Finanční krize. Jak překonat strach z budoucnosti?

12. črc 2020

Ahoj holky, nevim jak prekonat strach z budoucnosti. Prichazi krize a uz ted to citit, je mene pracovnich nabidek a nemuzu sehnat praci.
Nevim co delat, bojim se, ze skoncim pod mostem. Ten strach je obrovsky.

orisek56
12. črc 2020

@shaun40 a to jsem ještě na rodicaku brigádne dělala uklízečku ve fabrice. Kdekdo uklízeckama pohrdá ale nikdo nechce žít v hnoji.

tasimia
12. črc 2020

@orisek56 pamatuji si když jsem dělala při škole brigádně uklízečku. Máš naprostou pravdu, lidi nadtim ohrnuji nos. Každopádně tehdy jsem si uvědomila, ze někteří lide jsou fakt prasata.. hlavně ve firmách, kde se uklízí záchody a sprchy. Ale zase mi to v 19 něco dalo, uvědomila jsem si, že nic není zadarmo. Sice jsem měla partnera, ale proč být závislá na něm.

shaun40
12. črc 2020

@orisek56 Jenom pitomec pohrda jakou koliv praci.Pamatuji si jak přes Coronu byli plné popelnice a lidi nadávali že nejezdí popeláři že je kolem popelnic bordel.A mám známou ta pohrda všemi co jezdí do fabriky ale bez auta se pomalu ani nevikadí😂.Asi ji nedocházi že aby plech jezdil tak se to musí skompletovat.Lidi jsou rúzny.Já jsem kvúlu práci opustila rodnú zem rodinu i kamarády.Nekdo sedí a čeká že mu práce přijede domu.

tasimia
12. črc 2020

@shaun40 tak komu by se to nelíbilo kdyby mu práce přišla až po ruku a plat začínal trojkou, že. Jojo taky takové znám, co sedí doma vzdychají.

shaun40
12. črc 2020

@tasimia No u nás v práci je záchod po víkendu taky péknej.A překvapive ženy jsou pekne prasata.

orisek56
12. črc 2020

@tasimia mě to naučilo se na uklízečku dívat jinak a celkově. Takže když jsem kdekoliv na záchodě a prostě řeknu to fujtajblove, vykonam potřebu, tak cumim, ať po mě není bordel. Protože ta ženská se tim bude pak potýkat. A taky mi to dalo ještě jedno hrozně zjištění. Není všechno zlato co se třpytí. Největší bordel jsem uklízela po těch, které se v mini sukních následně vonily v kancelarich parfemy a házely očka na své nadřízené.

tasimia
12. črc 2020

@shaun40 že jo? Mluvíš mi z duše, čekala jsem, že budu mít problém v mužských sprchách. No opak se ukázal pravdou. Ženské sprchy mě tedy dostaly. A o záchodech ani nemluvím. Ale vím, že kdyby byly potřeba peníze jdu to dělat zase bez ohledu. A kanceláře? To nebudu ani komentovat.

autor
12. črc 2020
tasimia
12. črc 2020

@orisek56 přesně tak, já bych si nedovolila odhodit ani kapesník venku.

shaun40
12. črc 2020

@orisek56 Ano taky tam takovú máme pani ing.je hezká má postavu to se musí nechat.Ale po potřebe si nemyje ruce.Všimli jsme si to holky tak jsme meli o čem drbat.

orisek56
12. črc 2020

@shaun40 já hranice neopustila, ale spala jsem, přes týden po motorestech a penzionech, na víkend se vracela do nájmu a pak zase vstávat ve 4, abych byla v 6 v práci. Měla jsme to tak 2 roky.

samik2008
12. črc 2020

Práce je a dost. Taky mám obchodní akademii. Po škole sem šla pracovat do papírnictví, potom do malého obchodu s potravinami jako pokladní a vypracovala se na vedoucí. Při rodičáku sem tam chodila na brigádu občas. Bohužel obchod skončil tak sem hledala práci a hle šla jsem dělat to o čem sem si nikdy nemyslela, že tam skončím. Pracuji tam už 9 let a z "obyčejné" dělnice sem se vypracovala na pozici, kde mám pod sebou spoustu lidí. Jestli chceš pracovat, práci najdeš a bude záležet na tobě jak se s tím popereš.

meronym
12. črc 2020

Ja pracuji i pro jednu nemocnici. Jej nejvetsi problem je neustaly nedostatek personalu. Krome jineho sanitaru. K praci sanitare pritom staci parmesicni kurz. Jenze je to drina za par korun. Uvadim to jako priklad pozice, kde vzdy bude nabidka prace prevysovat pocet zajemcu. Jak psali uz ostatni - prace vzdy je. Jde jen o to, jaka.

mravenecekmaly
12. črc 2020

Dobrý večer, napište, věděla bych Vám pomoci 🙂

ariadna12
13. črc 2020

Kde vsude hledas a jake pozice? Kdyz jsem hledala, tak jsem projizdela KAZDY DEN nabidky pracaku, ruzne pracovni weby typu prace.cz, odpovidala na inzeraty, ptala se po znamych. Pokud nemas praxi, zkus nizsi pozici nebo praci jinde (jine mesto). To skutecne (byt teda v Ostrave) nikde nehledaji treba uklizecku nebo pomocnou silu do kuchyne? Nekde zacnes treba takhle a casem se muzes vypracovat (treba budes mit nadobi v hotelu a oni po nejake dobe budou hledat recepcni).