Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

zuzkaaap
31. říj 2014

@andreeemac ty jsi perfektní,oprvadu jsi super,máš v sobě tolik síly a pevnosti! 100 kc ve skle s papírama, to je bezva 🙂

zuzkaaap
31. říj 2014

já bych to ani nevymyslela

zuzkaaap
31. říj 2014

@lucylama je to divně,že malýho neche vidat,to vypádá jako nějaké vyděračství, tím asi tebe udržuje vedle sebe 😒

espada
31. říj 2014

@romanovic Tchánovci občas za malou jezdí. Snažím se s nimi vycházet a docela to jde, ale je to pro mě těžké. Vždycky přivezou něco nejen pro malou, ale i pro mě. Tak myslím, že je jim to líto a ví, že to mám těžké. Snad jim to vydrží i až budou mít jiná vnoučata.

PS: Myslím, že výčitky na straně manžela v tom nejsou a je spokojený tam, kde je...

romanovic
2. lis 2014

@espada Si vecna a pragmaticka, ako si to cele zvladla. Velmi sa mi to pacilo. Som si ista, ze raz stretnes toho praveho 😉

espada
7. lis 2014

@romanovic Děkuji. Jen se bojím, že mě to potká zase. Nějak jsem ztratila víru v mé štěstí ☹ Chtěla bych nový vztah, ale stále jsem se nepohla z místa. Pořád se to nelepší. Musím asi ještě vydržet.

romanovic
7. lis 2014

@espada Bola to velka a dlha laska, s bonusom v podobe malej. Si velmi ranena a z toho sa neda rychlo dostat. Plus vidis kocikujuce pariky, v porodnici boli muzske navstevy a Ty sama - v case, ked sa logicky vyzaduje a ocakava pritomnost a podpora partnera. Sledovala som tvoju temu a velmi som obdivovala tvoj pristup a zvladnutie toho celeho. Respect!! Este je skoro, rany su cerstve, takze si skepticka k buducnosti. Nebud, su aj normalni muzi.

espada
7. lis 2014

@romanovic Snad máš pravdu a jednoho takového potkám. Děkuji za podporu.

dehors
11. led 2015

@kristyn.g ahoj kristyn! po dlouhé době píšu. děkuju i ostatním za podporu v březnu a dubnu 2014. podařilo se mi vztah ukončit (opravdu!!!). přežila jsem i pokusy o návrat (z jeho strany), obviňování, nadávky a sprosťárny. teď mám nového přítele (už 8 měsíců), přestěhovala jsem se o 150 km a všechno klape. nechápu, jak jsem v tom tak dlouho mohla vydržet 😀. ale po bitvě je chytrej každej. ještě jednou díky a hezký zbytek víkendu přeju!

kristyn.g
13. led 2015

@dehors jé tak to je krásný ! 🙂 gratuluju k novému vztahu! 🙂 My teď začali chodit do poradny manželské, nějak to neklape tentokrát z mé strany. Tak uvidíme co z toho vzejde nakonec... 🙂

codal
14. led 2015

@kristyn.g ty jo to mě mrzí, po tom všem, co jste ustáli...snad to zvládnete!
@dehors konečně jeden šťastný konec...to mám rádost!

dehors
14. led 2015

@kristyn.g jj. někdy si halt člověk musí něčím projít, aby se to dostalo k nějakýmu konci (ať už dobrýmu nebo zlýmu). já si třeba vůbec neříkám, že jsem byla blbá, že jsem v tom tak dlouho zůstávala. prostě halt to tak muselo být. možná, že odborník to "dozrání" k nějakýmu rozhodnutí nebo uvědomění může urychlit. tak držím palce, abys narazila na dobrýho!

kristyn.g
14. led 2015

@codal No uvidíme, doufám že to dopadne dobře...

