• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik utratíte měsíčně za jídlo pro dítě od 6 do 12 měsíců?

24. srpna 2011 
Ahoj my jsme od půl roku na UM to nás měsíčně vyjde na 800 pak za nějaké ty obědy, které vařím doma. Ale to nedokážu odhadnout. Pak taky dávám kaše z DM,ne že bych chtěla tak strašně šetřit,ale malý mi jiné pořádně nechce. Pak taky kupujeme přesnídávky a nebo bílý jogurt a do toho dám čerstvé ovoce. Plenky a ubrousky kupují taky v DM. Suma sumárum to může vyjít tak kolem dvou tisíc se vším všudy. Možná víc, ale to tak přesně nevím. A co se týče mléka tak jsem slyšela že do dvou nebo tři let by se kravské mléko+dávat+nemělo
27. čer 2009 ve 23:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Sisstin - tak asi bude papkat míň, já jako dítě jídlu taky zrovna moc nedala. Když mu to vyhovuje, neřve hlady a prospívá dobře tak je to asi ok :wink:
To vaření mi se zas tak časově náročný nezdá, zrovna dneska jsem dělala asi 14 skleniček a trvalo to asi hoďku. Nachystala jsem si zeleninu (mrkev,brambor, brokolice,květák, špenát), dala to povařit a až to bylo hotové tak jsem to rozmixovala a různě nakombinovala (mrkev+brambor, mrkev+brambor+brokolice, m+b+květák, brambor+špenát, atd) nastrkala do skleniček a dala zavařit.
o a co se týče vaření pro nás,tak to už tak nějak beru jako samozřejnost, byla jsem zvyklá už z domu vařit asi od 12-ti, takže už mi to tak nějak nepříjde. Petr taky umí dobře vařit, jenže jemu to trvá 3x déle než mi a navíc zaprasí celou kuchyń a kdo to má pak čistit že? takže radši vařím já :grinning:
27. čer 2009 ve 23:34  • Odpověz  • To se mi líbí
misi: no MP není doma10-14dní, takže já pro sebe nevařim, navíc to fakt moc neumim... :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak Tygr jedlík fakt není od narození, taky v 20m má sotva 10kg :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2009 ve 23:35  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
jo táák, no tak to chápu, kdyžbych byla sama doma tak taky nevyvařuju :grinning: To bych sodbyla nějakou rychlovkou :pensive: mě právě vaření baví,ale jenom když vařím pro druhé a vidím že jim to chutná, ale kdybych měla vařit jenom pro sebe tak to by se mi taky nechtělo asi :wink:
Týý jo, to ho naše Adélka s takovou brzo předežene :grinning: na posední kontrole měla 7250g :grinning:
27. čer 2009 ve 23:47  • Odpověz  • To se mi líbí
misi: nj, já byla taky vyzáblý dítě..to proti mně jí ještě úžasně..akorát mě štve, že to jídlo stojí takový prachy..a někdy se toho ani nedotkne a letí to do koše :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2009 ve 23:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak s proházeným jídlem do koše mi mluvíte z duše. To mě na tom štve nejvíce. :angry: Naše holčička též není žádný jedlík v 9.5měs 7.150g. Ale k tomu rozpočtu, jednou sem to počítala a bez oblečení nás měsíčně stojí cca 5tis. :wink:
28. čer 2009 v 01:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Na měsíc...

kaše - 240 Kč / 1 krabici instantní kaše máme na týden
Nutrilon - 1050 Kč / 1 Nutrilon 800g máme cca na týden, jiné mléko mu nechutí
Čaj HIPP - 110 Kč / 1 pixla cca na měsíc, někdy i více
6ks koj.vod - 80 Kč / cca na 1-2 měsíce
přesnidávky - domácí, kupované mu nechutí.

takže výsledně za 1-2 měsíce 1480 Kč :unamused:
28. čer 2009 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Misicka - taky z Dubiny:slight_smile: K tomu mléku - podle mého oblíbeného :slight_smile: www.kojeni.net by se mohlo od roka používat mléko k přípravě pokrmů, a k přímé spotřebě tak od dvou let. Nicméně pokud v rodině nemáte žádnou alergii na mléko nebo něco podobného, tak bych to zkusila i dřív (můj osobní názor:slight_smile: Ale máš pravdu, že UM bude asi lépe stravitelné a má v sobě i vitamíny.

