Můžu podat žádost o příspěvek v hmotné nouzi / na bydlení?

veluntajouklova
23. zář 2017

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, protože v tom nemám zkušenosti. Teď tři měsíce jsme měli (červenec, srpen září) jsme měli celkově nízké příjmy. Já pouze výživné na staršího syna a v září k tomu 1. rodičák. Manžel jako OSVČ bohužel tyto měsíce nic moc. Můžu zkusit podat žádost o nějaký příspěvek např. hmotnou nouzi nebo příspěvek na bydlení? Jak to prosím chodí? A ještě bych se ráda zeptala, když je manžel OSVČ a má dávat potvrzení o příjmu (kvůli příspěvku na dítě), jak ho dokládá? Normálnímu zaměstnanci to udělá účetní v zaměstnání, ale jak u OSVČ? Dodává k tomu potvrzení o příjmu faktury nebo jak? Omlouvám se,, asi vypadám jak úplnej blbec, ale opravdu s tím nemám zkušenosti. Děkuji 🙂

podaji
23. zář 2017

A co misto davek nejakou brigadu? Pokud jste osvc nikdo se s vama bavit nebude.

journals
23. zář 2017

Nechci byt zla, ale takhle to asi uplne nefunguje... rodin s kombinaci osvc a materskou tu je mraky. Neni to tak ze ted penize nejsou tak co dostaneme... muzes zajit na sicialku a zeptat se tam, ale myslim si te to nebude tak jednoduche... to by tam jinak staly zastupy

veluntajouklova
autor
23. zář 2017

@podaji já jsem na rodičáku s měsíční holčičkou, osvč byl manžel. teď od října nastoupil normálně do zaměstnání

blahova_andrea
23. zář 2017

bohužel souhlasím s holkama. u osvč to není tak "snadné" jako u zaměstnaných. navíc tedy to, že jste měli horší měsíce a zřejmě jste je přežili, neznamená, že vám někdo něco dá. je potřeba, aby chlap asi víc zabral nebo si našel něco dalšího, to bývá základ. jinak, i kdyby byl pracující, tak jsi dala málo informací na zhodnocení toho, zda máte vůbec na něco nárok. netušíme, kolik chlap měl, kolik ty máš rodičák, kolik je vás v domácnosti, kde a za kolik bydlíte atd...

veluntajouklova
autor
23. zář 2017

@journals v pohodě, chápu. A ptám se právě proto, že s tím zkušenost nemám, a to se to nestalo poprvé, takže opravdu to nemám tak že zrovna není a tak státe dávej. Jen mi říkala kamarádka, že by jsme možná mohli něco dostat. Jinak já jsem na rodičáku s měsíční holčičkou. Manžel byl OSVČ a teď nastoupil do normálního zaměstnání právě proto, aby se postaral a měli jsme jistý příjem a nečekali každý měsíc co bude a nebude 😉

veluntajouklova
autor
23. zář 2017

@blahova_andrea přežili, ano za pomoci rodičů 🙂.... no to chlap už udělal, nastoupil do normálního zaměstnání, aby jsme měli každý měsíc jistý příjem 🙂.

blahova_andrea
23. zář 2017

@veluntajouklova no tak to je fajn, že něco našel. snad vydržíte do první výplaty a bude lépe. ono to vyřízení všech možných dávek taky není hned a do té doby musíte přežít sami. platí se vše zpětně.

marfushenka
23. zář 2017

mam známého co je OSVČ a dani paušálně. Vydělává dost a stejne dosáhli na příspěvek na bydlení. Takze byt tebou tak se zkusím informovat. Zalezi na tom zda mate pronajatý byt, kolik platíte měsíčně za nájem celkem.