• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik měsíčně dáte za potraviny?

14. října 2013 
Zajímá mě to proto,že jsem te´d počítala nákupy,jak menší tak větší,za celý měsíc a vyšla mi strašná částka - 8169Kč!!! Máme teda dvě malé děti a jídlo pro ně stojí nejvíc,hlavně jim kupuji lepší a kvalitnější potraviny a mě s manželem většinou šidím,ale že tolik utratíme mi přijde hrozné!!!Proto mě zajímá kolik utratí ostatní rodiny s malými dětmi a také jestli máte nějaké fígle (pokud se to tak dá nazvat), jak ještě nakupovat úsporněji.Mě přijde,že dělám maximum proto,abych ušetřila,kolikrát i jezdím s kalkulačkou a dám si limit nákupu třeba do 1500kč a všechno sčítám abych nepřesáhla.Už fakt nevím jak úsporněji nakupovat.Všem moc děkuji za odpovědi!!
2. únor 2012 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
My se dvěma malými dětmi dáme za potraviny tak 5000 měsíčně plus asi 500 za kaše a kojeneckou vodu. Teď nám přibude zřejmě ještě kojenecké mléko, teda jestli ho bude prďola chtít, protože pomalu ale jistě přestáváme kojit.
Snažím se ušetřit také za nákupy, ale na druhou stranu se snažím kupovat kvalitní potraviny, hlavně pro děti. Nepočítám do toho manželovo obědy v práci a jednou týdně nám uvaří mamka, samozřejmě za to nic nechce, takže jeden oběd, většinou sobotní nevařím. :wink:
A stejně mi přijde, že projíme hodně, vždyť je to třičtvrtě rodičáku...
3. únor 2012 v 00:02  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@helcenka diky za odpoved....no ja do tech penez pocitala i kase pro toho mladsiho a sunar,ktereho moc nevypije,ale kase kupuje od Hami a ty ma na tyden tak 3-4...manzelovi obedy v tom taky castecne jsou jelikoz si vetsinou do prace dela svaciny a pak ji teple jidlo doma,protoze kazdy den varim...tak trikrat do mesice jezdim na vetsi nakupy,kazdy nakup tak 15000-2000kc a pak uz se jen kupuje pecivo a to co zrovna dojde,hlavne detem...ja si prave vsechno pisu,kazdou polozku za co dame penize,nejen jidlo,takze prave mam prehled za co utracime a kde bysme mohli trochu ubrat a tohle me vazne zarazilo
3. únor 2012 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@eeefffaaa 3 až 5 tis (většinou se to teď pohybuje někde mezi) + sunary (ostatní jídlo jí už jako my)...pro malého kupuji jídlo typu sunar, kaše, přesnídávky v akci..Nakupovat chodíme jednou za týden a pokud něco pochybí tak si z peněženky vydnám kartu a nadbytek peněz a valím pro to do obchodu tím koupím opravdu jen to pro co jsem tam šla :slight_smile:
3. únor 2012 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
my teda ve 3 prozeme majlant (7000 urcite) . jenze se to jinak neda. ja kupuju kvalitni potraviny. snazim se kupovat bio potraviny (treba kureci maso bych normalni nekoupila) z uzenin jime akorat sunky s 97% procentem masa. mlety maso nekupuju. koupim si treba hovezi zadni a doma si ho namelu.
obedy delam manzelovi,varim teple vecere. takze se to fakt nascita.
zrovna jidlo je jedna z veci na ktere se fakt podle me setrit neda...
@eeefffaaa
3. únor 2012 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
a to nerikam,ze syn nekolikrat tydne obedva ve skolkce
3. únor 2012 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
a manzel ma IL takze pro neho ty specialni potraviny taky nejsou nejlevnejsi
3. únor 2012 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa Šetřit se dá :slight_smile: Né na kvalitě, ale na kvantitě :slight_smile:
3. únor 2012 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@ffiinnkkaa nijak nevim jak to myslis s tou kvantitou. jako,ze misto celeho kurete snime k obedu pulku? to nepujde my sme rozezrany :grinning:
treba ja delam minimalne 1x tydne ryby. no nevim,ale koupit rybu (morskou) za ''normalni'' cenu nejde. ja kupuju ryby v M&S a to jsou palky
3. únor 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@eeefffaaa - Já do toho obědy pro manžela nepočítala, takže ještě tak 300 za obědy, jenže to se mu strhává z platu, takže vlastně ty peníze vůbec nedostane, automaticky mu to odečtou z výplaty, zaměsnavatel mu přispívá, a já mu za takovou částku neuvařím... Snažím se taky ušetřit, kde se dá a na jídle mi to přijde nejjednodušší, protože fakt nemusíme mít všechny ty blbosti. Neříkám, že občas nekoupím čokoládu nebo něco podobného, ale snažím se to kupovat minimálně. To když jde nakoupit manžel, tak přinese spoustu blbostí :angry: ...
Jinak navětší nákup jezdíme tak 1x do měsíce, někdy dvakrát a necháme tam zhruba 1000, jednou týdně jdu na nákup a koupím takové ty běžné věci jako sýry, jogurty, ovoce.... No a pak asi ještě dvakrát do týdne chodím pro čerstvé pečivo nebo něco, co došlo a potřebuju to. :wink:
@ffiinnkkaa - to je super, nechat doma kartu a nadbytek peněz - navrhla jsem to taky manžovi (teda už dřív, taky mě to napadlo..), spočítala jsem mu zhruba, kolik bude nákup stát a nechala malou rezervu. Když se vrátil, řekl mi, že už víckrát nakoupit takhle nejde, páč se celý nákup třásl, aby mu peníze stačily a nemusel něco vracet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa Ne ale většinou manžel chodí do ledničky jen proto že tam něco je.. :slight_smile:
3. únor 2012 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@ffiinnkkaa tak to dle slov meho muzika v lednici nic neni,takze chodi do spize :grinning:
3. únor 2012 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@helcenka zkus si psat jidelnicky
rozepis si cely tyden vcetne svacinek pro deti a presne podle toho nakup :wink:
3. únor 2012 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa tam nemám většinou nic co by mu chutnalo :slight_smile:
3. únor 2012 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa - já mám doma taky rozežraný dva chlapy, ale ušetřit se docela dá. Zrovna minulý týden se manžel divil, když jel se mnou na nákup, co jsme přinesli za 500 domů a to jsme pořídili i toaleťák a pro malou punčocháče (teda ony byly ve výprodeji za 25,- :grinning: :grinning: :grinning: ). Na kvalitě se snažím moc nešetřit, koukám hodně na věci v "akci", ale opravdu takové ty akce, kdy se ušetří, protože mám přehled, kde kolik co stojí, tak vím, jestli je ta "akce" stojí za to. :wink:
3. únor 2012 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@ffiinnkkaa no vidis ten muj si napakuje spis orios, nachos..apod. :rolling_eyes:

