Sleva na daních. Jak to je?

aanisecek
22. srp 2021

Zdravím mám dotaz.
Může uplatňovat slevu na daních i někdo jiný než otec dítěte?
Když matka zrovna nemůže když se jí narodilo dítě.
Moc děkuji za odpovědi🙂

maxulekapcule
22. srp 2021

@aanisecek To by me taky zajimalo 😉 pry muze jen ten, kdo bydli ve spolecne domacnosti

similenka
22. srp 2021

@aanisecek Babička kamarádky si právě dávala své vnouče, mají stejný trvalý pobyt.

j.a.n.i
22. srp 2021

@aanisecek No, může buď manžel nebo prarodiče dítěte, pokud bydlí ve společné domácnosti, nikdo další.

aanisecek
autor
22. srp 2021

Holky a musí mít trvalé bydliště? Třeba rodiče a tak?.
Jsem právě samozivitelka a otec malého teď uplatňuje slevu na daních,ale nic z toho nevidíme.tak bych ráda aby to uplatňoval někdo jiný.jenze já bydlím sama s prckem🙈

aanisecek
autor
22. srp 2021

Ale co jsem slyšela,tak otec dítěte,který nesdílí domácnost s matkou tak by také neměl mít nárok.

petradt1986
22. srp 2021

@aanisecek nema narok kdyz s tebou nebydli.

pavuska
22. srp 2021

@aanisecek pokud otec nesdílí společnou domácnost s dítětem, nemůže uplatňovat na něj slevu...slevu může uplatnit i prarodič, ale musí mít taky společnou domácnost

j.a.n.i
22. srp 2021

@aanisecek Tak pokud bydlis sama, tak muzes uplatňovat jen ty.

aanisecek
autor
23. srp 2021

@pavuska .a nevíte jak se to dá zrušit?pochybuju že on si to v práci zrusi.
Nejdřív za to malému kupoval pleny a mléko,.
A teď už nedá vůbec nic na vic 🙈 ani když přijde po měsíci.

j.a.n.i
23. srp 2021

@aanisecek Kontaktuj jeho ucetni a doloz ji svereni dite do sve pece.

maxulekapcule
23. srp 2021

@aanisecek My jsme spolu nebydleli, a stejne slevu uplatnoval, tenkrat mi radila nase ucetni, ze mu to muzu zrusit sama, a opravduy zavolala jsrm do jeho firmy a do peti minut mela potvrzeni na mejlu. Tak to zkus taky 😉

andelka
23. srp 2021

@aanisecek pokud máš dítě svěřené ve své výlučne péči stačí to doložit do jeho práce a účetní by měla ukončit uplatňování slevy. Ještě může být rád,že to nebude vracet.
Jinak uplatnit kromě otce žijícího ve společné domácnosti může slevu uplatnit jeden z prarodičů,pokud žije s matkou v domácnosti nebo její nový manžel. Jinak nikdo.

aanisecek
autor
23. srp 2021

@maxulekapcule a to jsi něco ukazovala nebo posílala na email nějaká důkazy nebo tak?

andelka
23. srp 2021

@aanisecek tak snad máte rozsudek ohledně svěření do péče. To stačí,aby bylo jasné,že otec a dítětem nežije.

maxulekapcule
23. srp 2021

@aanisecek Nee, jen jsem jim volala, ze chci dane na sebe. Presne tak mi to rekla nase ucetni a zadny problem s tim nebyl, jeho souhlasu nebylo potreba