Co dát k Vánocům lidem, kterým se nezavděčíte?

danvitka
15. lis 2018

A s Vánoci přichází i kupování dárků lidem kterým se v životě nezavděčíte. Dárky najdete po roce nevybalené ve špajzu, parfém najdete na záchodě, poukazy nejsou uplatněné. Nemají žádné, zájmy, koníčky, nečtou, nevaří, nepěstují...šálu, svíčku, kytku, dostali minule. A teď poraďte jak tuto situaci řešíte vy? Mě už napadá jenom tyčí do zátylku 😂😂😂

biedronka10
15. lis 2018

Tak nedat nic. To je nejlepsi lek na nevdecnost. Ja uz to taky praktikovala

priefi
16. lis 2018

@danvitka mno... nebylo by lepsi se zeptat, co chteji, co by vyuzili, primo jich? A nekupovat kraviny? Osobne taky casto dostanu nevyuzitelne darky... pokud parfem, tak se zeptat, jaky a ne prvni lepsi, ktery Tobe voni, ale obdarovanemu smrdi, kosmetiku, kterou vyuziva a ne tu, kterou fakt nema rad. Kdyz neco dobreho na zub (reakce na spajz), tak neco co maji radi a ne neco, co " vypada hezky", ale oni to nemaji radi. Vidim to i z te druhe strany, dostavam darky, ktere bud skonci v kosi, x let ve skrini, nebo je uz proste posilam nekam dal, protoze co s tim... a pritom je tolik veci, co by se mi hodilo, stacilo by se jen zeptat,.nebo podivat se kolem a kolem, co doma pouzivame. A bytostne nesnasim neco predplaceneho.... protoze bud to neni podle meho gusta, nebo kupon do obchodu, do ktereho nechodim a pokud teda dostanu poukaz nekam, at si neco zajdu koupit, tak casto musim jeste doplacet... a normalne bych si to ani nekoupila, ale je mi lito tech penez, co by propadly... super cuper darek... nekteri lide maji dar kupovat priserne, kycovate a nevyuzitelne darky...

petrak15
16. lis 2018

Vino, pivo maji vanocni specialy v nestandartnich lahvich, vajecny konak, rum. Kdyz poukazku tak do obchodniho centra, kde si muzou vybrat z nekolika obchodu. Pokud maji zahradku, tak rukavice na zahradu, ty nestoji moc a tolik to financne neboli.

apple_tree
16. lis 2018

@petrak15 To me vzdycky strasne desi, ze dostanu jakykoliv vanocni special cehokoliv :D

kachnifu
16. lis 2018

Koukám že nás tu je velká spousta co si neví rady a řeší stejný problém. Člověk si s tím láme hlavu, aby se zsvdecil, když nic nedáme, tak Budem pomlouvani, a nejhorší je, když co dáte, dá před vašima očima dál pribuznejm.. Maj to říct prostě narovinu co...

zuzkabrum
20. lis 2018

@priefi
Přesně tak hloupé dárky ted řeším narozeniny se babičkám vůbec nepovedli. Tak ted řeším jestli jim prostě říct co mají dětem koupit nebo manžel přišel s nějakou stránkou (nebo to byla aplikace??) kde si lidé dělají seznamy co by se jim hodilo. Prý nějaké To mi kup. máte s tím zkušenosti.
Zase si říkám že říct si co chci úplně ničí koncept vánoc.

priefi
20. lis 2018

@zuzkabrum to ano, ale takovy seznam je fajn... napsat vice veci a at si vyberou... deti to tak defacto taky delaji, ze pisou Jeziskovi 😊 tak by to mohli zavest zase i dospeli 😅

zuzkabrum
21. lis 2018

@priefi Nevím já na vánocích miluju tu atmosféru co nám naši vždy vytvářeli a ted po nich chtít aby do toho zapojili počítače. nějak se s tím nemohu ztotožnit. Navíc neurazí je to? Moje maminka by to asi zvládla ale co thýně :(

normalnimatka
21. lis 2018

@zuzkabrum tak stačí jim to říct..já nevim, co ty víš, třeba budou naopak rádi, že nemusej nic vymejšlet. já to osobně mám taky ráda, když mi druhej dá to, co chci a potřebuju, a když vim, co potřebuje a chce ten druhej. na koncept nebo nekoncept vánoc zvysoka seru. ty nemám o dárkách🙂 a hlavní je snad udělat raodst, ne? to uděláš i předem ohlášeným dárkem. já a spoustaa jinejch lidí nesnášíme překvapení a sme z toho akorát pak rozpačitý, co si rozbalíš za hrůzu a musíš dělat, jak je to super, jinak b se druhá strana děsně urazila. zlatě říct tip, hele tohle by se nám hodilo....🙂

priefi
21. lis 2018

@zuzkabrum ja to nemyslela pres apku, ale normalne na papir a napsat, co by se mohlo hodit, jako inspiraci neco z toho by mohli si vybrat. Kdyz nebudou chtit, nevyberou, kdyz budou chtit vyberou. Ale.to zalezi no... my treba si rekneme, co chceme, resp.oni se ptaji

iulia
21. lis 2018

Já bych začala otázkou, dostala jsi ty někdy nevhodný dárek? Já mám ráda dobrou kávu a jsem na mrtvici, když mi někdo daruje k narozeninám instatní kávu nebo levnou nevonící zrnkovou kávu.
Já jsem si dlouho myslela, že tchýni není žádný dárek dost dobrý, po 5letech jsem zjistila, že ji kupují dárky, které ona neocení. A když jsem se zeptala, co by ji potěšilo, tak mlčela........ SUPER! A tak jsem ji začala analyzovat (asi už pracovní deformace) a teď už vím, že chodí ráda na koncerty, znám i její oblíbené interprety, má ráda kvalitní čokoládu, přírodní kosmetiku apod.

