Kolik vás stojí úklid a žehlení?

bayt
7. led 2019

Prosím, svěřily byste se s tím, z jakého kraje pocházíte, jak dlouho uklízečce trvá úklid a kolik vás měsíčně stojí? A zda je v tom i žehlení. Díky - chci si udělat představu, když teď poptáváme paní na úklid.

caverina
9. led 2019

Není to k tématu,ale nedá mi to....uvědomujete si že kdyby lidi nebyli ochotni pracovat za minimální mzdu,že by jste si ráno nemohli koupit čerstvý rohlíček,neměl by vám ho kdo prodat,neměli by jste ráno krásně uklizenou kancelář,nemohli by jste si nechat uklízet byt a spoustu dalších věcí? Mě není smutno,ale už špatně s toho jak se tady opovrhuje lidmi s nižším vzdělánim.....fakt nemůžeme být všichni vysokoškoláci s nádherným platem....

sudylichozrout
9. led 2019

@caverina ten problem je ale jinde. Ano, nemuzeme byt vsichni vysokoskolaci, to by ten diplom za moc nestal, ale zas na druhou stranu, prace je tolik, ze si lide mohou vybirat. Je konjunktura, kdy jindy resit penize nez ted. Konkurencni firmy se predhaneji, kdo pretahne komu lidu, predhanejsi se v bonusech a benefitech. A logicky, pokud ti odejde cela parta, protoze maji malo penez, zamestnavatel se zamysli. Ne vsichni vymysli pridani, ale rozhodne je to cesta. Lide na sobe nechavaji drivi stipat a pak fnukaji, ze nemaji penize... A pak samozrejme voli strany, ktete jim naslibuji co nejvice vseho zadarmo. To jsou spojene nadoby, i kdyz to treba nekdo nechce videt.
Tyhle strany pak zdimou stredni tridu a tocis se akorat v zacarovanem kruhu. Ale je to fakt mimo tema, nevim, zda ma smysl se tady o tom bavit.

caverina
9. led 2019

@sudylichozrout promiň,ale na to že jsi vysokoškolsky vzdělaná se na to dívaš dost hloupě....takhle jednoduché to fakt není.....

sudylichozrout
9. led 2019

@caverina tak samozrejme, ze to tak jednoduche neni. Nemam cas tady rozjizdet socioekonomicke analyzy. Ty snad ano? 🙂
Ale nemyslim si, ze bych se na to v principu koukala hloupe. Ta korelace mezi mzdou, vzdelanim a volbou politickych stran samozrejme existuje.

bayt
autor
9. led 2019

@caverina Promin, ale A. kdo tu opovrhuje lidma se zakladnim vzdelanim? a B. ktera uklizecka ci pekar dnes dela za minimalku?

caverina
9. led 2019

@bayt tak jen k tomu za B.věřím tomu,že v Praze za minimálku nepracuje nikdo to je určitě fakt.....jenže zbytek republiky neni Praha

bayt
autor
9. led 2019

@caverina Jo je fakt že uklízečku asi najdeš, toho pekaře nevěřím...Neuvědomila jsem si, že se uklízí i ve státním apod., a tam ty mzdry budou žalostné. Předtím jsem myslela soukromé firmy apod.

caverina
9. led 2019

@bayt tak ono na severni moravě jsou mzdy žalostné i v soukromém sektoru..tady vážně uklizečka bere minimálku....jen pár vyjímek má o něco víc....a to jen v řádu stokorun,rozhodně ne tisícikorun....a lidé pracujici v pekárnách na tom nejsou o moc lépe...