Sisstin - to máš teda těžké... Vím, že se to snadno říká, ale hůř udělá, ale měla bys s tím něco dělat, v tomhle věku přece nemůže jíst jenom skleničky...
Ad vaření - já taky přes týden moc nevařím (manža chodí na obědy v práci), takže si o víkendu navařím celý kotel jako pro regiment a pak to baštím celý týden :grinning: Pro kluky si vařím vždycky na 2 dny a příprava trvá tak 15 minut, pak už se to vaří samo, takže to není tak náročné, jak se možná zdá :slight_smile: Jo a "běžná" jídla vůbec nevařím podle receptu, často dělám minutky a tam můžeš fantazírovat, jak chceš, takže to nevadí, že to moc neumíš :wink: Já zas neumím omáčky, chuťově ujdou, ale konzistenci mají tahavou jako sopel :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. čer 2009 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my jsme v tomhle věku měli rozpočet : jídlo / skleničky, mlíčko, kaše atd. - cca 2,5 tis/ a další tak 3 tis za oblečení a kosmetiku / pleny, ubrousky,.../ takže výsledně tak 5,5 tis, ale někdy samozřejmě i víc, když jsme někde "vykoupili" obchod s hadříkama.. No teď je to o moc lepší, papáme společně a všechno, pijeme vodu nebo šťávu, mlíčko jen 2 x denně a málo, jsme téměř bez plínek... no teď je to tak 2 tis... Ale od února mě čekají zase "velké investice"
29. čer 2009 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
kacko, 3 tisíce za oblečení každý měsíc?
29. čer 2009 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my jsme kupovali akorát ovocné skleničky,když jsme byli mimo domov.Jinak jsme byli na domácí stravě,protože musím doma vařit kvůli sobě a manželovi,takže strávníka navíc ani nepostřehneme,když jí jak vrabec. :grinning:
Jediné,co kupuju,je Nutrilon a to je tak 350kč/měsíc.
Takže jelikož společeně ve třech projíme cca 7000kč,tak bych to u Adámka odhadla tak na 1000kč/měsíc. :wink:
29. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak skusim to zratat aspon približne:

nutrilon asi 7 krabíc x cca.9€
presnidavky a výživy kombinujem s doma vareným jedlom, ale nejakých 20 mi za mesiac spráska :sunglasses:
kaše mi moc nechce, to tak 1 mesačne kupim.
takže mi to vychádza cca na 80€, 2400 bývalých sk. no dost je to.
29. čer 2009 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
a ešte som zabudla na čaj a teraz som kupila sušienky, takže do tých 2500sk to vyjde na mesiac.
29. čer 2009 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
a vody som ešte zabudla, lucku :pensive: nooo, tak to sa nám dost navýši. + oblečko, plienky, kozmetika. cely RP akurat.
29. čer 2009 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
kacka.va - psala jsem za oblečení a kosmetiku, do toho počítám i plenky a ubrousky a vše kolem koupání a mazání... no ale oblečení teda taky nakupuju ráda :slight_smile:)))
29. čer 2009 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
kacka: aha, tak to jo :slight_smile:
29. čer 2009 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky my teď ušetříme, dostala jsem od dr rozkaz mýt ji jen jádrovým mýdlem, stojí 5Kč a vydrží asi měsíc :grinning: . ....trochu černej humor, vím. U nás:
Sunar 1000Kč
Kaše 200
Vody 100
jogurty a pribináky 300
pleny a ubrousky 600
maso 400 ( kupuju bio hovězí a kuře s Neumannkou )
zeleninka a ovoce ?
Vařím ji denně nebo obden, připadá mi, že nejdražší je ovoce, takže kdo má ze zahrádky, má to lepší.
A takové věci jako těstoviny, rýže, čočka, kroupy, piškoty, to ani nebudu počítat. Řekla bych tak 3000,- bez oblečení. Oblečení dost dědíme (kupuju od kamarádky za pakatel) a kupujeme tak průměrně za 300 měsíčně.
Ještě jedna věc se s dětma prodraží a to energie. U nás jede pořád pračka i myčka, takže větší spotřeba prášku na praní a do myčky. Jo a to nemluvím o plynu, měli jsme šííílenej nedoplatek :angry:
29. čer 2009 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
jééé, tak to my odmala nepoužíváme žádné ty doplńky na koupání. od mala doktorka říkala, že buď dětské mýdlo nebo olej do vody a hotovo.
A např. pračka u nás jede stejně jako dřív. ale jak to tu čtu, tak schválně si zkusím vypočítat na kolik nás prťousková přijde.
30. čer 2009 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
já to radši nepočítám, bo bych se z toho po...kakala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. čer 2009 v 10:16  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Za 8. měsíc života malé jsem utratila:
900 kč mléko
500 kč kaše
600 kč přesnídávky, jogurty
125 kč zeleninové, masové příkrmy
145 kč čaje
300 kč šťávy
150 kč sušenky¨
500 kč za ostatní jídlo
Ostatní věci:
720 kč plenky
130 kč čistící ubrousky
200 kč kosmetika
600-1000 kč oblečení
100-500 kč hračky
Suma sumárum : 3220 kč za jídlo, 1750 kč za plenky a kosmetiku
Malá totiž jí 2x denně sunar, skoro každý den přesnídávky a kaše, a oběd buďto něco uvařím nebo má maso-zeleninovou příkrm - to ale jen občas. :slight_smile:

22. srp 2011 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
To si si všetko zapisovala?
22. srp 2011 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ves1 To bylo na mě?
Pokud jo tak ano zapisovala jsem si to už od narození malé takže mám přehled co jsem už od začátku jejího života koupila. Dělám to každý měsíc, a před narozením jsem si taky sepsala všechny věci co jsem nakoupila :slight_smile: . Já si zapisuju vše ať je to ohledně malé nebo jiných věcí. Hlídám si tak moje výdaje :wink:
23. srp 2011 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí
krokodilek,ano to bolo myslene na tvoj príspevok.Tak to stým zapisovaním som skušala aj ja,ešte keď som nemala deti a vydržala som tak max.týždeň :frowning2: .Tak to potom klobúk dole :slight_smile:
24. srp 2011 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek