Ex mého manžela se o dceru finančně vůbec nestará

karinakarin26
31. kvě 2015

Prosím o radu, manžel platí na dceru (9) z prvního vztahu alimenty 5500, má celkem vysoký příjem. Holky ale v čem ona občas přijde oblečená to je katastrofa, balerínky rozlepený, tahá patu, kalhoty s rozbitým zipem, kraťasy flekatý že to už prý nešlo vyprat.... Manžel je z toho na nervy, mě je líto holky. Není to pravidlem ale prostě občas takhle přijde. Manžel kolikrát ex psal, jestli nemá 300 kč na kalhoty, zatím ho ingorovala, tento víkend opět přišla s džínama děravýma ale total mezi nohama, tak jí psal že to dá na sociálku, a ona že jí je to fuk. Nemůžu říct že by nestarala, ale prostě v čem ta holka občas přijde oblečená je děs. Máte s tímto někdo zkušenost nebo víte jak postupovat dál? Ona ty peníze má, ale vráží je do sebe, né do dcerky.

gejbrijel
20. čer 2015

@chatwenna fascinují mne maminky, které si to tak krásně spočítají, že jsou "ladně na deseti tisících"... Doufám tedy, že těch 10 000 by pak LADNĚ využily na náklady pro děti a ne pro svoje potřeby jak je zvykem. Přijde mi že spousta žen ztrácí po rozchodu svou hrdost a začnou se chovat jako slepice (nebo takové byly i dřív a jen to hezky maskovaly???)... Co takhle než přemýšlet jak to tomu "zmetkovi" natřít, radši přemýšlet jak udělat dítěti co nejpříjemnější prostředí pro jeho klid a správný duševní vývoj? Pošramocená duše v dospělosti bolí víc než to, jestli náhodou ten bídák otec nemohl platit o litr víc?!

superkousky
22. čer 2015

@karinakarin26
Pokud se vám zdá,že platíte hodně,tak není nic jednoduššího než si zažádat o snížení.
Jen se pak nedivte,že místo snížení nastane zvýšení,když má manžel celkem vysoký příjem.
Moje dcera nejraději nosí svetr po prababičce mé sousedky (hnusně růžový vel.XXL /sama má vel.XS),noční košilku kterou chtěla má babča vyhodit (rok výroby tak 1975),kalhoty má též roztrhané (v šatníku má 5tery jiné) a co jako?
Jen se divím,že ji mám ještě vůbec v péči.
Zrovna nedávno jsem jí říkala,ať vyhází vše,co nenosí a ona mi řekla,že by pak v šatníku neměla nic 😕 .
Napsat mi EX,že zavolá na sociálku,tak mu též napíšu,ať volá třebas do pr@ele,že je mi to fuk.
Já se snažím děti vychovat v duchu,že nezaleží,co má člověk na sobě,ale v sobě ...
Koukám,že dnes se to již moc "nenosí" a s každým hovínkem se lítá udávat.
Běžte honem na sociálku,bo ta nemá nic jiného na práci,než řešit "outfit teenagera".

kessien
22. čer 2015

Tyvole tady nejsou normální lidi.... Umíš číst? Karina už stokrát psala že jí nejde o snížení. přijde mi, že je tu plno matek co jejich děti asi chodí normálně v roztrhaných věcech. Že se tu tak bráníte. Mě to rozhodně normální nepřijde (staré věci budiž) ale celé roztrhané, rozlepené boty, rozbitý zip u bundy. Proberte se.

karinakarin26
autor
22. čer 2015

Zatím nikdo nic neudal, já se tu ptala na radu.Prvně, zatím to a manželem necháváme být a nakoupili jsme jí věci nové (kupodivu ty roztrhaný džíny nenosí) zvláštní že??
Oni jsou všichni chytrý, dokud nejsou v tatéž situaci. A pokud Vám je jendo že Vaše dcera chodí oblíkaná tak jak chodí, je to vaše věc, co člověk to názor. Mě osobně třeba roztrhané džíny mezi nohama a rozlepené boty na dítěti přijdou teda hrozný. Kort pokud vím, že ty peníze na oblečení pro dítě jsou.

