• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik utratíte měsíčně za jídlo pro dítě od 6 do 12 měsíců?

24. srpna 2011 
Holky řekněte kolik utratite za svoje půlroční mimi nejlépe pokud nekojíte... Myslím tím abyste počítaly např nutrilon, kaše, přesnídávky, příkrmy atd..... :slight_smile:
5. únor 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak finančne presne neviem
ale v tom veku sme kupovali približne:
4-5 krbíc mlieka , neskor aj viac
1/2 krabice instantneho čaju + 1-2 krabičky detský čaj
4 krabice kaše
15 ks kuracie krídelka + pol kila hovädzieho + zelenina čerstva aj mrazená - varila som,
inak na každy den potrebuješ hotovku
15 ks presnidávky + čerstve ovocie
od 8. mesiaca 30 ks biely jogurt
2 baliky piškot (alebo baby-sušienky Sunarka)
5. únor 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Docela dost, v 9 měsících : Nutrilon, čaje, přesnídávky(domácí mi moc nechce), kaše, obědy ve skleničkách, kombinuju to s domácím. Čerstvé ovoce a zelenina, maso, bezlepkové křupky. no je toho dost
6. únor 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak ja nic moc-kojila som 18m,maly pil len vodicku a caj som robila s faniklu za 10sk mi sacok visiel aj na 4m.,samozrejme ovocie zelenina a masko som kupovala ale to by som aj tak :slight_smile: -ziadne kase ani vyzivy som nekupovala vsetko som robila doma,bud z cersveho ovocia,alebo kompotikov ci materskeho mlieka z mraznicky :grinning:
6. únor 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja malemu kupujem na mesiac 4 krabice nutrilonu, 4 krabice kase, kuracie prsia, jogurty, z ovocia vacsinou banany (jablka mame vlastne), zeleninu mame tiez vlastnu, tak hotove obedy nekupujem. Ale este stale kupujem vodu Lucku, asi tak 3xpo 6 flias. Caj velmi nepije, radsej ma cistu vodu.
6. únor 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky podobne jako titkova :slight_smile: kojeni do roku a pul a mezitim ze zahradky vlastni jablka(pyre,zavareniny ,kasicky.)sklenicky vyjimecne spise sem varila z beznejch zasob takze me dite nestoji skoro nic ani ted :grinning:
6. únor 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky za příspěvky,no to kojení je výhoda já kojila do 3,5 měsíce pak to už nešlo prostě,v jednom prsu jsem mlíko už neměla a ti jedno jí už nestačilo,já kupuji za ten měsíc asi 4-5 nutrilonů(AR)pak 2 krabice kaše,přesnídávky+jogurty+příkrmy,občas udělám svoje zamrazím do mražáku,čajík kupuju granulovanej,ten pýtlíkovej mě nechce :angry: takže abych to uvedla na pravou míru tak kolem 5 tis.jen za tohle...to je síla :cry:
a to nepočítám plínky a ubrousky,a další ty serepetičky na miminko....holky řeknu vám mít mimi v tédle době je fakt velký LUXUS...nebo mě to aspon příjde... :confounded: ale abych si tu jen nestěžovala.miluji svoje dítě nadevše a i kdybych měla jíst kořínky tak mu dám vše co bude potřebovat at to stojí co to stojí :dizzy_face: :dizzy_face:
6. únor 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaciska, a to mate v ČR mlieko a mleične vyrobky, aj UM o dosť lacnejšie ako na SK
u nas stojí SUNAR napr cez 10€
a v čechách som kupila za 198 CZK v DM-ke
ja som po roku prešla z Nutrilonu na Sunar, hlavne kvoli cene
a varím všetko, hotovky mi jednak nechce, jednak su hotove prikrmy strašne drahe
6. únor 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sassi-u nás sunar stojí do 100 kč myslím kolem 70-80 kč nevím přesne a nutrilon ten AR co kupuji ten stojí 200kč a je tak na 3-4 dny...já jsem už zkoušela jí dát sunar a hami ale ono jí to nesvedčí,po všem zvrací...i dr mě řikala at do roka počkám a zůstanu u toho nuroše pak se uvidí...
já taky nakoupím zeleninu a uvařím příkrmy do zásoby ale takhle když někam jdeme a i pro sichr tak koupím hotové,protože ty domácí když je dávákm do mrazáku tak tam nesmí bát brambora takže já si jen umixuju zeleninu dam do sklenek,masíčko si uvařím umixuju a dám do formiček na led,a pak jen vyndám sklenku se zeleninkou + kostku masíčka a bramboru udělám zvlášt a pak rozmixuju do té zeleninky a to někde nejde udělat když jsme mimo domov,,,ale zas nejsme pryč tak často... :dizzy_face:
6. únor 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiež som do roka kupovala Nutrilon, ale obyčajny, postupne zdražel z 360 na 440 skk (800g)
tak som od roka prešla na Sunar

