Kolik utratíte za jídlo měsíčně s řidičem kamionu?

dixi86
3. srp 2016

Ahoj, nedá mi to, protože mi už to nějakou dobu trápí...manžel jezdí kamionem, né proto, že je to typický kamioňák, ale jsou tam peníze. A ačkoliv se vidíme minimálně a teď s prckem je to o to horší, práci teď změnit nemůže. Ale jde mi o to, že prcek teď nic nestojí(kojím), ale utratíme za jídlo šílené částky. O víkendu vařím na dva dny, většinou(pokud dorazí manžel včas) a v týdnu si vařím minimálně a za minimum peněz..přesto peníze lítají. Já jím hodně zeleniny, ovoce, ze zahrady toho moc nemáme, manžel hodně uzeniny, atd. Jídlo mu zavařuji, ryby tedy máme každý týden, do restaurací nechodíme, kupuji spíše jen v akcích a levnější věci, ale ne na úkor kvality, o víkendu za nákup pro něj(domů toho přijde minimálně) dáme týdně cca 1500, plus 1000 utratím v týdnu za dokupování pro mě i pro něj(zelenina, ovoce, tvaroh, pečivo, ryba, atd.) Plus cca 1500 má pro osobní potřebu(jídlo na parkovišti, sprchy, dokupování jídla, plyn, atd). Peníze na to sice zatím jsou, ale je mi špatně z těch částek, za které máme jídlo pomalu na dva dny a jen pro dva lidi. Nekupuji žádné hlouposti a přesto utrácíme mi přijde moc. Kolik utratí vaši muži za jídlo na cestách? a co jedí krom salámů a paštik, když není na nic čas? jde to nějak zkorigovat, aniž by to bylo poznat? jaký máte rozpočet s řidičem kamionu?děkuji

bajuliss
3. srp 2016

Ahoj, jsem zatim v 11tt a pritel je kamionak....do domluve s doktorkou muzu jezdit s nim.... Kdyz jede sam, utraci hrozne penize...protoze na pumpach je to samy mekac, burger king..,,je to zbytecne drahe a nezdrave....kdyz jezdime spolu (coz ted jezdime) tak udelame velky nakup - tak za 1000 - 1500.... JE to nakup jak do normalni domacnosti... No a spis nakupuju, co je v akci 😀 snidane je vetsinou pecivo s sunkou, syrem, pastika.... Pak nejaka svaca, obedy varim (o pauze za 45 min stiham...on se stihne i najist, ja mezitim umyju nadobi a pak jim za jizdy....pai nejaka svaca, a vecere bud jen chleba nebo varene jidlo.... Varim normalne na bombe... Kdyz jede sam, vyjimecne si vari taky...ale mu se nechce anprej to neumi a radai si jde koupit fastfood.... Proto kdyz nejedu, tak ma navareno v krabickach a kazdy den si neco da.... Kdyz varim doma kazdy den neco zbyde, dam do misky a do mrazaku... Takze mu pak dam jen nekoolik krabicek....Kdyz si to da dozadu do lednice (je tam nejvetsi chlad a vydrzi to zmrzle) tak mu to ten tyden i dyl vydrzi.... Jo a miluje pivoooo.... Takze jsem ho naucila koupit v cr, vetsinou plechovkove....ma je pod posteli a vzdy si jich par da vychladit do lednicky... Je to lepsi nez nejake patoky na benzinkach.... 🙂

bajuliss
3. srp 2016

Jo jeste jsem zapomnea dodat, ze pecivo si co par dni kupujem.... To si najdem na netu obchodak pobliz, kde se da nekde kousek zaparkovat s kamionem 🙂

dixi86
autor
3. srp 2016

@bajuliss s tím vařením je to právě složitější, že já jezdit nemohu a manžel je pak unavenej si třeba v 9, 10hod večer uvařit. Vše má z domova, na benzíně si snad nekupuje nic. Pije jen vodu, max do vody občas šťávu...a stejně jsme tam, kde jsme. Asi si budu muset zvyknout 😒 Tak to má přítel ale větší ledničku nebo klasiku? mýmu se tam x krabiček nevejde tak, aby se to uchladilo. A hlavně můj manžel jí za dva chlapy :/