@helcenka jo akce jsou super.
3. únor 2012 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@helcenka no jenze manza ma IL a treba krabicovy mliko pro nej stoji pres 50,- atd
3. únor 2012 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@helcenka V akcích vidím nebezpečí :slight_smile: je to v akci tak koupíme toho 2x 3x více než potřebujeme a stejně tak rychle to seže... :slight_smile:
3. únor 2012 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ffiinnkkaa no to nevim,kdyz koupis pleny v akci 1+1 zdarma,nebo olivovy olej? to si zrovna nemyslim, ja taky v akci nakupuju do foroty
3. únor 2012 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@ffiinnkkaa - jéé, tak to jsme na tom stejně, manžel otevře lednici, koukne a řekne že radši zůstane u suchýho rohlíku nebo chleba :wink:
@mamkamarketa - to já si plánuju, co budu vařit nebo nebudu, zeptám se, na co by měli chuť, zvážím to a většinou zredukuju a zařídím, jak potřebuju. Nepřijde mi, že nakupuju tak často, jednou měsíčně větší nákup včetně masa, pak jednou týdně takové ty větší potraviny no a jednou za dva nebo tři dny pečivo plus na co zapomenu...
3. únor 2012 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa Mluvím o jídle né o plínkách to kupuji v akci to jsem psala výše
3. únor 2012 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa - já vím, že když má někdo dietu, je to těžké a ušetřit se dá hůř, to se pak musí ušetřit jinde, když je to potřeba...
@ffiinnkkaa - jak píše marketa, třeba konkrétně na tom oleji se ušetřit dá, nebo i jinde, když jsou akce. No nekupuju toho hory, ale třeba místo 5 olejů koupím 10 a mám na dlouho vystaráno. :grinning: Nejde to u všeho, to je jasné. Určité nebezpečí tu fakt je u jistých dobrot, které mají i krátké datum spotřeby :grinning:
3. únor 2012 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@helcenka Tak jsem to i myslela..:slight_smile:
3. únor 2012 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
juuu holky tady se to rozjelo...diky!!! no holky ja tomu nejmensimu delam prikrmy doma a presnidavky mi dela manzelova babicka....mame maso svoje (kralici,veprove,kruti),brambory,nejakou zeleninu,ale stejne dame tolik,nebo sem se nejak prehmatla na kalkulacce :sweat_smile: jo kdyz chodi manzel nakupovat tak musi koupit budto co mu reknu nebo ne zadny blbosti protoze to tak vzdycky dopadlo...uzeniny si kupuje hlavne manzel pro sebe,malemu to nedavam a kdyz to vidi u manzela tak treba jen ochutna parek,ale ze by ho nejak jedl to jsou tak dve sousta a sunka mu nejede vubec...no a pliny ty vubec do toho nepocitam to je kapitola sama pro sebe,oba stale maji pliny u toho maleho je to pochopitelny,ale ten starsi porad plne ma plinu,coz me uz dost znervoznuje,uz nevim jak ho motivovat a jak to dokazat aby chodil na nocnik,zase to nechci lamat pres koleno aby se treba nejak nesekl...