superkousky
22. čer 2015

@karinakarin26
Neudal,ale vyhrožujete tím a myslíte si,že si z toho EX sedne na zadek.
Pokud dítě není zanedbané,hladové a chodí do školy,tak se Vám na sociálce akorát "vysmějou" a EX to ví,proto napsala,že je jí to fuk.
Pošlou na ní jednou kontrolu a napíšou Vám,že je vše v pořádku.
EX Vám nemusí prokazovat,ze co peníze utrácí,bo to není její povinnost (není na to žádný zákon).
Je mi opravdu jedno,jak má dcera chodí oblékaná.
Vadilo by mi,kdyby nechodila do školy,propadala,mluvila sprostě,toulala se,pila a jedla srajdy v podobě brambůrků,energ.nápojů,kouřila atd.,ale jaké nosí oblečení,nechávám zcela na ní a jsem ráda,že EX má tolik soudnosti a nevyhrožuje sociálkou.

karinakarin26
autor
23. čer 2015

Ne, nemyslíme si, si z toho EX sedne na zadek (super, že umíte lidem vidět do hlavy), jen jsme čekali, že se třeba zamyslí nad tím, co otci její dcery vadí a proč. Nebo snad že se nějak normálně obhájí. A jak už jsem psala, vychovávejte si dceru jak chcete, oblíkejte ji jak chcete. My na to máme prostě jiný názor. A dál už bych to s Vámi nerozebírala 🙂

andrrriiik
23. čer 2015

@karinakarin26 Souhlasím s tebou,pro mě je taky důležité,jak chodí moje děti oblíkané.Mimochodem sociálka by se vám nevysmála,na mě taky ex poslal sociálku,a to jen proto,že prý viděl nějaký flek na rukávu,a nosí i seprané věci.Sociálka to řešila,nakonec se mu vysmála,protože nic z toho,co uvedl,nebyla pravda.Ale kdyby byla,měla bych problémy.Co teprve roztrhané oblečení a rozlepené boty.

elu
23. čer 2015

mě teda příjde docela nehorázný zásah do soukromí, aby nějaká sociálka řešila, co má mé dítě na sobě...jestli nechodí v zimě v sandálkách nebo bez ponožek, tak by to mělo byt čistě na rodičích a nikdo nemá právo to řešit, jasně můžete si zatukat na čelo, když se vám to nelibí, ale to je všechno....pro mě je teda svoboda to nejcenější, takže kdyby mi toto řekl ex manžel, tak bych se radši vzdala alimentů než se bát, že na mě bude posílat sociálku a stejně tak je věcí matky za co ty peníze utratí, chápu, že to těm platičů alimentů leží v hlavě, ale ona opravdu nemusí nikomu nic vysvětlovat

karinakarin26
autor
23. čer 2015

Nejhorší je, že já to napsala až když už to bylo opravdu vyhrocený. Kolikrát ji psal v klidu a ptal se na to její oblečení a vždycky přišla odpověď ve smyslu, že co je ti do toho, nebo prostě neodpověděla....Ještě jsme tam nebyli, ani se nám tam nechce, kdybysme se mstili tak už tam jsme dávno. Zatím to furt řešíme a snažíme se vymyslet něco, čím by se mamince rozsvítilo.

kessien
23. čer 2015

Tak teda já osobně nenechávám na dceři jak se obléká....teda kecám. Nechávám, pokud je to slušné oblečení. Pokud si vezme upatlané tričko ze včera tak s nim maže okamžitě do prádla a bere si čisté. To samé když má věci děravé.A myslim, že tady už jde i o to, aby si uvědomila do budoucna a nechodila jako špína. No jo, každej to má jinak že @superkousky@

gejbrijel
24. čer 2015

@karinakarin26 přijde mi, že někteří tady nechápou na co jste se ptala / řešila... A ti někteří jsou většinou právě EX manželky... Nám i právnička řekla, že posílat dítě v hnusném oblečení, roztrhaných botech apod. dělají ex hlavně ze zlosti a schválně... Ono napadne každého normálního chlapa dítě z toho svléknout a koupit nové oblečení- ony to ty EX většinou velice dobře promyslí... Mě třeba jednou manželova ex poslala děti i s taškou hader z předešlého týdne s tím, že jim nejde pračka... Tak mi to děti hezky vysypaly do koše s prádlem a sami řekli, že ke to mrzí... Ale že má svou matku s pračkou (která by jí jistě pomohla) hned ve vedlejším domě, to ji asi nenapadlo... Když jsem jí v klidu řekla, že mi to nepřijde normální, tak se smála a jen dodala, že mám aspoň zásluhy... No ono někdy je třeba asi nadhled a prostě si říct, že ta husa za to nestojí... Bohužel zhrzená žena plná závisti je horší než kdejaký vzteklý chlap... A to podotýkám, že jsem manžela potkala až 4 roky po jejich rozchodu. Nechal jí dům i veškeré vybavení, ale teď má pocit, že by jí měl opravit strřechu jak slíbil (před 8mi lety)... No někdy v úžasu opravdu padám na prdel... Ženy co nechaly hrdost někde daleko za sebou...😀