ja som varila vždy na 2 dni, polku zjedol hned a druhu som dala hned do chladničky na další den
teraz už kpapá to čo my, len nedosolené a nedokorenené, tento mesiac bude mať 2 roky
mne hotovky odmietal uplne, aj na cestách ... takže ked sme šli preč, vymenila som obed s večerou a dala som mu instatntnu kašu naobed a večer potom polievku :wink:
6. únor 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
a sunar 400g mali za 99,- CZK a 800g za 209,-
takže ten maly sa oplatil viac
6. únor 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sassi-to jsou zmetci vid?!440 kč to je síla...tady nutrilon (800g)stojí 330 kč...ale po něm mě taky blinká jedině ten AR na to blinkání

když mu budou 2 roky to už by mohl trochu osolené jídlo,nebo máš jeste strach? :dizzy_face:
6. únor 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja kupujem malej sunar premium, vyjde v akcii 199 kc, bez akcie 246.ale je to len 600 g. takze v podstate 800 g vyjde bez akcie rovnako ako nutrilon. ten obyc. sunar je bez prichute a neobsahuje prebiotika.
inak, mna v tom obdobi 6-12 mes. stala len mala okolo 11 000 kc. ale kupovala som drahu kozmetiku z lekarne-mala nabeh na atop. ekzem.
teraz po roku, ked uz papa s nami obyc. jedlo, strasne vela usetrime.
6. únor 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
susik-děkuji za tvůj příspěvej,malá má taky náběh na atop.ekzém :cry: ale zatím je to klidné...tak to jsme s tou finanční částkou skoro stejně...docela se těším až bude moci baštit s námi... :slight_smile:
6. únor 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a taky máme Verunku :dizzy_face:
6. únor 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nedokážu si představit ty rodiny které platí třeba 10 tis nájem a mají malé dítě...a oba nevydělávají zrovna balík...to musí být docela náročné,my teda neplatíme nájem..ale složenky a ostatní veci to je skoro jako za nájem,a k tomu jídlo pro nás a pro malou a vše ty potřeby no sotva se to utáhne,proto se chci dozvědet jak to funguje v jinýhc rodinách kde nemají zrovna mnoho penez na utrácení... :frowning2:
6. únor 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj, po roku to bude fakt o dost menej :wink: my setrime hlavne tym, ze uz nekupujeme tie hippky. teda, mam na tyzden jednu-dve do zasoby, keby sme niekam sli a nestihla by som navarit. ale teraz ako varim kazdy druhy den-vydrzi to na dva dni, tak je to v pohode. do toho roku sme len na jedlo vo flaskach-sladke, slane pre malu dali okolo 600 Kc :stuck_out_tongue_closed_eyes: teraz uz varim aj pre mm do prace, takze setrime aj na jeho obedoch :wink:
malu uz nekupeme kazdy den, len obden, tak setrime aj na pene do kupela. ale stale pouziv. kvalitne pripr.Penu mame Sebamed, na vlasy zase Weledu detsky sampon.
Inak, uz minieme aj ovela menej vlhc. obruskov-jeden balik nam vystaci tak na 2.5 tyzdna.
6. únor 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
oblec. sme zacali kupovat Cherokee v Tescu. Predtym som jej casto kupovala Mothecare al. Next. Na tom tiez super usetris. A po roku jej uz kupujem oblec. tak na viac ako polroka. A backurky jej tiez vydrzali jedna velkost 6 mesiacov :wink:
6. únor 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jojo,taky si myslím že na tom jídle se pak ušetří víc potom roku,jinak oblečení máme taky cherokkee,pak hodně nakupuji na www.laclik.cz je to seconhand ale super,věci jsou nádherné a ty malí miminka to nezničí,,,a jsou to jedině značkové věci což super,takže na oblečení hodně moc ušetřím,kosmetiku používáme-rybilku na zedeček,na tělíčko máme excipial kvůli tomu ekzému,šampon johnson,a na tělo niveu nebo sebamed,ubrousky taky používám a to nivea a babylove... :dizzy_face:
6. únor 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja oblečenie z 90% second-hand
nove len na sviatok a to tiež pozerám, kolko čo stojí
ked budem pracovať, dovolím si aj viac
a som super rada, že sme sa už skoro uplne zbavili plienok
len to znamená častejšie vstávania v noci, lebo o 2:00 potrebuje piškať
6. únor 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaciska, trošku osolene mu davam, ja solím malo aj nám
ale aj tak mu zvyknem odobrať skor a potom nam ešte dochutím :wink:
a ked sme na cestách, od roka mu kupimnormálne v reštike nejaké kuracie prsia naprírodno s ryžou, alebo polievku
často sa to nestáva, tak hadam nezaškodí
6. únor 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sassi-v tom sekáči se nakupuje dobře,když narazíš na dobrý pěkný kousky tak proč né...taky koupím nové ale taky jak píšeš ty tak kontroluji kolik co stojí,,,děti s toho rychle vyrostou a nevyplatí se kupovat jednu věc třeba za 500 kč... :dizzy_face:
troška nezaškodí ale když mu to chutná bez soli tak proč zbytečně solit vid?! :slight_smile:
6. únor 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
on zje všetko :grinning: niekdy sa až čudujeme, alo sa oblizuje, take neslané, nekorenene
asi ma ine chute :grinning:

a ja kupujem cez www.mimibazar.sk ... je aj mimibazar.cz
a tiež na www.babybazar.sk

a tiež vyrastene popredám, za to nakupim väčšie a tak ... recyklujem :grinning:
6. únor 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
up
8. únor 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je nám 11. měs.,

mlíčko kupujem nutrilon a dávám ho 2x za den, 1x čerstvé ovoce, 2x instantní kaši, 1x příkrm kupovaný (občas ho nahradím nějakým domácím, co si udělám doředu do mrazáku) + většinou čajíky od Sunárku, jedou nám nejvíc a jsou bez cukru, tak 2x300ml. Krom mlíčka značku neřeším, a spíš mi jde o pestrost a zda mi to chutná :slight_smile: nějaké přesnídávky, hl. masové, co jsem ochutnala jsem se skoro zblinkla :frowning2: 2x měsíčně dám do lékárny seznam a oni mo ti objednaj, překvapivě mi to vyjde levněji než v Globusu a pod. a když tam hodím seznam na A4, tak už je to poznat.

Když nepočítám mojí lékárnu, tak v průměru jsou nejlevnější, dle mých zkušeností, ty jak jsou v Tescu.

Většinou tam nechám 1.000-2500 jen za jídlo, nejlevněji vyjde sunárek, myslím i přesndávky a jsou i dobré, ale přeci jen na mlíčko mám radši nutrilon a bebu, snažím se je střídat, každé má nějaké plus, ale s tím, že jsme začínali na nutrilonu, tak jsme mu věrní víc :slight_smile:

Tak snad to trochu pro představu pomohlo.
8. únor 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já to nikdy nepočítala, ze začátku jsme jely většinou na příkrmech ze skleniček, teď většinou vařím a skleničky máme jen na cesty a nebo když přijeme domu a nestihla bych uvařit.
Jinak oblečení jsem nikdy nekupovala drahé, většinou máme Cherokee nebo se skvěle nakupuje v KIK. Párkrát jsem byla v sekáči, ale buď to bylo už děsně seprané nebo ty lepší kousky vyšly plus minus stejně jako nové u cherokee, takže to raději koupím nové.
9. únor 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj díky za další příspěvky...já bych to taky nepočítala ale je pravda že prostě víc ušetřit se nedá...i když jsem chtěla přejít z nutroše na něco levnějšího,malá to nesnesla,po všem blinkala,,,skleničky taky občas koupim,máme rádi hami a sunarku,hip jsou malé a moc drahé ty jsme měli ůplně na začátku...kaši kupuju sunarku a nebo hami...přesnídávky hamanek a jinak actvii a doborou mámu.....nic luxusního nedávame...ale presto platimě kotle jak sviňa s prominutím...nechci abyste si tu o mě mysleli že hledám vše možné abych na svém dítěti ušetřila,to vůbec šetřimě ale s mírou :grinning: ale jen mě zajímá jak to je v ostatních rodinách kde maminka bere 7600 mat.tatínek nemá víc než 15 čistýho a za složenky a půjčky se zaplatí přes 12 tisic+benzín do auta,jídlo,mimi....a na sebe člověk už myslet nemůže....je to síla... :frowning2:
9. únor 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já utratím měsíčně za jídlo cca 200 Kč :slight_smile:
9. únor 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
LUKIN-to se teda máš :grinning: :grinning: :grinning: jak to děláš jeslti se můžu zeptat?? :grinning:
9. únor 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No normálně, koupím ji tak jednu kaši, tu nemá každý den, kojím, takže mléko žádné. No a pak nekupuju příkrmy, ale vařím, udělám jich do skleniček hodně (tak na skoro měsíc) a potraviny na to, jakože brambory (domácí), mrkev, nějaké maso a tak, mě vyjde cca na 60 Kč na ten měsíc. No a to jí. A čaj ji vydrží na měsíc a něco, protože hodně dávám i vodu (té vypije víc než čaje, má ji prostě raději).
9. únor 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaciska: len vydrzat :wink: aj ja som strasne chcela vtedy setrit, ale v konec. dosledku, co usetris, hodis zase na ine nepredvid. vydavky-napr. nevyhnutna kozmetika, prip. nadstandard(nepovinne ockovanie). Tak som si myslela, ze fakt nic na malej neusetrim. Ale teraz to ide uz fakt krasne:slight_smile:Tie detske lahvicky -vyziva a pod. su neskutocne drahe. Moja este k tomu skoro nic okrem Hippiek nechcela :frowning2: Nastastie mm mavyssi plat ako si pisala, ale aj tak mi priala ta suma co sme investovali do malej desna :unamused:
9. únor 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek