Úspora za energie, máte zkušenost se změnou dodavatele?

editaslukova
18. čer 2013

Ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenosti se změnou dodavatele energií. Potřebujeme teď co nejvíce ušetřit a vzhledem k tomu, že s manželem plánujeme miminko, bude spotřeba energií určitě stoupat... 😉

maximka33
18. čer 2013

@editaslukova na internetu se dají stáhnout různé kalkulačky. nám vyšla úspora jen asi 700 kč ročně ato se nevyplatí měnit, tolik papírů. navíc něco ti dodává poskytovatel, ale něco prostě jen jeden, ostatní to od něj kupují.

pavluska88
19. čer 2013

Pokud můžu poradit, opravdu to nedělej, nevyplatí se ti to ... Oni ti obchodníci ti řeknou, jen kolik ušetříš, ale případné zrušení nebo přechod k jinému dodavateli tě pak výjde hodně draze. Přítel dělá v oboru, takže vím, o čem mluvím 🙂

vasektall
24. čer 2013

Chtělo by to abys věděla svojí spotřebu energie a zkusit nějaké ty kalkulačky na internetu, většinou mi tam vyšli výhodně nějaké menší společnosti, ale nemám s tím moc zkušeností, poradí někdo?

blahova_andrea
24. čer 2013

my se nastěhovali do bytu, kde byla elektřina přes eon a plyn přes rwe. hned po pár měsících jsme řešili změnu, přešli jsme i s plynem k eonu a úspora byla cca 6000, takže nám se to rozhodně vyplatilo. je to ale hodně individuální. hraje roli moc faktorů, takže zkus nějaké ty kalkulačky a poptej se po známých jestli neznají nějakého toho "odborníka z oboru", který by třeba poradil nebo zařídil 😉

editaslukova
autor
26. čer 2013

Já jsem právě slyšela, že menší společnosti jsou vždy levnější..řešila jsem to ještě v jednom foru a tam mi někdo doporučil Europe easy energy jako levnyho dodavatele. Zkoušela jsem si právě kalkulačku na jejich webu a úspora oproti PRE mi vyšla skoro 3.000 Kč za rok..což je asi fajn..
Ten eon se mi moc nelíbí, nevěřim těmhle "gigantům"..

jindranovy
Odpověď byla odstraněná
Zobraz