Účet/spoření od narození. S čím maté zkušenosti?

pommpomm1
20. pro 2020

Ahoj holky. Malá sice ještě není na světě, ale přemýšlím, jaké založit konto/účet kam bych ji mohla ukládat nějaké peníze. Jde mi spíš o nějaké konto kam nemusím dávat každý měsíc stejnou částku, ale třeba jednorázově když budou nějaké peníze navíc. S čím máte zkušenosti? Díky ☺️

zelenaesmolda
20. pro 2020

@pommpomm1
V tomhle pripsde bych to asi odkladala na sporici ucet.Jinak penize znehodnoti inflace,lepsi je sporit treba ve zlate nebo nemovitosti protoze jejich cena neustale roste.

anicka123kk
20. pro 2020

@pommpomm1 já měla od dětství stavební spoření a to je myslím přímo to co hledáte

zelenaesmolda
20. pro 2020

@anicka123kk ja teda mam stavebko ale kazdy mesic se posila stejna castka,neni to narazove.

elencze
21. pro 2020

Jediná banka, která nabízí něco takhle nepravidelného přímo na jméno dítěte, je myslím Česká spořitelna, která má dětskou vkladní knížku. Ovšem zúročení je na ní opravdu mizerné. Jediná výhoda je ta nárazovost.

anicka123kk
21. pro 2020

@zelenaesmolda ale nemusíte tam dávat každý měsíc když tam dáte za rok určitou částku tak to znamena ze vám tam přidá i stát, nebo taky tam nemusíte dávat nic

surikata131
21. pro 2020

@anicka123kk na stavebko stačí vložit 1x za rok, pro maximální státní podporu se musí vložit tuším 20 tisíc

martinau5
21. pro 2020

My dáváme peníze pro malého do investic. Manžel tomu rozumí, tak si tyto investice spravuje sám.

levandule_k
21. pro 2020

@zelenesmolda Dnešní spořící účty bohužel na inflaci nevydělají...

zelenaesmolda
21. pro 2020

@anicka123kk
Tak ty prnize stejne musi nekde odlozit aby tam mela co dat

maaaadlaaaaa
21. pro 2020

Já čekám také a až se narodí založím jí hned dětský účet, kam budu odkládat. To budu mít jakože spořící účet a po roce se rozhodnu, zda jí založit stavební spoření nebo budu spíš posílat a zhodnocovat v podílových fondech. Určitě chci mít i na dětském učtu rezervu, kam sáhnout kdyby něco a co bude navíc to zhodnocovat.

jakreb
21. pro 2020

@pommpomm1 Nic také neexistuje. Co sa nejak oplatí. Bohužiaľ.

janina228
21. pro 2020

Já pro děti zvolila stavební spoření. Měla jsem pro ně původně spořící účet,ale to stavebko mi přijde lepší.

ruzova_pastelka
22. pro 2020

Existují na to super produkty tzv. ETF fondy, ale to jako laik nekoupíš... Zkusila bych se podívat na produkty investičních společností, jestli by se ti něco nelíbilo tam. Účty, i spořící, jsou pro tento účel naprosto nevýhodné, to je skoro lepší nespořit vůbec a projíst to. Je to smutné, ale je to tak.