Na co vše přispívá VZP těhotným a rodinám s dětmi?

lusiana125
19. dub 2015

ahoj holky, jsem v 10 týdnu těhotenství a nikde jsem nenašla přehledně napsané na co vše přispívá VZP těhotným a pak i rodinám s dětmi...nemá někdo s tím nějaké zkušenosti?

l83
16. říj 2015

@anehap jé tak to mi poradíš 🙂 UTZ vychází na prosinec2015(ale žádosti o příspěvek se musí podat do 30.11.). Tak když to padám třeba až v lednu 2016, tak jestli budu mít v tom roce ještě nárok na nějaký příspěvek(ráda bych 500kč za otce u porodu).Porod vychází na červen 2016. Nebo můžu za rok 2016 žádat pouze o jeden příspěvek? prosím poraď. psala jsem na VZP, ale zatím bez odpovědi.(omlouvám se za tykání 🙂 )

anehap
16. říj 2015

@l83 vždycky musíš čerpat za určitý rok jen s účtenkou, která má stejné datum(nebo třeba tři měsíce zpátky jako je to teď, starší datum nesmí být), takže když budeš mít UTZ v prosinci, letos už ti to neproplatí, uzávěrka je do konce listopadu a příští rok nejspíš taky ne(dřív to tak tedy bylo, teď jsem doma, tak můžou být změny, nemám přehled), protože to už budeš muset mít doklad za rok 2016. Ale doklad si pro jistotu schovej, ty podmínky se mění....otce u porodu ti ten rok proplatí, pokud zrovna na tento druh budou přispívat - oni začátkem roku ty příspěvky zveřejní, tak to budeš vědět🙂

nov.tere
16. říj 2015

@lucinka1903 k cpzp a mrzí mě že jsem nepresla dříve.

klm
18. pro 2015

je to pěkná svinárna, ted jsem volala do vzp a jelikož jsem na screeningu byla v prosinci,tak mi to neproplatí, uzávěrka je do 30.11. no já to nejsem nějak schopna pochopit.... co to je za békovinu,to je snad diskriminace, měla bych teda logicky spadat do příštího roku,ale to prý nééé

luciestancova
28. pro 2015

@klm Taky jsem byla na screeningu v prosinci, kdy to už neproplácej a prý to zpětně taky nejde (to si ale nejsem jistá?).. Teď zvažuju změnu pojišťovny.

lucinka1903
28. pro 2015

Tak já schválně otce u porodu chci kupovat po Novém roce aby mi na to pojišťovna přispěla tak jsem na ně zvědavá

radu_nka
4. bře 2016

zdravim, no mozna uz neni příspěvek tak akutální, ale libí se mi system pojistovny OZP, maji vitakartu, kde to mate vsechno prehledne, uvazuji totiz o změně a tak jsem si uz pár informaci precetla, zkuste se podivat na web, a treba Vás to také zaujme... 😵

sasanka88
4. bře 2016

@radu_nka jj nespočet víc odměn dává ozp 🙂 taky budu přecházet až se rozhoupu 🙂

sarka49
4. bře 2016

Holky, nemáte některá navíc letošní uctenky na kojící vložky do podprdy?

jitahh
4. bře 2016

@sarka49 Ráda bych se zeptala - proplácí to pojišťovna? Mám obrovskou spotřebu, ale nenapadlo mě, že bych si to mohla nechat proplatit... Díky.

sasanka88
4. bře 2016

@jitahh jo, tady je rozpis co propláci maminkám (musíš se ale registrovavat přes net do toho klubu pevného zdravi: http://www.klubpevnehozdravi.cz/maminky/

sarka49
4. bře 2016

@jitahh jak je uvedeno v odkazu, pokud by jste mi mohla/chtěla nějaké věnovat, pošlete prosím SZ. Dekuji. Vloni šlo uplatnit pouze 500 na prvotrim. screening nebo porodní kurz. Bohužel. Teď bych to rada dočerpala, ale loňské uctenky mi už nevezmou ☹ A proč je trochu nepodojit, že?