Mám dvě děti v pěstounské péči, ale přídavky bere stále původní pěstounka

lifiana
13. srp 2018

v pěstounské peci jejich teta.Ty ji byli v lednu odebrány ospodem kvůli drog.A ted jsem zjistila ze do tetka bere porad dávky ba ty děti i když je u sebe nemá .Když jsem zašla na up,tak její úřednice mi řekla ze ji nezajímá kde ty decka jsou.Ze porad je soudně pestoun,tak ma na to pravo.Ještě se ji zeptala jestli chce tu poslední dávku poslat na své riziko.Holkam z tech peněz nedala ani korunu.Takže stat dotoval fetacku a gemblerku.Já mmyslela ze me odvezou.130000kc sťat dal jen tak.A tak se u nás zije

nupta
13. srp 2018

@lifiana Tak to ti musí přijít líto, ale nic s tím nenaděláš. Mně zase přijde líto, jak dlouho trvá předání dětí do péče od prvního setkání s novými rodiči. Netrap se tím, určitě máš spoustu jiných věcí na práci. Přeji pevné nervy a hodně sil!

petrasipkova1
13. srp 2018

@lifiana napadá mě, jak můžou mít děti dva pěstouny??? Tak jak to tedy je, máš je soudně ty nebo teta?

lifiana
autor
13. srp 2018

@petrasipkova1 od 8.8 mám je já soudně.Já to tak nenecham,i kdybych mela dat stížnost na ministerstvo.Jen me zajímá jestli to taky někdo zažil.

miaelle90
14. srp 2018

Zdravím, na Vašem místě bych poslala písemně udání na pěstounku, neboť neoprávněně za neoprávněné pobírání příspěvků. Sama jsem pracovala na ÚP (jiná agenda) a ÚP je povinen se písemnými stížnostmi zabývat. Nejlépe kdybyste měla nějaké věcné důkazy. Jedná se o zneužívání dávek, které neplnily svůj účel a toto se postihuje. Každopádně vše řešit písemně, ústně Vás každá úřednice odbyde...☹ Přeji hodně štěstí!

miaelle90
14. srp 2018

Ještě dodám, pokud byste měla pocit, že se tím dostatečně nezabývá, je možné obrátit se na veřejného ochránce práv, ombudsmanka Šabatová. https://www.ochrance.cz/

ariadna12
14. srp 2018

@lifiana pokud je detem nedala a nepouzila na jejich peci, muze jit (vyse min. 5000,- Kc) o trestny cin zpronevery nebo neopravnene pobirani davek. Takze napsat na urad vydavajici davky a policii oznameni. Otazka je, co si na fetacce vezmete, zrejme sala prachy do drog.

miaelle90
14. srp 2018

@ariadna12 To je pravda, souhlasím....a co si na feťačce vezme, není starost paní ale ÚP, tomu se bude zodpovídat a u něj jí vznikl přeplatek na dávce....

lifiana
autor
16. srp 2018

@miaelle90 nic si nevezme,to vim už dávno.Jen nechci aby to takhle zneužívali další.Matka samoz.přesáhne 10kc a už nemá nárok na nic.A tady se statisíce dávají do drog a automatu.Tak kde to žijeme?