nikavin29
3. srp 2016

Ahoj, sem s manželem už 9let s kamionem jezdí tak 15let. A jak píšeš na týden jeho nákup je 1500-2000kč je to síla ze začátku mě to štvalo dost (on zrovna věci v akci nenakupuje) ale nezbyde než si zvyknout. Teď spolu čekáme druhé dítě stavíme barák,ale peněžně to pořád zvládáme dobře. Ale ty penize za to jidlo je mazec...a jinak mu dělám hlavně vývary (miluje polévky). Plus něco sebou. Ale více méně si tam vaři a nakupuje si na co má chuť. Vadí mi,že je pořád pryč,ale bez těch peněz si to neumíme už představit 😕😯

dixi86
autor
3. srp 2016

holky děkuji...my máme právě taky domeček a hafo mazlíků...tak je peněz potřeba. Ale hlavně mi přišlo zbytečné takhle házet korunama, ale jinak to asi nepůjde. Doufala jsem, že to nějak jde lépe 😀 a ty polévky má v čem, že to manželovi vydrží? nebo zavařujete taky?

bajuliss
3. srp 2016

Hele, jeste hodne zen manzelum kamionakum zavaruje jidlo do sklenic...a to pak prwj nemusi byt v lednici...no nedovedu si predstavit ze zavarim maso a to bude mit v teple nevim... Lednici ma klasickou pod posteli, co je ve vybave auta.... Jako neni extra velka, alw kdyz se dobre ulozi, tak se vse vleze....

nikavin29
3. srp 2016

@dixi86 normálně ve sklenicích (zavařovacích) ale nezavařuju je naleju je tam vařicí jak se polévka dovaři a hned zavřu a vydrži mu i do čtvrtka aspoň to tvrdí 😀

nikavin29
3. srp 2016

Samozřejmě to má v lednici 😉

dixi86
autor
3. srp 2016

tak já sice zavařuju jídla i vepřový maso, paštiky(vše vydrží i horka, ale není to dobrý nechlazený), ale chlap má na uvaření málokdy energii :( takže s tím asi nic neudělám.a jídlo si někdy vezme, ale zase, že určitá jídla se mu špatně ohřívají...tak už nevim. ale každopádně děkuju 🙂

nikavin29
3. srp 2016

@dixi86 u nás to bylo tak,že pak nechtěl ať něco vařim kromě polívek,že na to pak neměl v týdnu chuť a jak pišete dost věci se mu tam blbě ohřivá. A jinak neni vůbec zač 😉

bajuliss
4. srp 2016

Pritel uvazuje nad koupi trouby do kamionu....sice to neco stoji, ale ma to vic funkci a muze si tam jidlo ohrat, jak v mikrovlnce, je to rychle. No bude mit narozky, stejne nevim, co mu koupit, tak ji mozna koupim 😉

dixi86
autor
4. srp 2016

my uvažovali nad větší ledničkou(i s tim mrazákem), ale to je šílená darda, protože tu únavu si něco udělat, stejně nevyřeší. fajn by byl i parni hrnec, ale to si udělá, když bude chtít, provizorně tam taky..jojo, když ženská jezdí s chlapem, tak je to super výhoda 🙂

janinkapusinka
25. srp 2016

Ahoj, já mám taky doma kamioňáka, a já nevím, jak to děláme🙂,ale do Německa na nákup jezdíme jen cca 1x měsíčně, nakupuju minimálně a on utrácí taktéž - nebo si aspoň myslím minimum. Přes víkend uvařím, on je hlavně polévkový,takže 2sklenice zavařeninový dostane s sebou, pak mu koupím pečivo, uvařím klobásu,aby to měl bez práce, na snídani má koláč,který v neděli večer upeču,nakoupím hotovky :maggi" a vyráží, když má čas a stojí na parkovišti- placeným,dostává poukaz na jídlo zdarma i koupačku.takže já si nemůžu stězovat, zelenina v tuto chvíli ze zahradky a jablka, nektarinky, banan kupuju normalne🙂Jinak jídlo si ohríva na malem campingovém ohříváčku🙂Konzervy a paštiky nejí, prý to má dávno za sebou🙂