@dehors děkuji, odborník je skvělý, tím sem si jistá. Jenom já tedy nějak "už nemůžu". Je to komplikované no. No dobře to dopadne snad v každém případě, buď budu šťastně s manželem, nebo šťastně sama. 🙂 Snad se to konečně rozlouskne a budu mít jasno. Zajímavé je že se nám role otočily, teď jsem to já kdo uvažuje o ukončení vztahu a manžel kdo chce zůstat.

dehors
15. led 2015

@kristyn.g jj, to střídání jsme měli taky. jak jsme se už neměli rádi, ale zároveň na sobě byli závislí, tak vždycky jeden z nás už nemohl a chtěl se rozejít, tak ten druhý začal automaticky vztah zachraňovat. no a ten první pak vždycky došel k závěru, že to tedy ještě zkusí.... a tak se to chvíli zkoušelo, ale pak se to vrátilo do starých kolejí. tak to jeden z nás chtěl ukončit a druhý zase začal zachraňovat.... pořád dokola. držím palce. ale jestli jsi taková sebemrskačka jako já, tak budeš potřebovat, aby to kleslo ještě víc a bylo ještě horší. držím palce s poradnou!

kristyn.g
19. led 2015

@dehors jojo jsem sebemrskačka 😀 no doufám že ta poradna pomůže.. ono je to tak že máme hádky pro nedorozumění, manžel neumí vyjadřovat pocity a když už něco vyjádří tak tak že to vyzní uplně jinak. Pak když se to vysvětlí tak se "uklidnim"... no ráda bych měla ideální nehádající, klidnej vztah. To se asi s manželem nikdy nepovede, ten klid pohoda a štěstí je vždy jen dočasný.

plechovky999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
raduska16
28. únor 2015

Ahojte holky..Už nevím ským se pobavit..napíšu vám jaký mám problém, a snad mi někdo řekne svůj názor..Jsem vdaná a mám 3 děti.5-3-9měsíců..Dvě děti mám s předchozího partnerství.Když sem se s manželem dala dohromady měla jsem 3letého syna a 2měsíční dceru.Muj manžel vté době zatím nový přítel obě moje děti miloval.Hlavně dceru.chychovával jí jako vlastní.Vlastní otec nejevil oní zájem.Po roku jsme se vzali.Nebylo proč čekat.Znali sme se už několik let,a klapalo nám to.Po svatbě si chtěl manžel dcerku osvojit.Bohužel před dvěma lety přesně,sme měli první problém..Chtěli sme do toho našeho ideálního vztahu další dítě.Otěhotněla jsem.Pak manžel zničeho nic přišel že chce abych šla na potrat.Nenáviděla jsem ho za to.Než ktomu došlo,potratila jsem sama.V den kdy sem se vrátila z nemocnice,se zbalil a že odemě odchází..Nevěděla jsem proč.Po 4 dnech se vrátil stím,že má nějaké finanční problémy a proto chtěl abych šla na potrat.A proto odemě i odešel.Našli sme řešení jak ztěch problému ven.Vrátil se..Ale už to mezi náma nebylo tak jako předtím.Něco se v nás zlomilo..Často sme se hádali.Rok zpátky,odemě odešel znova..Podotýkám,že jsem byla v 5 měsíci těhotenství..Že semnou dál být nechce atd..ale po pár dnech byl zase zpět.Začalo se konečně řešit to osvojení mé dcery..Do června než se nám narodilo naše dítě odemě odešel tak ještě dvakrát ale vždy se vrátil že bezemě být nechce.V červnu se nám narodil syn.Byl chvíli klid.Proběhl soud ohledně osvojení dcery.kde na to přistoupili.ale žádat sme přímo o to osvojení mohli až v prosinci..V září odemě opět odešel.Zase stejná pohádka.Nemůže dál..Dost často sme se hádali.Netrávil snáma moc času.Přes týden byl unaven z práce a o víkendu chtěl odpočívat.o ty mé dvě děti,přestal mít od narození nejmladšího dítěte uplně zájem...Vždy když odešel,tak sem se hroutila a prosila ho..Začal být ke mě i velice arogantní,jako tím stylem že se mi smál do obličeje že zase budu fnukat atd..Vánoce proběhli a manžel měl žádat o ten soud..Neudělal to,že prý chce mít ve mě jistotu..Nechápala sem to,protože právě on jí ve mě měl..Od ledna do ted odemě znova tak nejmín 3 krát odešel.Často na víkend.Stím že je to definitivní atd..ale po několika dnech se zase vrátil..Že bezemě neumí žít..a že se bude snažit aby byl skvělý manžel..Před dvěma dny sem se ho zeptala jak to bude teda stím osvojením..A ejhle.Zbalil si včera věci aa že semnou už být nechce,že to mám jít zrušit.Takže je zase pryč.A třeba ted už nadobro..Rodina toho má už plné zuby,a hlavně už se zlobí i na mě že sem mu odpouštěla kde co a on se ke mě hová takhle..Ale já sem bezradná..Mám ho strašně ráda a odpustila bych mu cokoliv.Ted se cítím na dně..Mám 3 děti,malou mateřskou a byt který neutáhnu.takže pokud se manžel nevrátí,tak ho budu muset opustit.A ke všemu nemám kam jít..Je to tak akorát dobré si to jít pomalu hodit.Fakt nevím co dál..Hlavně jsem strašně naštvaná a moc mě bolí,že se takhle manžel knám chová...Že si dělá co chce,a kdy chce,a nebere ohled ani na mě a ani a děti..A vždy příjde a řekne mi,že za to vše můžu jen já..Je fakt,že on je člověk který i když něco udělá,tak to obrátí na mě,že díky mě to udělal..Přitom mi celá rodina i kamarádi říkají že já sem neudělala vůbec nic..Ted se cítím jako troska a on si někde užívá..fakt nevím proč to tak je.. :( jestli ho mám vzít zpátky jestli oto bude stát,anebo ho mám já prosit?nebo to už vzdát???ale co budu dělat?finančně jsme byli na něm závislí...fakt nevím co dál.. :(

