Daňové přiznání - kdo si ho vyplňuje sám?

neomenia
2. bře 2019

Ahoj, je tu někdo, kdo si vyplňuje daňové přiznání sám? V minulosti mi ho dělal daňový poradce, ale teď mám doma čerstvé mimi a nechci nikam běhat. Říkala jsem si, že bych to zkusila online. Máte někdo s online přiznáním zkušenosti? Popř. která stránka je dobrá? Jsem úplný laik, pracuji ve zdravotnictví a v daních se absolutně nevyznám. Tak jestli máte typ na online přiznání pro úplné laiky a zároveň spolehlivé... Díky

sudylichozrout
2. bře 2019

@neomenia Ahoj, jako OSVČ vyplňuji přiznání každý rok a poradkyni nemám. Co bys potřebovala vědět? Mohu ti pomoci, pokud jsi též OSVČ. Pokud jsi zaměstnaná, tak tam moje znalosti bohužel nesahají.
Pokud vím, on line přiznání není, ale je na to samozřejmě interaktivní formulář na bázi excelu, který to počítá za tebe, ty jen zadáváš konkrétní údaje. Přikládám link na stažení formulářů. Tebe by se měl týkat ten zjednodušený formulář pro příjmy ze závislé činnosti (zaměstnání). Ten úplný je pro nás OSVČ.

https://www.idnes.cz/finance/dane/dane-2018-dan...

neomenia
autor
2. bře 2019

Ahoj, diky, ja tim online přiznáním myslela tyto odkazy např. :
https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa...

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa...

neomenia
autor
2. bře 2019

Aha tak koukám že odkaz nefunguje, no když si zadas "daňové přiznání online" tak tech stranek par vyjede...

sudylichozrout
2. bře 2019

@neomenia Mně odkaz funguje. Ale najdeš to i na iDnesu. Případně dej do Google "daňové přiznání iDnes" a budeš tam také.

arevb
2. bře 2019

Já pracuji taky ve zdravotnictví 😁 teď jsem na mateřské a vyplňovala jsem si sama, měla jsem loni k rodičovske brigádu. Přes idnes a pak mi to paní na finančním úřadu zkontrolovala

hanischka
2. bře 2019

@neomenia ja si delam priznani primo pres financni portal. Pokud bys potrebovala, klidne ti pomuzu

aleenka1234
2. bře 2019

@sudylichozrout ahoj, jsem OSVČ na rodičáku, zvládnu to sama? Měla jsem vždy účetní, ale teď se nějak odmlčela;( jsem úplně mimo mísu ;)

eithelwing
2. bře 2019

Přidám se s trochu jiným dotazem - musím vůbec daňové přiznání vyplňovat?
Jsem na RD (nahlášeno u zaměstnavatele). Růžový papír jsem si přehodila na brigádu (dohoda), kde vydělám měsíčně max 4000. Do toho ještě měsíční přivýdělek pro obec 900 Kč. Účetní z obce i od zaměstnavatele tvrdily, že daňové přiznání podávat nemusím. Ale pořád tomu nemůžu uvěřit. :D

sudylichozrout
2. bře 2019

@aleenka1234 Hoj, zvládneš. Není to těžké. Můžu ti hodit do SZ když tak postup. Stačí třeba večer či zítra?

vosinka
2. bře 2019

@eithelwing Ne, opravdu nemusíš, také jsem to tak měla.🙂

aleenka1234
2. bře 2019

@sudylichozrout jasan, moc děkuju.

markves83
2. bře 2019

Budu si letos také poprvé děláte sama a online

avestsikova
2. bře 2019

@eithelwing čistě teoreticky byste měla, pokud se jedná o souběh dvou příjmů se zalohovou dani. Prakticky bych se tím nezabývala, jelikož daň pokryje sleva na poplatníka. Na druhou stranu, pokud vám někde byla daň odvedena zálohou, nebo sražena srážkou, máte nárok na vrácení 😉

niski
2. bře 2019

https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/ep... tady přiznání pro podnikající osoby + další příjmy (zaměstnání, pronájem, příležitostné příjmy, příjmy ze zahraničí)

j.a.n.i
3. bře 2019

@avestsikova Ale 900,- pro obec bez podepsaneho prohlaseni nebude danen zalohovou dani, to bude srážková.

avestsikova
3. bře 2019

@j.a.n.i pravdepodobne 😉 paní neuvádí jak to ma 🙂 . proto jsem psala i tu druhou variantu. Takže by se ji ještě vrátilo asi 1600,- 😉

lenoulinkaa
3. bře 2019

@eithelwing a já bych si zrovna podala, protože ta odvedená daň na obci se ti vrátí.

neomenia
autor
3. bře 2019

Díky všem za reakce a odkazy. Na me je to z idnes. Cz slozity, i pres nápovědu treba fakt netusim, kde dohledat cislo daňového subjektu. A dalsi a dalsi. Tak to asi zkusim opravdu online.

@markves83 a vyuzijes napr. stranky onlinepriznani. cz nebo nejake podobne?

arevb
3. bře 2019

@neomenia mně stačilo vypsat jen to zjednodušene na A4, ne ten dvojlist. I ten zjednodušeny formulář je na idnes

martaskaaa
3. bře 2019

Ja delala na penize.cz je tam pdf formular primo na vpisovani a samo ti to spočítá