Změna pojišťovny, bude u ní automaticky také dcera?

lucinkast
1. pro 2014

V červenci roku 2013 jsem si změnila zdravotní pojišťovnu z VZP na Revirní bratrskou s tím, že u revirní můžu být až od 1.1.2015.. v prosinci jsem otěhotněla a nyní je má holčička automaticky přihlášená u VZP. Můj dotaz je, bude od toho 1.1.2015 automaticky taky u te revirní, nebo to musím nějak zařídit a kde všude to musím nahlásit a když jsem na mateřské, tak to nahlásit i zaměstnavateli? Mám v tom nějak zmatek ☹ Předem moc díky za odpovědi

palomitacheca
1. pro 2014

@lucinkast podle me ji automaticky neprehlasi a bude mit porad VZP. Jeste mas do konce prosince moznost zajit na tu revirni pojistovnu a dceru prehlasit. Pak by mela byt od ledna 2015 u stejne pojistovny jako ty. U malych miminek neplati ta podminka prehlaseni do konce cervna.

lucinkast
autor
1. pro 2014

@palomitacheca Aha, tak to díky moc, zajdu 😉

palomitacheca
1. pro 2014

@lucinkast neni za co 🙂 mame dceru narozenou v srpnu 2012, ja mela tou dobou metalku a pro dceru jsme resili zmenu na ozp. Nejdriv jsme jim psali dotaz a jako prvni odpoved nam prislo, ze to nejde. Pak nam napsali znovu, ze se omlouvaji za spatnou informaci, ze u novorozencu neni zmena problem a od ledna 2013 uz byla dcera u ozp 🙂 takze se kdyztak nenech odbyt 😉