budouci_maminka
4. bře 2015

@raduska16 Co si nechat zvýšit mateřskou, zjistit si něco o sociálních dávkách a na něho se vyprdnout.. ? Opravdu chceš zůstávat ve vztahu, který trvá necelé 4 roky (jestli umím správně počítat) a přitom už tě tolikrát opustil..? Jsi ochotná toto trpět další dekádu svého života? to nevypadá na "žili šťastně až do smrti".. očividně se nezmění, příležitostí měl víc než dost a interval mezi jeho odchody se jen zkracují...

ivaflo
13. kvě 2015

@kristyn.g @espada @jezuras ahoj holky, tak jak se mate? jak bojujete?

romanovic
13. kvě 2015

@codal a Ty, ako sa mas?

espada
14. kvě 2015

Hmmm, mému exmanželovi se narodí zanedlouho další mimino. Ještě jsme ani nebyli rozvedení a už byla těhotná. Klišé se tedy i u nás naplnilo do puntíku. ... Jinak se máme dobře. Já jsem teda pořád sama a začala jsem chodit do práce, abych se nezbláznila. Ale jsme zdravé, malá je šikula, takže jsem vděčná ...

codal
14. kvě 2015

No ja jsem par pokusu o vztah mela,ale vicemene neuspesnych... muj pan pravy se taky zatim schovava... ale jinak to jde.. kupuju byt,coz bude posledni odstrizeni od byvaleho zivota,neberu si odsud krom obleceni,nejakeho nadobi a pracky, vubec nic... takze to bude snad opravdu novy zacatek,na ktery se fakt tesim.. bytecek je krasnej,se zahradkou, tak snad to dobre dopadne...

kristyn.g
14. kvě 2015

@ivaflo ahoj, my chodili do poradny, protože jsem se s tím nedokázala dlouho smířit a bylo to spatne. Moc to pomohlo, manžel si je stále jisty a mam pocit jako by dospěl. Občas sice se jasně ale už to není žádný moc extrém. Momentálně kupujeme byt. Já už nemam tak růžové brýle a.začala jsem se taky chovat jinak. Takže u mě to je docela dobrý. Byla jsem rok na neschopence se zády a teď hledám nějakou práci kterou zvládnu a manžel se chová dobře a stará se.