Osobní bankrot, máte zkušenost?

janina99
16. zář 2014

Ahoj, máte nekdo zkušenost s insolvenci? Konkrétne me zajíma: Manžel má dluhy ješte z období pred manželstvem. Chce si zařídit osobní bankrot. Já mám zatim trvalý pobyt u rodiču. Zajímá me hlavne jestli v rámci osobního bankrotu nemužou sahnout i na majetek mojich rodičů, jelikož tam mám pořád ten trvalý pobyt.

zdenka07
16. zář 2014

Trvalý pobyt si myslím nerozhoduje, hlavní je, jestli není vlastníkem bytu či domu...

glimmer
20. zář 2014

Ahoj, v rámci osobního bankrotu se většinou schvaluje plnění splátkovým kalendářem, tzn. že po dobu 5-ti let vám budou strhávat z výplaty peníze, které jsou nad nezabavitelné minimum. Trvalé bydliště vůbec nerozhoduje. Mám s tím vlastní zkušenot, tak napiš IP.

petraamm
8. led 2015

Ahoj, os. bankrot se řeší plněním splátkového kalendáře nebo zpeněžením majetku. Ale vždy zpeněží jen majetek dlužníka. Pokud má manžel dostatečný příjem opravdu většinou schválí splátkový kalendář. Jiná věc je, pokud má dluhy se zástavou, pak má poslední slovo věřitel.

petikx
11. únor 2015

Týká se to pouze jeho majetku, je vhodné,když majetek nemá. Vy jako manželka v návrhu podepisujete pouze souhlas, že souhlasíte a berete na vědomí, oddlužení manžela. Pisněte mi do zpráv zabývám se oddlužením 😉

lencza
11. únor 2015

jak píšou ostatní, nejde vůbec o trvalé bydliště, předmětem osobního bankrotu - insolvence je pouze majetek, pokud nějaký vlastníte, osobní bankrot vám soud schválí pokud dosáhnete příjmy alespon na 30% dlužné částky za 5 let splácení

my máme ted čerstvě za sebou půlroční martyrium skládání všech možných dokladů, se sepsáním návrhu nám pomohla tahle společnost http://www.financnitisen.cz/ bylo to zadarmo, paní byla velmi ochotná

davidvozak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
davidvozak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz