Jak napsat Návrh na výživu matky?

hanacek
29. dub 2013

Ahojky holky,mužete mi někdo poradit jak napsat Návrh na vyživu matky??Soud máme 21.5,a já myslela,že automiticky to soud řeší,ale dozvěděla jsme se ted že né,nechápu proč ženská na sociálce když sem tam byly v Lednu neřekla a dneska mi řekla at si to najdu na internetu jak to napsat...Ach ty uřady..Děkuji moc za radu 🙂 ...

olik76
29. dub 2013

Ahoj,předpokládám, že jde o návrh na příspěvek na výživu neprovdané matce. Tak jednak je potřeba určit, koho žaluješ (otec dítěte, za kterého nejsi provdána ), pak částku, kterou požaduješ (měsíčně), odkdy dokdy. Nárok na příspěvek na výživu máš po dobu dvou let, tato doba může začít běžet kdykoliv v průběhu těhotenství, nejpozději však od narození dítěte. Musíš uvést, jaké máš příjmy a jaké máš výdaje a co jde, tak doložit listinami, popř. navrhni svůj účastnický výslech. Jde vlastně o výživné po dobu dvou let. Jestli víš, jaké má otec příjmy, kde pracuje, tak to taky napiš, popř. navrhni, ať to soud zjistí účastnickým výslechem otce. zároveň máš právo i na náklady spojené s těhotenstvím a slehnutím - jako např. těhotenské oblečení, vitamíny, podprsenky, popř. další výdaje, které jsi v souvislosti s těhotenstvím měla. To všechno musíš taky vyčíslit a můžeš to prokázat buď účtenkama,nebo taky svým výslechem. Upozorňuji, že neprovdaná matka má nárok pouze na výživu přiměřenou, takže žádné horentní sumy neočekávej. Pak bys měla formulovat petit žaloby - tedy co chceš tak, že žalovaný je povinen ti přispívat na výživu od ... (např. data narození dítěte) do ...(např. věku dvou let dítěte) částku ... (např. 3.000,- Kč měsíčně - musíš napsat konkrétní sumu), vždy do každého 15. dne v měsíci předem. Pokud žaluješ i za dobu minulou, tak to by měl soud vyčíslit a uložit mu zaplatit konkrétní vyčíslenou sumu a měsíční částky pak určit jen do budoucna. Snad jsem to nenapsala příliš složitě.