Alimenty - přijdou se podívat, jak s dítětem žije?

ajurka
15. čer 2014

Kamarádka je s dítětem sama a já jí poradit nemohu tak se chci zeptat vás... Se svým přítelem se kterým má dítě už není... v březnu si podávala na soud žádost kvůli alimentům a péči o dítě. Sepsali si spolu dohodu kde si uvedli nějakou částku... ještě pořád se jí neozvali... slyšela, ale že domů se jí někdo příjde podívat jak s dítětem žije.. je to pravda? co se bude dít na soudu? Dohodou mají sepsanou má to nějaký vliv.. nebo otci dítěte soud může navrhnout jinou částku než se domluvili??

kikimaruska
16. čer 2014

Jinak u soudu byla jak zpráva ze sociálky, tak tam byla i pracovnice a ta svoji zprávu potvrdila a doporučila svěření do mé péče...

ajurka
autor
20. čer 2014

@sisstin
@pupickova
@kikimaruska no a jak to bylo u vas? Prvni vam domu prisel dopis kdyprobehne soud a pak prisla neohlasene kontrola nebo naopak

pupickova
20. čer 2014

@ajurka po rozchodu jsem šla na sociálku už s návrhem k soudu, sepsala jsem u ní v kanclu nějaký papíry a pak jsme se viděly až u soudu, kde soc. pracovnice jen odkývala, že souhlasí s naším návrhem a že děti mají být svěřeny do mé péče a tím to celý zhaslo. Od tý doby jsem nikoho neviděla a nikdo se o nic nezajímal.

sisstin
20. čer 2014

@ajurka mne pani volala a dohodly jsme se na navsteve, papir mi prisel az pak 😝

kajamalkova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kikimaruska
20. čer 2014

@ajurka Jak sem už psala výše, přišel mi nejdřív papír o ustanovení opatrovníka a druhý den sem měla neohlášeně sociální pracovnici za dveřma, zvonila přesně v 8 ráno. Ale jinak kdybych si ten papír nepřevzala den před tím, tak by visel na poště a jako první by přišla sociálka. Já sem dávala vyplněné papíry i s naší schválenou dohodou přímo na podatelnu soudu. Tenkrát jsme se informovali, jak co udělat...původně nám totiž bylo řečeno, že stačí mít právně ověřenou dohodu (sestavenou právníkem) a soud ani nemusí proběhnout, abych byla brána jako samoživitelka a byly mi schváleny tenkrát nějaké příspěvky na bydlení...ale s dohodou mě pak ta samá pracovnice zas vyhodila, že chce prostě soud a dohodu neuzná, takže jsem pak šla vše podat na soud...Ono je snad uplně jedno, jestli dorazí papír den nebo dva před nebo po návštěvě, kdy jak vidno v nějakém kraji chodí, v nějakém ne...Prostě lépe s tím počítat, však se nemáte čeho bát, když má dítě vše co má mít a je v čistotě, není hladové... 😉

ajurka
autor
21. čer 2014

@kikimaruska vite ji jde o to ze ma noveho pritele a nechce aby se o nem vedelo.. a boji se aby zrovna u ni neprespaval.. proto me take pozadala o tuto diskuzi

andelka
24. čer 2014

@ajurka já myslím že to je jedno jestli kde koho má. Řekne že je to návštěva. Sociálku nezajímá jestli má rodič poměr či co.
Mně myslím přišel napřed dopis, doporučeně..a pár dní nato jsme měla lístek ve schránce, že paní přijde. Nebyla jsem to dopoledne doma, tak asi proto nechala lístek. Termín byl snad za 2 týdny až.