Účetní odmítá udělat roční zúčtování

newim
30. led 2017

Dobrý den, v roce 2016 jsem byla leden,únor na RD,zároveň tyto dva měsíce jako OSVČ vedlejší činnost, ale bez výdělku, březen UP,od dubna do konce roku zaměstnanec.Mohu žádat účetní v práci o zpracování ročního zúčtování,když z OSVČ nebyl příjem a na FÚ v březnu dodat pouze čestné prohlášení za ty dva měsíce než byl zrušen živnostenský list?Děkuji.

pet359
31. led 2017

já myslím, že to není povinnost, já to řešila v roce 2014 a taky mi ho v práci neudělala...dělala mi ho moje bývalá účetní, když jsem podnikala....jako mohli to v práci udělat, ale záleží na ochotě...každopádně povinnost to není ☹ bohužel

frufrunka
31. led 2017

@newim V tomto případě to povinnost účetní rozhodně není, jakmile v tom figuruje OSVČ, byť bez výdělku, tak to správně dělat nejen že nemusí, ale ani nesmí...

pet359
31. led 2017

@frufrunka mě by to tenkrát snad i udělala, ale bylo pro mě jednodušší vzít v práci výdělky a dát jeden papír mojí účetní, která vše ostatní měla než naopak....samozřejmě s tím, že si to podám já na FÚ....

carmilla
31. led 2017

Obávám se, že tohle je o lidech a o ochotě dané paní...Musíte jít přímo za ní a nějak diplomaticky se jí vetřít do přízně...Třeba vám alespoň nějak poradí. 🙂 Její povinnost to ale určitě není.

katgatoo
31. led 2017

Taky jsem byla jeden rok OSV Č bez výdělku a musela jsem sama. Oni mi dali jen potvrzení o zdanitelných příjmech a zbytek byla moje práce.

newim
autor
31. led 2017

Děkuji za odpovědi,já si právě naivně myslela,že pokud byl výdělek z OSVČ nulový,nemusím podávat daňové přiznání a bude stačit na FÚ čestné prohlášení a u zaměstnavatele klasika roční zúčtování.

inka987
29. led 2018

@newim Jestli chcete můžu vám s tím pomoct.