a olej,ryzi,mouku,maslo,mliko,testoviny ty kupuju vzdycky jen kdyz je akce a nebo koupim jen jeden kus kdyz to potrebuju a dokoupim potom...a taky nakupuju do foroty z akci,tyhle veci urcite...
3. únor 2012 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mamkamarketa no tak nakupovat pro manzu,ktery ma nejakou dietu,to se nedivim,ze utratite vic...a s tema kvalitnima potravinama se to taky snazim dodzovat,ctu i slozeni,hlavne muj bratr ma obchody se dzravou vyzivou a driv jsem se tim nejak nezajimala,ale po tom co nam vsechno rika,jaky sra**ky casto jsou v jidle,tak od ty doby si to taky hlidam,ale ne vsechno,hlavne u deti a nam uz tak nejak kupuju casto to same,takze uz vim co vzit...ale treba ja vim ze pastiky jsou jeden z nejhorsich odpadu,ale me to chutna a manzovi taky tak si ji obcas taky koupime :slight_smile:
3. únor 2012 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@eeefffaaa - pleny do toho taky nepočítám, ale ty se dají celkem dobře koupit do zásoby při akcích, nebo různé kupónky. Naštěstí kupuju jen pro jednu prďolku, syna jsem definitivně odplenkovala ve 2,5 letech a to už jsem myslela, že vyrostu, a že bude mít pleny do školky...
To, když máte tolik svého, tak utratíte fakt docela dost, teda pro mě to je dost. My maso kupujeme, občas dostaneme králíka nebo krůtu od ségry, naši mají zahrádku, tak tam taky jablka nebo hrušky na uskladnění, nebo se nadělají přesnídávky a kompoty. Ale momentálně teď jsou zásoby zbaštěné a skoro všechno kupujeme.
Taky jsem měla 1/2 roku dietu a manža ji solidárně držel se mnou, no a to jsme utratili o něco víc. To je fakt.
Ať se snažím jak chci, tak prostě kolem těch 5000 - 5500 za jídlo dáme. A to třeba kupuju jenom kvalitní jogurty, ne ty srágory s modifikovaným škrobem a podobně, na ovoci a zelenině se taky moc ušetřit nedá. Šunku kupuju jako Markéta jen tu s víc než 90% masa, kvalitní sýry, chleba občas upeču doma, jenže to moc nestíhám. :grinning:
A co se týká příkrmů pro prďolku, tak ty taky nekupuju, ale vařím doma. No teď se chystáme na konec kojení, takže přibude UM, jestli ho teda vůbec bude pít...
3. únor 2012 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no budu si na to muset tenhle mesic posvitit,to neni mozny...

a holky dejte mi nejaky tipy treba dobry,kvalitnich jogurtu,ktere kupujete a nebo treba i syry a tak...proste cokoliv,to me zajima...

ja treba klukum kupuju matyldu,tvarohacky,floriany (ale tojen tomu starsimu) a dost activie a chocensky bily jogurty...ale co me dneska dostalo ze velky pribinak stoji 22kc!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze kupuju ted bobika...no a syry ja vetsinou kupuju ty mazaci jako je zerve,lucina (no to moc syr neni),kiri a hermeli a ten i v krajenym stavu,ale spis kupuju ne primo ten original hermelin,ale treba sedlcansky nebo ten co maji v kauflandu asi za 13kc...a syn ten syry moc nechce....no a sunku taky kupuju s velkym podilem masa,obcas koupim sisku nejaky suchyho salamu,manzovi to chutna a nebo nejakou klobasu,ale u vseho koukam na maso
3. únor 2012 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@eeefffaaa tak bobiky a pribibinaky nekupuju. obcas malymu babicka koupi lipanka nebo monte. doma ji bio jogurty z billy-nase bio, bio matyldu, yoplai ty detske bez ecek.
syry syn skoro neji. obcas si koupi takove ty tycinky tvrdeho syra-kididboo, tavene syry nekupuju, bud mazu lucinou, nebo obcas chocenskym pomazankovym maslem, manza si kupuje svoje specialni (pekne drahy :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
mam sice uz velky dite,ale ma rad presnidavky. kupuju v DM ty bio s musli,
ja sama sobe kupuju kozi syr,ale ten bych diteti nedala (plisne a tak)
jinak doporucuju http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vite-co-piji-a-ji-nase-deti/ spis nez o cenach to je o te kvalite
3. únor 2012 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@eeefffaaa tvarohacka bych taky vynechala je to slehany dusikem :rolling_eyes:
3. únor 2012 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no jo,jenze u nas v Cechach vetsinou palti cim kvalitnejsi,tim drazsi a jelikoz nasi kluci maji spotrebu jogurtu snad 30 tydne,tak musim volit stredni cestu,nechci aby to byli nejaky vyhnany sr**ky,ale zase chci aspon trochu kvalitu za dobrou cenu...diky za odkaz,mrknu na to
3. únor 2012 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jeste se chci zeptat..nakupujete v lidlu,,hodne lidi si to chvali,jenze kdyz tam jedu nakupovat tak tam nic nemaji,ale kdyz sem se divala na jednicce jak vzdycky testovali potraviny tak z lidlu to vzdycky vyslo nejlip a nechtelo s emi tomu vubec verit...takze se chci zeptat jestli nakupujete v Lidlu a kdyztak co???
3. únor 2012 v 19:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek