2 děti, vysoká hypotéka, RD. Jak v dnešní době vyžijete?

neslusanka
15. únor 2013

Chtěla bych se zeptat, jak taková rodina s dvěma malýma dětma a poměrně vysokou hypotékou vyžije? Nám to jde celkem těžko. Syn chodí do školky, druhý má 11m,ale už musím kupovat UM, samozřejmě plíny a také více jídla. Mám necelých 6000Kč mateřskou, manžel nevydělává závratné sumy a hlavně máme celkem vysokou hypotéku. A to nám toho ještě na baráku straaašně moc chybí. Také máme 15let staré auto, které už dosluhuje a chtělo by to nové. Po stržení veškerých nutných poplatků z účtu (pojištění, hypo, školka, telefony, net, elektrika...) nám zbude na vše ostatní 8000Kč. Vůbec nevím, jak s takovu částkou mám vyjít, natož něco našetřit. Je potřeba koupit jídlo, benzín, oblečení, kosmetické, hygienické, čistící a prací prostředky, dárky a nečekané větší výdaje (daň z nemovitosti, pojistka na auto, zúčtování elektriky, vody, koupě dřeva na zimu....). Na nějakou večeři, kino, výlety, dovolené.... můžeme samozřejmě zapomenout. Je tu někdo s podobným problémem, jak to řešíte? Můžete mi poradit, na čem a jak by se dalo ušetřit? Oblečení s manželem si kupujeme jen opravdu potřebné a dáváme si to na narozeniny, Vánoce... dětem jejich malé věci prodám, za to zase koupím větší z bazárku. Hračky dostávají jen na narozeniny a Vánoce. Jídlo se snažím kupovat jen opravdu nutné, také koukám na akce a stejně měsíčně vyvalíme cca 6000Kč za jídlo a to nepočítám manželovi obědy v práci a jídlo ve školce. Už fakt nevím, kde mám ušetřit ☹

ratatooy
23. říj 2013

@kajalka no tak byt rozhodne neni levnější než barák,ja nevim ale mi mely stavebka na kterých byla cilová částka 300 ja sem mela dve manža dve prodaly jsme pak garsonku a stavíme

ratatooy
23. říj 2013

@xveronikaxx tak to sem asi mela tu vyhodu že sem si byt koupila sama ktery byl jen muj takže kdyby vztah nevydržel tak by mi byt stejne pořád zustal,ale je fakt že našetřit jsem potom mohla daleko víc ale praxe byla taková že čím víc človek vydělal tím mín ušetřil

zuny
23. říj 2013

@xveronikaxx máme perfektní finanční poradkyni, která nám hodně pomohla. Refinancovali jsme před 2,5 lety (5let fixace), když šly úroky dolů, druhou hypo máme od loňského prosince na 5let fixace. Novomanželskou nepočítám za 2% a 30tis snížení jistiny na každé narozené dítě. Teď musíme počkat jen na fixaci, s tímto už nic neuděláme 😉 .
Barák je odhadnutej při stavbě na 2,3mil., samozřejmě je to teď víc, pokud bysme měli refinancovat dál, musíme mít nový odhad,cena odhadu je 5tis minimálně.
Diskuze se asi svrhla jiným směrem než chtěla @neslusanka - ona nechce poradit, jak spekulovat nad byty, už bydlení má. Největší problém je asi v tom jak vyjít s tak malou částkou, co zbývá, vůbec. Ono když chodíte do práce, máte příjem, bez dětí, je něco jiného než být na RD s danou almužnou, splácet hypo a živit rodinu.
Můj manžel musí dojíždět 40km do Brna, kde má vyšší plat (teď teda ne), protože v našem okolí by odpovídající plat nenašel. Bohužel něco projede a je to ztráta času (2,5hodiny denně).

