tak nepřemýšlela. Nejde tu v pár větách napsat úplně vše, ale nebylo to rozhodně jednoduché ani pro mě (ani pro něj).. A stále si nejsem úplně jistá....

dehors
15. bře 2014

@kristyn.g vím, že by bylo nejlepší spít, ale jsem pořád ještě ve fázi hypervigilance (šok = aktivace = příprava k útoku nebo útěku = nespát, nejíst, zrychlené reakce). spát budu, až to přejde. k rodičům nemůžu, ti jsou z toho taky v šoku (mámu jsem viděla poprvé v životě brečet)

@kristyn.g @laurital - k tomu návratu i přes nevěru a problémy - mám kamarádku, kterou podváděl manžel 2 roky. říká, že nejtěžší na tom bylo, že do ní pořád někdo hustil, jak je to hrozný a že se má rozvést a že když to neudělá, tak je přiblblá pipka. a ona cítila, že je to jen fáze vztahu. teď spolu už zase 6 let bez problémů jsou. a to spolu i přes poměr stále bydleli, spali, jedli, vychovávali dítě...
takže pokud nejsi v kůži dotyčnýho, tak těžko soudit a doporučovat. a když jsou ty propady střídaný pozitivníma zážitkama, tak je to o to těžší. a náročnější.

dehors
15. bře 2014

holky, já se ráda chodím do diskuse, ale stránky mě začínají štvát. když tam vždycky vidím ty šťastný páry a mimina, tak mě to odrovná.

laurital
15. bře 2014

@dehors Ja vidim rozdil v tom, kdyz se nekdo rozhodne odpustit jednorazovou neveru a v tolerovani paralelniho vztahu.Neumim si predstavit, jaky bych asi davala priklad svym dceram?Vzdyt bych jim ukazovala zeny velmi nedustojny model usporadani partnerskych vztahu.Zena by nemela ztracet svou hrdost a sebeuctu, pokud si nevazi sama sebe, jak to pak muze chtit od partnera?
Ja tak nejak moc neverim, ze by se clovek, ktery se k partnerovi zachoval jako podly ubozak mohl nejak zasadne zmenit, to neni otazka nejakeho zkratu, ale charakteru.A ten u dospeleho cloveka nezmenis.

laurital
15. bře 2014

@kristyn.g Hlavne at ti to Kris neublizi, myslim ted nadeji a viru, ze se to zlepsi.Drz se, tohle lepeni vztahu je vetsinou beh na dlouhou trat.

danfal
15. bře 2014

@dehors Zajdi si k doktorovi, dá ti antidepresiva na zklidnění. Pomůže ti to v začátku uvažovat normálně. Nic na tom není, já je měla při rozvodu taky.