Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jdeme od sebe, ale bydlím u něj v domě - příspěvky od sociálky

bz2018
9. led 2018

ahoj ženy,
jdu si k vám pro radu předem se omlouvám,že to bude asi delší sloh 🙂
S přítelem máme každý své dítě (v péči) a máme společné miminko jsme spolu 7 let. Bydlíme u něj v RD,který ale společně splácíme.Jelikož nám to neklape z různých důvodů,které řešit ani tak nechci,prostě jsme se dohodli,že půjdeme od sebe,ale nechceme trhat dětem vazby a aby přišli o rodinu,přece jen to jsou sourozenci,které by jsme naším rozmarem rozdělili "na dva konce republiky".Každý si půjdeme svým směrem s tím,že ti děti zůstanou nepošramoceni.
Tím,že máme velký,ale opravdu velký RD tak jsem si řekli že on by zůstal nahoře se synem a já šla dolů do patra s holkama. Měla bych vlastní vchod,wc,koupelna,kuchyn s jídelnim koutem,obyvák a ložnice(vše je již zařízené).Ale na horu k němu bych měla normálně přístup (když nebude doma) kvůli klukoj a taky tam mají holky pokojíček,který se rušit nebude.Chlap pracuje v 80 km,kde i spí když mají cvičení,když má službu 24 hodinovou (PČR) tak doma taky není a přijede spát po "noční" a pak je třeba dva dny doma což by se staral o kluka on a já bych k nim nahoru nechodila když budou chtít děcka tak si půjdou ke mě k němu.
Tady jsem vám nastínila představu,jak jsme to naplánovali a naší představu (otázka je zda to bude fungovat, to už praxe).
Jenže jsme narazili na problém a tím jsou peníze samozdřejmě,že náš společný účet nepřichází v úvahu..takže každý za sebe.Dohodli jsme se kdo co bude platit (hypotéka,auto,on synoj školu,já dceři,+ mi dá alimenty na mimčo).
Jenže tady je můj kámen úrazu já to z RP sama neutáhnu budu vařit pro mě a mimi,škola,auto,nákupy + svoji domácnost.Alimenty mi na starší dcery bývalí kloudně neplatí občas cca 1/3měs. něco smrkne.Několikrát jsem podávali i trestní oznámení.

Myslíte,že když půjdu a zažádám si o příspěvek na bydlení s tím,že na něj mám nárok?
Nebudou na mě koukat jak na **** .Že žádám o příspěvek ze stejné adresy,kde žiju 7let,jenom v jiné bytové jednotce,ale jiný počet lidí?
Ale hospodařit s cca 9 000 je pro mě nereálné.2000 si rovnou strhne půjička,1000 škola,na domácnost chce 5000měs. na eletriku,vodu,topení..no taky jídlo,drogerie,nafta,plíny...
Budu bydlet v samostatné bytové jednotce,kde budu sama s dvěma dětmi.Chlap je ochotný mi napsat i nájemní smlouvu (majitel je on sám),ale jak postupovat?vysvětlovat? mám nárok?
On to musí danit asi to si zjistí sám to mě "nezajímá".

děkuji za rady prosím rady k tématu ne k situaci proč jdeme od sebe a chodu "domácnosti" to se odzkouší,sedne. Otázku typu co když si někdo někoho najde jak budeme žít,nejsou k tématu a sama nevím a neumím si to představit,asi bych šla jinám bydlet,děláme to pro děti,ne pro nás..

jitka0a
9. led 2018

Tak za prvé musím říct, že se mi líbí váš přístup a že nechcete trhat sourozence 🙂. A teď k tématu 🙂 na žádost o příspěvek na bydlení jsou třeba dvě věci: mít na adrese trvalé bydliště i děti a pak Nájemní smlouvu. Jsou to dvě samostatné bytové jednotky i s hodinama? Myslím tím elektriku atd? Jen si nejsem jistá jestli se nebude posuzovat i bývalý jestli tam má trvalé bydliště.

pasiba
9. led 2018

Já když jsem šla od svého exmanžela tak jsme meli stejný plán. Bylo to fajn .... fungovalo to docela dobře. Ale pak si on našel partnerku a ja partnera a už to nešlo ..... žárlivost to vše zpřetrhala 🙂 Já ale chodila do prace a mela dost peněz. Pokud ti to nebude vycházet(finance ) tak tam bude kámen úrazu. On bude Mít lepší možnosti a vzniknou tam spory a nebo

budouci_maminka
11. bře 2018

Je to vedeno jako samostatná bytová jednotka nebo jste si z baráku jakoze udělali 2 byty ale v katastru to tak vedené neni? Pokud to není zaneseno v katastru a každý nebudete mít trvale bydliště v jiné bytové jednotce a nebudeš mít uzavřenou nájemní smlouvu, pak ti budou posuzovat příjmy í za ex nebot bydlíte ve společné domácnosti.

alubif
Autor odpověď smazal
Zobraz
biedronka10
12. bře 2018

Zakladatelka ma zruseny ucet

Sem začni psát odpověď...

Odešli