Alimenty. Je výše alimentů adekvátní?

sheila810
28. srp 2021

Dobrý den, nemá náhodou niekto skúsenosť ?
Ex máme syna 2,5 roku ,už rok aj niečo od seba.Ma ešte jednu dcéru ..
Synovi platí 4500 alimenty , nemáme to súdne iba spísané a potvrdené ..jeho plat je cca 50000.
Je výše alimentů dobrá ? A syn nastupuje do jaslí , ja nástup do práce ,za jasle budem platiť 6500 ,- môžem od neho niečo chcieť ? Alebo nie? Ďakujem vám .

adula000
28. srp 2021

@sheila810 na netu jsou kalkulačky na vyzivne, tak tam zadej jeho plat, počet děti a uvidíš přibližnou výši

cherie24
28. srp 2021

@sheila810 mě to přijde docela adekvátní. Ale můžeš si to zadat do těch kalkulaček. Nám na sociálce odsouhlasili pro 2 leté dítě 2 tisíce s tím, že je to dostačující. 🙄

barmil
28. srp 2021

@sheila810 doporučení je 10% z platu, pokud má jen jedno dítě. Takže ano, dostávás dost a volba jeslí je jen na Tobě. Není povinen Ti je hradit.

andelka
28. srp 2021

Můžeš se s ním zkusit domluvit. Ale taky ti může říct,že si máš najít státní školku a platit zlomek. Nezapomeň že skolkovne si můžeš odečítat pak z daní. Obecně pokud má dvě děti jako vyživovací povinnosti tak mi to teoreticky vyšlo,že by mohl platit tak 6-7 tis na jedno. Takže pokud bys na to šla soudně, mohla bys dostat o nějakou 1-1,5 tis víc. Ale nedá se na to spoléhat. Tabulky jsou jen doporučení. Do 2 let věku dítěte jsi měla nárok i na výživné na neprovdanou matku.

sylvka
29. srp 2021

@sheila810 já mám 5000kc na dva chlapce ve věku 9 a 13 let. Otec bere přes 30 tisic.

teate
29. srp 2021

Já dostávám 10.000,- na rok a půl starou holku, ale dohodnuto je, že do šesti let holky se to nebude žádným způsobem měnit + nám platí celý nájem. Ale záleží na mnoha věcech, možná taky trochu na tom kde žijete. 🤷🏻‍♀️

pani_elli
30. srp 2021

Já mám 6500,- na dcery 5 a 7 (v prosinci 8) let.

maxulekapcule
30. srp 2021

Ja beru 3000 na syna, na nic vic neprispeje, na tabor nebo bryle, obleceni. Bere taky temer 30tis, plus podnika, coz pocitam ze vcetne dotaci mu tu dvacku mesicne hodi. A mame to soudne, takze bud rada za to, co mas

veronikav31
30. srp 2021

@sheila810 já myslím,že přispívá adekvátně. 4,5 tisíce na 2,5 leté dítě je pěkné. Jinak ty jesle zřejmě budou soukromé?ta částka by odpovídala,jsou i státní školky,tam se platí o hodně méně,vím,že letos bylo hodně dětí,ale není problém si to dojednat v průběhu roku a tím by se snížily výdaje (záleží samozřejmě kde žijete).

j.kriv
30. srp 2021

Já mám na dvě holky dohromady míň než je tady uvedená částka na jedno dítě, ale nemáme to soudně, jen ústní dohoda, ale stačí mi to, nepotřebuju ho cucat do nuly. Zase si je bere, občas dokoupí, co je potřeba. Neříkám, že by to nemohlo být lepší, ale zas je spousta otců, kteří neplatí a nezajímají se vůbec...

sylvka
30. srp 2021

@j.kriv jo u nás taky,posila pět na oba,ale platí obědy a školní pokladnu,větší věci,jako Zimní oděvy ,což také není malá částka 😁ovšem my jsme extrém. Dnes mě vezl k zubařce 😆 tak mu jdu uvařit knedlíky plněný uzeným , říkal že se živi v hospodách.... Jsem ráda,že ti tak mezi náma je a hlavně že to vidí kluci a snad si neodnesou žádné následky z věčně se hadajicich rodičů....

markii30
30. srp 2021

To bych si piskala a skákala 100m vysoko , já mám na skoro 10 letou dceru 1500🤣

nnnadja
30. srp 2021

@markii30 to je ale snad až nemožné,ne?

veronikav31
30. srp 2021

@nnnadja to je bohužel čím dál větší pravda,tohle má až 90% matek,takže 4,5tisice na 2,5 leté dítě je nadstandard.staci jiný přiznaný příjem otce a částka je taková co je

j.kriv
30. srp 2021

@sylvka přesně, radši budu za dobře s otcem, i když spolu nejsme, než přes soudy tahat víc peněz.

sylvka
31. srp 2021

@j.kriv přesně.ja jsem se nad tím zamýšlela a ono v důsledku se to navýší třeba o litr měsíčně každej,obědy,školní pokladna,zimní boty třeba..... Jsem zase ráda,že platí včas . Když jsem byla na samozivitelkach na fb,to byly Story občas 🙄 jak má otec platit třeba na tři děti a nezaplatí,teď než se ta matka něčeho domůže....