Co dělat, když otěhotním v cizině několik měsíců před návratem?

lemricka
6. říj 2017

Ahoj holky,hledala jsem diskuze s touto tématikou,ale našla jen o odjezdu na dovolenou v těhotenství a nebo těhotenství v cizině když tam žena pracuje.Můj problém je trochu jiný.Každý rok jezdíme s mužem na celou zimu do Španělska či Portugalska (žijeme v obytném voze) a letos vážně hrozí,že otěhotním ;) Asi bych to neřešila a na ultrazvuk a jiná vyšetření si zašla až po návratu,ale nedávno jsem potratila ve 2.měsíci těhotenství a tak mám strach nechat to náhodě,ale zároveň se mi nechce celou zimu sedět doma a nebo se vracet tisíce kilometrů zpět kvůli potvrzení těhotenství..Nevíte,jestli nějaké cestovní pojištění zahrnuje i takovéto vyšetření jako je ultrazvuk?Díky za jakýkoli postřeh

gnozka
6. říj 2017

O pojištění nevím , ro se obavám ze v cestovním balíčku nebude. Ale co vim tak kazda země je jinak co se tyče pece c tehotenstvi . V Anglii Vam treba udělají Max tak 3 UTZ za cele tehu . Genetické testy jen ve 20 tt . Takže spis bych se informovala Jake služby vlastne Dana země nabízí protoze ČR je opravdu top v teto peci a ja osobně bych nikam nejela pokud bych byla těhotná a mela zasebou to co vy . Ale je to o prioritách . Ja se prave kvůli tomu z Anglie vrátila protoze zdravotnictví Na hrozne úrovni .

lemricka
autor
6. říj 2017

@gnozka Já právě těhotná nejsem a bůhví jestli otěhotním,ale právě kdyby to nastalo,tak ať vím co dělat ;) Bojím se,že ve Španělsku to bude taky hrůza se zdravotní péči,ale nechci tam rodit,jen by stačil jeden ultrazvuk pro potvrzení,že je vše na svém místě..Mě takhle odjela kamarádka na 3měsíce do Kambodže a hned na začátku otěhotněla aniž by to plánovali 😨 Teď se jim narodila zdravá holčička,ale teda muselo to být o nervy než se vrátili do Čech a zjistili,že je vše v pořádku.

buldrik
6. říj 2017

Pojisteni nezahrnuje nic co se tyce zjisteni tehotenstvi (testy, ultrazvuk ..). Urcite ale bude levnejsi (a pohodlnejsi) si sama utz zaplatit nez se vracet domu.

bigbig
7. říj 2017

Mám zkušenost z Francie, vyšetření běžným gynekologem s ultrazvukem, které si zaplatíte z vlastní kapsy stojí 30 euro. Velký ultrazvuk (genetika) pak cca 100 euro. Myslím že ve Španělsku budou ceny podobný. Asi se vyplatí si to spíš kdyžtak zaplatit, než se vracet...

lemricka
autor
7. říj 2017

@bigbig

@buldrik Ježíš holky,tak teď jste mě dostaly,jsem fakt blbá,ale normálně mě tohle nenapadlo 😲😀😝 Vůbec mi nedošlo,že je možnost si to zaplatit a že to nebude stát milióny..No,tak v tom případě jsem víc v klidu 🙂

gnozka
7. říj 2017

Taky me to nenapadlo ale zda se to asi velmi realne 🙂