iulia
21. lis 2018

A když už jsme u té svíčky, tak veřím, že když koupíš Yankee Candle, tak si ji rodiče/babičky zamilují!

bayt
21. lis 2018

@danvitka Tak asi bych takovým lidem prostě nic nedala a nebo se prostě zeptala, co si přejí, že se nikdy netrefíš, tak ať to je pojištěný :D Jinak každej musí jíst, takže když bych byla úplně zoufalá, tak poukázku do nějakých lahůdek/restaurace/obchodu s potravinami.

ladana
21. lis 2018

Ahoj, nečetla jsem předchozí odpovědi, tak možná to tu už zaznělo, ale co např. podporu zvířete v ZOO nebo v útulku? Adopce dítěte na dálku? Něco dostanou a k něčemu to bude, i když se to nijak nepřičiní. Pak bych jim jen poslala fotku ze ZOO, kde bude napsané jejich jméno 🙂

priefi
21. lis 2018

@ladana jako je to hezke gesto, ale dostat neco takoveho, tak "skacu radosti" z takoveho darku... a asi si tukam prstem na hlavu. Nic ve zlem, nekdo mozna na tohle je...

ladana
21. lis 2018

@priefi na tyhle dárky nikdo není zvědavý, to spíš když bys něco měla dát, ale ten dotyčný není schopný ti říct, co chce, a to, co potřebuje, si koupí sám. Prostě aby něco dostal, ale nebyly to jen vyhozené peníze 🙂 Aby při srovnání, že jsi koupila za 500,- obraz, který zůstane v komoře, než se protrhne a vyhodí, si za 500,- zaplatila zvířeti žrádlo. A navíc dar byl dán 🙂

zlorenka
22. lis 2018

Jedinej uzitecnej darek, co se da dat lidem, co nic nechtej, je prispet jejich jmenem na charitu a vrazit jim zabalenej certifikat.. Oni budou brblat stejne, ale ty penize aspon nekde poslouzej. :D

katasvec
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzekk
24. lis 2018

Těžký to vnímám hlavně u chlapů- např. tchan a strýc. Na vánocích maj rádi jen jídlo, popř. nepřetržitý televizní program. Hmotné dary jakéhokoliv typu je nezajímají, žrádlo jen to svoje. Zkoušeli jsme alkoholy (třeba pivní speciály strhali úplně, oproti 10° gambaci..), vymazlena paštička po půl roce ve špajzu, diabetik, který dia potraviny nerad. Nikam nechodí, nečte, o cestování ani nemluvím. Krizovky každej rok už jsou poněkud ohrany... ale dost dobře nemůžeme na vánoce či narozeniny přijet s prázdnou. Jak to tedy řešite? (věřím, že v každé rodině se někdo takový najde..)

sudylichozrout
24. lis 2018

@zuzekk kup jim vlneny papuce, at jim alespon pri tom hniti neni zima na nohy 🙂

elis16
24. lis 2018

Přátelova máma je ten prípad co nic nechce a nepotřebuje. Loni jsme vánoční dárek vyřešili basou piv (k obědu si vždy jedno dává) a každé jsem ovázala jinak barevnou mašlí a mělo to úzpěch 😀 😀 a letos to bude něco s fotkou naší dcery at je změna.

pavla555
24. lis 2018

já bych jim dala zabalený tvarůžky, třeba by si pak už dárky začali rozbalovat 😂😂😂😂

bonavoxa
24. lis 2018

Domácí pivovar.

bayt
24. lis 2018

@zuzekk Desítka gambáč v sudu? :D

zuzekk
24. lis 2018

@bayt co jinýho s nima, že... (ale nic není jen tak.. - tchan je diabetik, pivo by neměl vubec, max. třeba 2 denně, když si dá 5, je to na cukru znát. takže sud by jen tak nevylohal... nebo jo, ale mé děti by dědečka nikdy nepoznaly. a to jim nemůžeš udělat!) 😉

bayt
24. lis 2018

@zuzekk Já mám podobné prarodiče, řeším to kvalitním kafem a sušenkama, protože vím, že kafe pijí, mininálně mají občas návštěvy. Pak třeba olivový olej, lepší hořčice a čaj atd.

zuzekk
24. lis 2018

@bayt kafe myslím dostal tchán vloni, je to teda trochu házení perel sviním, na toho jeho naředěnýho megaturka 😉 tak letos strejdovi, tchán nejspíš dostane navinovací metr nebo hořák 🙂

pavla555
24. lis 2018

@zuzekk prodava se I pivo pro diabetiky

zuzekk
24. lis 2018

@pavla555 kouknu po něm, nevíš název? ale nejprve raději lahváče, než sud 😉 stejně bude mít kecy..

bonavoxa
24. lis 2018

Pivní lázně, pivní kosmetika, členství v Klubu přátel piva, Pivní stezka, Český pivní atlas, pivní tričko, pivní šperk - náušnice z vršků od piva, náhrdelník s otvírákem, Pivní archivní retro edice, Pivní cesta kolem světa - u nás máme pivotéku se světovými pivy, chodím si tam na Guiness, citáty o pivu, polštář ve tvaru piva, oblek ,,soudek", pivní fontána,... To je zlomek, co jsem našla k pivu.