Změna příjmení na mé rodné a i u dětí. Mám rozepsat důvod?

1eso1
9. zář 2019

Ahojte,
chtěla jsem si vzít zpět své rodné příjmení a děti samozřejmě aby byly po mě. Byla jsem na matrice a dali mi domů žádosti, které mám vyplnit.
Je tam také důvod. Mám tam úplně vše rozepsat? Čte ty důvody vůbec někdo? Je možné, že napíšu něco, kvůli čemu mi to nepovolí? Nemáte někdo zkušenost?
Díky

pipi_puncocha
9. zář 2019

U dětí to myslím musí schválit i otec...?

1eso1
autor
9. zář 2019

@pipi_puncocha to se mě netýká

pipi_puncocha
9. zář 2019

@1eso1 tak to je fajn. Jinak já sama jsem to neřešila, ale co vím z okolí, tak stačí úplně stručně, např. návrat k rodnému příjmení z důvodu rozvodu. (Podle mě tam ta kolonka je jen aby se vyeliminovaly nějaké šílenosti)

1eso1
autor
9. zář 2019

@pipi_puncocha jasně no. A k dětem teda stačí napsat, bude chci aby měly stejné příjmení jako já?

erikamaj
9. zář 2019

jop, také si myslím, že stačí pouze pár rozumných slov, nemusíš se rozepisovat

deaneira29
9. zář 2019

Já se vracela ke jménu po rozvodu a u syna stačilo jen napsat že chci aby měl stejně příjmení jako já 😉

1eso1
autor
9. zář 2019

@deaneira29 něco podobnýho tam zkusím napsat. Díky

1eso1
autor
12. zář 2019

Díky všem za reakce. I když asi řeším věc, s kterou nemá moc lidí zkušenost

1eso1
autor
23. zář 2019

Ahojte. Jen kdyby někoho zajímalo. Musela jsem důvody vypsat asi na půl stránky, aby jim to stačilo. Myslela jsem, že mě trefí to všechno vzase vypisovat

deaneira29
23. zář 2019

@1eso1 tak to je mazec spíš je to asi na matrikarce co jí stačí, já napsala jednu větu a konec. hlavně že to půjde to je nejdůležitější i když chápu že to muselo být hrozný to zase všechno oživit

1eso1
autor
23. zář 2019

@deaneira29 no to jsem úplně nečekala. Takže jsem odtamtud šla jak smyslů zbavená. Ale konečně budu mít zpět své jméno. Stálo to za to 🙂

pipi_puncocha
23. zář 2019

@1eso1 To mi přijde jako úplná zlovůle, co jim je do toho...😬😖 ale hlavně, že to máte.

1eso1
autor
23. zář 2019

@pipi_puncocha taky jsem si říkala, co jim je do toho jak se budeme jmenovat... Nechápu

misicka1988
23. zář 2019

@1eso1 Já tohle řešila cca před 9 lety, a jen jsem uvedla jako důvod rozvod. To jim tenkrát naprosto stačilo. Ale teda spíše mě štvalo, jak se všichni ( Hlavně tedy na úřadech) divili proč to chci dělat, a snažili se mě od toho odrazovat. Vůbec jsem nechápala proč. Jako rozvedená jsem prostě už nechtěla nosit exovo příjmení ( ještě k k tomu když jsme se nerozesli úplně v dobrém) , a to myslím jako důvod stačí..

1eso1
autor
23. zář 2019

@misicka1988 přesně tak. Mě se taky snažili odradit. Že se třeba znovu vdam a budu to zase všechno měnit... Nějak nechápu, co je těžké na tom, že to příjmení mi připomíná strašný věci a chci mít klid. Proč to vůbec musím někomu vysvětlovat 🤔