Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Můžu podat žádost o příspěvek v hmotné nouzi / na bydlení?

veluntajouklova
23. zář 2017

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, protože v tom nemám zkušenosti. Teď tři měsíce jsme měli (červenec, srpen září) jsme měli celkově nízké příjmy. Já pouze výživné na staršího syna a v září k tomu 1. rodičák. Manžel jako OSVČ bohužel tyto měsíce nic moc. Můžu zkusit podat žádost o nějaký příspěvek např. hmotnou nouzi nebo příspěvek na bydlení? Jak to prosím chodí? A ještě bych se ráda zeptala, když je manžel OSVČ a má dávat potvrzení o příjmu (kvůli příspěvku na dítě), jak ho dokládá? Normálnímu zaměstnanci to udělá účetní v zaměstnání, ale jak u OSVČ? Dodává k tomu potvrzení o příjmu faktury nebo jak? Omlouvám se,, asi vypadám jak úplnej blbec, ale opravdu s tím nemám zkušenosti. Děkuji 🙂

podaji
23. zář 2017

A co misto davek nejakou brigadu? Pokud jste osvc nikdo se s vama bavit nebude.

journals
23. zář 2017

Nechci byt zla, ale takhle to asi uplne nefunguje... rodin s kombinaci osvc a materskou tu je mraky. Neni to tak ze ted penize nejsou tak co dostaneme... muzes zajit na sicialku a zeptat se tam, ale myslim si te to nebude tak jednoduche... to by tam jinak staly zastupy

veluntajouklova
autor
23. zář 2017

@podaji já jsem na rodičáku s měsíční holčičkou, osvč byl manžel. teď od října nastoupil normálně do zaměstnání

blahova_andrea
23. zář 2017

bohužel souhlasím s holkama. u osvč to není tak "snadné" jako u zaměstnaných. navíc tedy to, že jste měli horší měsíce a zřejmě jste je přežili, neznamená, že vám někdo něco dá. je potřeba, aby chlap asi víc zabral nebo si našel něco dalšího, to bývá základ. jinak, i kdyby byl pracující, tak jsi dala málo informací na zhodnocení toho, zda máte vůbec na něco nárok. netušíme, kolik chlap měl, kolik ty máš rodičák, kolik je vás v domácnosti, kde a za kolik bydlíte atd...

veluntajouklova
autor
23. zář 2017

@journals v pohodě, chápu. A ptám se právě proto, že s tím zkušenost nemám, a to se to nestalo poprvé, takže opravdu to nemám tak že zrovna není a tak státe dávej. Jen mi říkala kamarádka, že by jsme možná mohli něco dostat. Jinak já jsem na rodičáku s měsíční holčičkou. Manžel byl OSVČ a teď nastoupil do normálního zaměstnání právě proto, aby se postaral a měli jsme jistý příjem a nečekali každý měsíc co bude a nebude 😉

veluntajouklova
autor
23. zář 2017

@blahova_andrea přežili, ano za pomoci rodičů 🙂.... no to chlap už udělal, nastoupil do normálního zaměstnání, aby jsme měli každý měsíc jistý příjem 🙂.

blahova_andrea
23. zář 2017

@veluntajouklova no tak to je fajn, že něco našel. snad vydržíte do první výplaty a bude lépe. ono to vyřízení všech možných dávek taky není hned a do té doby musíte přežít sami. platí se vše zpětně.

marfushenka
23. zář 2017

mam známého co je OSVČ a dani paušálně. Vydělává dost a stejne dosáhli na příspěvek na bydlení. Takze byt tebou tak se zkusím informovat. Zalezi na tom zda mate pronajatý byt, kolik platíte měsíčně za nájem celkem.

Sem začni psát odpověď...

Odešli