Moje děti, jeho děti, naše děti. Hádáme se o penězích

despair
23. led 2011

Ahoj holky,

chtěla jsem se Vás zeptat, Vás, co mají děti z prvního manželství. Myslím tím oba dva, takže i manžel. U nás je to tak, že já mám syna 8 let z prvního vztahu, manžel dvě dcery 6 a 10 let. Spolu máme 2 měsíční miminko. Stále se ale dohaduje o právech dětí a o tom, kolik co nás které dítě stojí. Už dopředu v diskuzi vyjímám nejmladší dceru, miminko, protože u něj zatím žádná práva neřešíme a protože máme společný rozpočet, neřešíme u něj pochopitelně ani otázku, co kolik stojí. Abych to více vysvětlila, jde např. o dárky atd. Takže spíše jak o právech se dohadujeme o financích. Manžel platí na své děti celkem 6.000,- Kč měsíčně, bere si je jednou za čtrnáct dní pa-ne. Celý měsíc o letních prázdninách. Mají zde své oblečení, které pořizujeme, samozřejmě hradíme cesty pro ně a zpět, dárky k běžným příležitostem a jednou za rok hradí kroužek 1000,- Kč. Jsou dvě a já mám jedno, takže je zřejmě jasný nepoměr již ze začátku. Ovšem manžel to tak nevidí. Syna mám samozřejmě v péči já, dostávám na něj výživné v průměru 3000,- měsíčně. Tak to je ve zkratce asi tak vše, co se týče základních financí. A teď k jádru věci. Přišli vánoce a samozřejmě dárky, které dětem kupujeme. Jak to řešíte Vy? Já chtěla koupit synovi konzoli v hodnotě 4000,- Kč a plus nějaké maličkosti . Celkem tedy 5000,- Kč plus minus. Manžel mi ale řekl, že je to vůči holkám nespravedlivé. Jak jim má vysvětlit, že syn dostal konzoli a oni jen dárky za 2500,- Kč ( dohromady tedy celkem 5000,- plus minus ). Pohádali jsme se a tak jsem nakonec ustoupila a syn žádnou konzoli nedostal a zůstali jsme u toho zbytku plus minus 1000,- Kč. Jeho dcery dostaly dárky v hodnotě 5.000,- Kč. Pro naši dceru, zatím je malá, se pořídili dárky v hodnotě 800,- Kč. Mě přijde ale tahle situace nespravedlivá. Proč by jeho děti z prvního manželství měli stát daleko víc, než můj syn. A navíc, nesmím mu pořídit nic dražšího. Nic co by nemohl potom vysvětlit svým dcerám. Proč syn má a ony ne. A takhle je to prostě ve všem. Na jeho stranu dvojtou měrou plus výživné a vše okolo, a na mojí stranu, když budu vulgární celkem hovno. Takže syn nedostane třeba mobil, když jeho dcery také ne. Vysvětluji mu, že na ně platí peníze a ještě kupujeme dárky, oblečení a pod. Na syna peníze dostávám a navíc by měl dostávat méně? A když, může dostat jen polovinu, co ony dohromady. Ne víc. Prosím o radu, jak toto vyřešit. A také jak by jste rozhodli dovolenou? Můj sen je podívat se do Egypta. Finance ale pro všechny děti nemáme. Manžela tedy napadlo, nechat syna doma, jeho dcery z prvního manželství také a vzít jen naší společnou dceru. Chtěla jsem vzít i syna, protože je těžce nemocný. Mě to přijde na hlavu, ale co Vy na to? Ještě ale uvádím jednu pro manžela malichernou maličkost, synovo nemoc je svalová dystrofie. Úbytek svalů ( děti se dožívají maxima 20 let ). Manžel na to ale říká, no a co?

moninek
3. dub 2015

Musím říct ze jsem v podobne situaci akorát manzel ma 2 deti 13 a 9 a spolu máme 4 r a 5 měsíců.My tedy spolecne finance nemáme a na jednu stranu jsem rada protože nevidím kolik peněz navíc dětem posila.Ale na druhou stranu se neptam kolik mužů dat naším dětem.Co se týče dárků tak u nás maji většinu dárků společných a nebo je dostanou všichni a pak dělám to,ze moje Mamka s brachou se podílí na nějakém velkém společném dárku. Na to mi nemůže nic říct.

Me spis vadi jiná věc.Žijeme spolu 6 let a vždycky spoléhal na to,ze já koupim všechny dárky i jeho dětem k svátku narozkam a Mikuláše i velikonoce.od letošního roku jde! Si řekla,ze už dal ne.oni dostávají dost peněz a nám zůstává mnohem méně pro 4 osoby než pro ne 2 samotné,tak at si to zařizuje jak chce.setrim kde mužů abych nejmladším dětem mohla něco koupit ale nejsem kasicka.A je pravda,ze neexistuje abysme jeli na dovolenou jen mi 4.bud všichni nebo nikdo,což me tedy taky štve.protože na dovolenou prispivame stejným dílem a přitom je to v nerovnovaze když on pracuje.já kvůli tomu musím chodit do prace,abysme mohli alespon nějak vyzit a neztradat.Taky to bývalá vymyslela šikovně.řekne dětem jestli neco chcete zavolejte tatinkovi a ten protoze je nemá u sebe tak ma evidentně výčitky a potřebuje jim neustále prilepsovat ale tak abych to neviděla.když je odváží po víkendu,tak ho ukecaji na mekáč a podobně. Jsem z toho vždycky tak rozhozena a dostávám se z toho náročného vikendu třeba i 3 dny.nejlepší je,když si zorganizujeme víkend a ona zavolá.nechce děti?bych vyskocila z kůže. A jak to dopadne ze svých nároků nesleví a jde třeba večer ven a já se mám starat a hlídat všechny děti.

Kdybych mela na výběr jestli jít znovu do stejného už bych to neudělala.Tohle totiž není nás život ale jeho a jeho dětí.

Takže pokud mas možnost to kamuflovat ze babička nebo dědeček koupili tak to klidně udělej.Já to takhle řeším na Velikonoce.dětem nic nedavam a nic jsem jim nakoupila a synovi a male koupila jako babička a jsem z toho venku.

Nenech šidit vaše dítě i tvé.on jim taky třeba někdy při lepší a ty o tom nemusí s vědět.

roozenka
3. dub 2015

Ja bych teda neresila, kdo ma kolik deti, ale dat kazdemu ditetu postejnu, v podobne cenove urovni.

moninek
9. kvě 2015

@roozenka
To u nas nejde. Vím o tom, že manžel svým dětem z prvního manželství přilepšuje. Ona nemusí tak chodit do práce a je doma, protože to co dostane od sociálky a od něj na děti ji bohatě stačí. Ja kvůli tomu jsem šla do práce i když mam 6 měsíční dítě, jen proto, abych mohla mít peníze na oblečení pro děti a další věci pro ně, protože od něj nedostanu nic. max třeba nějakou stovku. On svým dětem přispívá na školu a kroužky nebo na výlety, ale našemu synovi kroužky platím já i vyškeré výlohy na školku. A jak chceš tedy zařídit, aby dostávali všichni stejně? Je to nesmysl. Pokud s dětmi nežijete, nemůžou dostat stejně jako ty se kterými jsi denně. To bych nemohla našim dětem už nic koupit.

Mam někdy pocit, že si každý žijeme po svém, ale dohromady to rozhodně není.