ratatooy
23. říj 2013

@pavlinaoo práve aby jsme mohly stavet jak už sem psala jsme prodaly byt bydlime dočasne u tchánovců po babičce+to co jsme mely našetřeno ale ono je stavet a stavet,rozhodne ne na klíč protože to je půl ceny do kapsy stavitele,takže všechno deláme samy,pouze si zveme zedniky,tesaře atd a když se člověk zhání co kde za kolik koupit tak zjistí že muže mít stejnou vec z hodne rozdílnou cenou

elvira
24. říj 2013

@xveronikaxx - já si vůbec nepotřebuju psát přes IP, co jsem chtěla říct, jsem řekla v diskusi. 🙂
To, žes to nepochopila, jak to myslím, není můj problém, ale mimo tému to není. 🙂

elvira
24. říj 2013

A když čtu poslední příspěvky, tak se směju tomu, že mi někdo řekne, že píšu mimo téma a sám si píše moudra o svých investičních schopnostech kolem bytů. 😀
Radši končím, neslusance jsem svůj názor napsala a víc nemám co říct.
Hezký den všem. 😉

kopretina77
28. říj 2013

Tak jsem pročetla celouiskuzi od začátku,nějak mě to zaujalo.Jsem ráda,že nic takového nemusím řešit.Ale byla jsem moc překvapená ,jak některé holky radí,např.Jaya,nebo xveronikaxx.Ty sw řídí jen heslem - všechno ví,všechno zná,všude byla,někde ... dvakrát.Moc přeji zakladatelce této diskuze,aby všechno zvládla.

teerka
28. říj 2013

Je to těžké, dnešní doba opravdu nepřeje velkému vyskakování. Četla jsem jen úvodní příspěvek a prostě to musíte nějak koulet, než se ti překulí mateřská a budeš moct jít do práce. Já mám taky mateřskou 6000 a už se těšim, až půjdu do práce. Pomalu si pokukuji po zkráceném úvazku. Pokud máš možnost hlídání asi bych nad tím zauvažovala. Dá se chodit i na brigády a nebo jen soboty třeba prodávat jako záskok. Před Vánoci bude potřeba každá ruka v obchoďáku navíc, tak se zeptej a kdyby to mělo udělat třeba jen trojku, tak dobrý to 🙂

teerka
28. říj 2013

koukám, že diskuze je až z února, tak to už asi má zakladatelka vyřešené.

misa.brumla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jaya
31. říj 2013

@kopretina77 Zato tys neporadila nic 😝

ldemeterova
15. lis 2013

Milé maminky, zkuste přivýdělek hlídáním dětí, úklidem, doučováním nebo venčením domácích mazlíčků. Naše nově založené inzertní stránky jsou tu pro Vás. Máte možnost si zde vložit krásně připravený důvěryhodný inzerát tak, aby Vám zajistil, že Vás rodiny, které potřebují pomoc s domácími pracemi budou využívat na pravidelnou pomoc. Vyzkoušejte. Inzerce je zdarma. Přejeme hodně úspěchů. Tým HodnatetaCZ.

siskin
5. pro 2013

musím zareagovat, protože to mi hlava nebere - zakladatelka potřebuje poradit, jak ušetřit "každou korunu" a přitom kupuje a zkouší desítky kočárků (viz alba) a doplňků k nim. To je třeba z mého pohledu zbytečné vyhazování peněz, kterých není nazbyt... @neslusanka - neberte to zle, vaše alba a recenze kočárků jsou pro mě velmi zajímavé a jsem ráda, že taková alba někdo dělá. Jen nechápu to (pro mě zbytečné) utrácení, když člověk potřebuje co nejvíce ušetřit. Je mi jasné, že kočárky dál prodáváte, ale finanční ztráta musí být značná 😒

neslusanka
autor
5. pro 2013

@siskin už jsem to tu řešila. Finanční ztráta je nulová, jinak bych si to samozřejmě nemohla dovolit 🙂

victoriadean
Odpověď byla odstraněná
Zobraz