karinakarin26
autor
24. čer 2015

Taky mi to tak přijde, některých se to až podivně snad asi i osobně dotýká, mi přijde. No já nevím, jsem EX, posílám dceru (6) k EX a nikdy bych ji tam neposlala špinavou či děravou už jen z toho důvodu, že bydlí se svou novou přítelkyní a já přece nechci aby si o mě myslela že jsem špína a holku posílám jak z popelnice. No asi jsme jedny z milionu teda :D

gejbrijel
24. čer 2015

@karinakarin26 Asi tak... vždy si řeknu, že já bych za prase být nechtěla... A nejvíc mě fascinuje, že sama chodí jako ze žurnálu a hraje si na dámu a pak dítě pošle v roztrhaných chlapeckých teniskách... Asi na to naše inteligence nestačí... Je bohužel řada potrefených lidí (zejména pak žen)... Krásný den přeji a nenechte se rozhodit 🙂

elu
24. čer 2015

tak pro info, mě se toto netýká, nejsem rozvedena, ani žádná ex, ani nepaběrkuju po jiný ženský chlapa a moje dcera je nejhezčí a nejčištší široko daleko 🙂)))))....a přesto si myslím, že je trapas toto řešit na sociálce a že jednou vypere pračka táty a né mámy mě příjde uplně naprosto normááááááální

gejbrijel
24. čer 2015

Ale my pereme pravidelně... Máme děti ve střídavé péči... Já kdyby mi pračka nešla, tak jdu k našim a to to nejsou moje děti... Když jednou přišly děti k nám a všimla jsem si, že holčička má hodně špinavé kalhotky a řekla mi, že je má už 4 dny, tak mi to prostě přijde divný... A poslat děti se špinavýma hadrama z mého týdne mi přijde prostě jako naschvál.. Ale přeji Vám samozřejmě ať se Vás to nikdy netýká...

gejbrijel
24. čer 2015

A střídavá péče je od slova střídat... A ne že budu prát imr já a ona bude děti posílat s pytlem špíny z jejího týdne k nám... Ono totiž, až by se to týkalo i Vás, pak by Vám to normální asi přestalo připadat... Nehledě na to, že děti v 10ti letech by měli vědět jak často si měnit gaťky- což mi přijde také jako vizitka mámy, když dítě chodí 4 dny s hnědkou na prdeli...

andrrriiik
25. čer 2015

Zaráží,mě,jak některým matkám toto chování i roztrhané oblečení přijde normální 😕

karinakarin26
autor
25. čer 2015

@elu@ zkuste si představit, že byste rozvedená byla a ta Vaše nejhezčí a nejčistší by chodila, v roztrhanejch hadrech, botech, zimních bundách s rozbitým zipem o dvě čísla větší, rozlepenýma botama, děravýma kalhotama, kalhotkama a v ponožkách že by jste si myslela že s nima prošla prasečák. Víte, a teď teda nemluvím za sebe, ale za manžela, myslim si, že není hezký pohled když svoje dítě vídáte chodit v takových věcech a nemůžete s tím nic udělat. Vy to furt berete z pozice matky (že chudák až na sociálku by jí tahali) ale zkuste to vzít z druhé strany, že Vaše dítě chodí jak špína a vy jediný co můžete teda je, přispívat přes pět tisíc asi teda na stravu a na školu a za další jí tedy oblíkat, ale to od hlavy až k patě a za každého ročního období, jelikož se paní matka k tomu nemá... A nepřijde mi vůbec už, že byste se zkusili vcítit do malé, nebo do mého muže, přijde mi, teď už, jak kdyby Vám momentálně šlo už jen o to, aby jste tady očerňovali a uráželi, co jsme to za zvířata, že ženská co má za bydlení (barák) výdaje cca 4000-5000 a víc nic, pak jen školu (družinu ne, malou hlídáme my nebo babička), a nemá na to aby koupila holce jednou za čas něco na sebe, že přemýšlíme-zvažujeme že chudáka paní co má plat 17000, alimenty 5500 udáme na sociálku. Tak jděte pěkně do pr....oni jsou všichni chytrý jak rádio pokud se to netýká jich a jejich dětí.

pipi02
1. črc 2015

karinakarin26 líbí se mi jak píšete, že se Vám nelíbí jak chodí oblékaná....pořiďte si vlastní dítě a pak následně oblékejte to, co uznáte za vhodné :D

karinakarin26
autor
1. črc 2015

Vlastní dítě mám, a oblékám jak uznám za vhodné...no, přesně jak píšete 🙂 Bohužel zmiňovaná je vlastní mého manžela, a jelikož on žádné stránky podobné jako jsou tyhle nezná, tak to zůstalo na mě jelikož ho mám ráda a s ním i jeho dítě, přišla jsem si pro radu. Tak snad tohle můžu.....

kessien
1. črc 2015

Některý pisatelky mě dostávají, místo toho aby si řekli, má chlapa s děckem a to dítě ji není úplně lhostejný, to je fájn. Tak ještě jako, no a co když to není tvoje dítě, i kdyby chodilo špinavý, hladový , smradlavý tak no a co není to tvoje dítě. Pokud mě jednou manžel opustí, doufám že si nějakou takovou nenajde :D

pipi02
1. črc 2015

Nechodí ani hladový ani špinavý alespoň dle pisatelky. Ale subjektivní pohled na to, jak je dítě oblečeno.....

andrrriiik
1. črc 2015

@pipi02 Tohle je snad taky důležité ne?

kessien
1. črc 2015

Psala jsem "i kdyby" né že chodí..... Ach jo....komunikace s některými je nad moje síly :D

magdalenax
1. črc 2015

...Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka......

pipi02
2. črc 2015

No ona komunikace by byla na úrovni, pokud by někdo nepsal "co kdyby..."...psala jen jen názor na to co je. 🙂 Pravda je prostě ta, že sociálka by se nad pár škaredými kousky nepozastavila. Manžel sice posílá pěkné peníze (narozdíl od většiny), ale jinak jsem zastáncem toho, že pokud má chlap zájem o dítě, tak ať si koupí své (kočárek, sedačku, plíny atd)... beru teď na malé dítko u většího jsou to zas jiné potřeby, ale oblečení třeba jen pár kousků. Protože aby většina chlapů dala cca 1500 a na nic jiného nikdy nepřispěli a pak jen přišli a vše mi k mému dítěti dej...... :D

pipi02
2. črc 2015

Samozřejmě některé ženy takto útočí na své bývalé, ale z mého okolí znám jen tatínky co přes se dítě nekompromisně snaží vynutit "nadvládu" a na následky se prostě nekoukají.

kessien
2. črc 2015

Zbytečně slovíčkaříte, proč né i kdyby? Pokud si přečtete starší komunikaci, mnohokrát se tam píše "cože je pisatelce do toho, že to dítě takhle chodí oblékané".

plea
3. črc 2015

@pipi02 tiež som si kedysi myslela, že vynucovanie "nadvlády" je doménou exmanželov - chlapov, ale už pár rokov žijem s mužom, ktorý má svoje dve deti v striedavke. K tomu dopláca alimenty, sám platí obedy, družinu, väčšinu platieb do školy, tábory, školy v prírode, 90% športového vybavenia a samozrejme oblečenie čo deti používajú u nás a napriek tomu matka detí má problém kúpiť im aspoň základné kúsky odevov. Takže často prídu v deň striedania zo školy v tričku s mega zapraným fľakom od čokolády, vydranou dierou na kolene (s tým že mamka odkazuje že mi udeľuje povolenie nažehliť záplatu), prípadne staršia v nejakých handrách podedených po matke a absolútne nevhodných pre dieťa. A rovnako ako som v tejto diskusii už párkrát čítala, na sebe rozhodne nešetrí, čo jej nijak nezávidím, ale je pre mňa o to nepochopiteľnejšie že si neodpustí nákup jednej z 10 Desigual handier za mesiac aby kúpila deťom čisté trika. A oblečenie je samozrejme len jednou z mnoha kapitol, popri ostatných veciach nie tak podstatnou...

pipi02
3. črc 2015

@plea bohužel i takové jsou. Mě opustil přítel v těhotenství a jen vyhrožuje střídavkou a unesením mrňouse apod......možná kvůli tomu jsem opravdu alergická na chlapi (za což se mnohým omlouvám je to holt negace, která přejde), protože pokud chlap úmyslně týrá a následně opustí ženu v těhotenství, měl by si uvědomit, že neopouští jen ji a následně se takovým hnusným způsobem domáhat "otcovských práv". Ale znám i maminky, které si nezaslouží být "maminkami", protože sobě dávají vše a děti si opravdu dělají z legrace nebo třeba kvůli sociálním dávkám (to mě málem položilo, když mi to známá sdělila, proč čeká již 4 dítě), takže chápu.