Porodné - čí příjmy se sčítají?

monkey8
20. bře 2017

Ahojte,
mam termin porodu v srpnu 2017. Momentalne jsem na uradu prace i pritel. Pritel bude v kvetnu zacinat podnikat jako OSVC. Vim ze na porodne se pocita ctvrtleti prijmu zpet. Co bude muset pritel dolozit za doklady o prijmu? A jeste jsem se chtela zeptat: bydlime u pritelovych rodicu, ale oddelene. Budou se pocitat jen nase prijmy nebo vsech lidi v baraku? Neresila jste nektera neco podobneho? Dekuji za kazdou radu🙂

soyevita
20. bře 2017

@monkey8 Příjmy se budou počítat jen Tvoje a manželovi.Zbytek nevím,ale pokud je až do května na ÚP,tak porodné nejspíš dostaneš

janika224
21. bře 2017

@monkey8 ahoj,ja to resila a hadala se nekolik mesicu o porodne. Zacne to tim,ze prijdes na.urad a reknes,ze chces zazadat o porodne. Daji ti dva stejne tiskopisy,ktere musis potvrdit a podepsat. Pokud jsi 3mesice pred porodem byla na UP,tak tam zaskrtnes to policko a dal musis zaskrtnout,ci jsi pobirala,nebo nepobirala prispevek od UP. To stejny i pritel,pokud to tak v dobe porodu budete mit stejne. Jestli zacne podnikat,tak tam zatrhne,ze je osvc a jak dlouho a napise tam svuj prijem,ktery za tu dobu jako osvc vydelal. A pokud tri mesice pred porodem jeste dostal neco od UP,tak to tam musi priznat taky. Hlavne nelhat,oni si vse kontroluji. Ja jsem se s nema hadala,protoze muj pritel samozrejme dela nacerno,plati si sam zdr.,socialni,neni tedy vedenej na UP,takze prijmy jsme dodali nulovy a oni nam to nechteli uznat. Tak jsem musela napsat pisemny vyjadreni,ze to tak proste je,ze jsme zili z mych prijmu a z pritelovych nasetrenych uspor. Nakonec me to uznali,ale po tezkych hadkach. Ale to je krapet jinej prioad,nez mas ty.

janika224
21. bře 2017

@monkey8 jeste jedna vec. Pokud bude osvc,tak si vse vypisuje sam,nic nikde obihat nemusi.

blahova_andrea
21. bře 2017

nejde o tři měsíce zpětně před porodem, ale mám pocit, že jde o minulé čtvrtletí. pokud se tedy dítě narodí v srpnu, tak se nedokládá květen, červen, červenec, ale duben, květen, červen 😉 příjem se sčítá tvůj a otce. všech lidí v domě by se to týkalo v případě, že by jste žádali např. o příspěvek na bydlení

monkey8
autor
21. bře 2017

@janika224
@blahova_andrea dekuji moc za odpoved. Tak zkusime zazadat a uvidime, ale je to des hadat se o kazdou korunu, kdyz je na to narok🙂

blahova_andrea
21. bře 2017

@monkey8 porodné není nároková dávka. pokud ji člověk chce, tak holt musí prokázat, že ji potřebuje

janika224
22. bře 2017

Ja bych rekla,ze porodne by mela byt jako takova odmena pro kazdou matku neco jako bolestne. Tak se me.uplne prici,proc by tam mel prijmy dokazovat otec. Ale holt zakon je zakon..... Tak hodne stesti,treba se zadari.

calette
22. bře 2017

Holky a nevíte prosím jak to je když otec semnou nebude bydlet? Jako bude v rodném listu ale adresu má jinde a ani fyzicky semnou nebydlí. Děkuji moc 🙂

xpila
22. bře 2017

@calette To je úplně jedno, počítá se i jeho příjem.

@janika224 Porodné fakt není bolestné, ale sociální dávka.

blahova_andrea
22. bře 2017

@janika224 tak to by brala asi takto ráda většina žen. porodné prostě za každý porod, pro každou ženu. ale bohužel, takto to nefunguje ☹

blahova_andrea
22. bře 2017

@calette je jedno, že spolu nebydlíte. pokud je v rodném listě, počítáte se oba za rodiče a dokládáte oba příjmy

calette
22. bře 2017

@blahova_andrea @xpila
Děkuji moc za informace 🙂

janika224
22. bře 2017

@xpila ja vim,jen jsem napsala svuj nazor na to. Ze by si to mela kazda matka zaslouzit uplne stejne. Bez rozdilu prijmu.