Jak postupovat, když chce otec svěřit dítě do své péče?

misakri
12. led 2011

dobrý večer všem.. mohl by mi někdo poradit, jak postupovat v případě, když chce otec dítě do své péče?
kde všude zajít, co je třeba vyřídit??
děkuji předem

ria80
12. led 2011

Ale ty máš dvě děti,to on chce jen jedno?To mu nevyjde.
A vy jdete ted od sebe,nebo už nějakou dobu je máš v péči ty a on si ted vzpomněl?

misakri
autor
12. led 2011

ne netýká se to mě.. ale mého bratra.. žije s přítelkyní, mají 5měs dceru.. dochází u nich k psychickým a fyzickým útokům, které vygradovaly včera v noci.. podotýkám, že útočníkem je ONA..
nyní se snad definitivně rozhodl s tím něco udělat.. na policii poradili zajít na sociálku, že tam mu řeknou.. sbírám tedy více info..

ria80
12. led 2011

No tak když je dítěti 5 měsíců,tak moc šancí teda nemá.
Jestli ona se o dítě stará,kojí ho,atd,tak ho nedostane.Může zkusit u soudu všechno popsat,proč si myslí,že by dítě nemělo být v její péči,nějaké důkazy,lékařské zprávy,ale nemyslím,že to dopadne pro něj.

Jsem zvědavá,co kdo ještě napíše,protože když jde o miminko,tak to by musely být hodně dobré důvody.

beruska2x
12. led 2011

@misakri to by podle me musela neco udelat male ale jestli se o ni stara, koji atd tak nema sanci.. ze to nefunguje mezi nima a ona ho vyfackuje.. to je jina ale dite do tohodle urco nezapletou urady s tim, ze ho v 5m seberou matce, pokud mu neublizuje.....

beruska2x
12. led 2011

a pokud koji ta i navstevy bude mit asi jen s jeji pritomnosti 😅

misakri
autor
12. led 2011

nene malou nekojí
a hlavním důvodem by měl být fakt, že si myslí, že by mohla malé něco udělat.. v noci bráchu napadla tak, že když spal, vylila na něj hrnec vařící vody!.. a to je jen špička ledovce.. konečně se mu snad rozsvítilo a bude to řešit..
ona vzala malou a slehla se po ni zem.. brácha na ni podal trestní oznámení a chce malou získat do své péče..

ria80
12. led 2011

No tak at zkusí podat to trestní oznámení,podá žádost k soudu,to už asi udělal,a žádá psych.posudky,jestli ona není normální,tak by to tam měli zjistit.
Ale u takovýho miminka,nemá moc naděje.

beruska2x
12. led 2011

hm tak to netusim, leda by ji napsal posudek psych. tak spatnej 😅 a jestli muze nejak dokazat ze mu neco udelala..

misakri
autor
12. led 2011

@beruska2x
právě proto sbírám více info.. policie nám v noci říkala, že má velkou šanci ji získat.. když doloží papíry od policie, lékařů atd.. že ona podstoupí psychologické vyšetření a tam by se to mělo prokázat.. ona totiž mívá jakési návaly zlosti, ve kterých mlátí vše okolo..

misakri
autor
12. led 2011

@beruska2x jj může dokázat.. je v nemocnici.. ☹

beruska2x
12. led 2011

@misakri urco by mu asi pomoh.lo kdyby na to mel treba svedky - nejlepe ne z rodiny a ti mohli vypovidat na policii a socialce...
ale i pokud se ji treba prokaze nejaka psych. porucha a ona se bude ochotna ambulantne lecit, bude mit snahu, urednice zkontroluji ze se o malou stara a neublizuje ji, tak neverim tomu ze by mu to vyslo...

nerikam ze to je dobre, zańam pripad kdy matka prokazatelne fetuje ale o dite se stara a do pece otci ho nedaly - neni duvod brat ho fungujici matce...
kazdopadne je to beh na hooodne dlouhou trat...

beruska2x
12. led 2011

@misakri nechci te zklamat ale jedno napadani nic moc neznamena, navic pokud utekla.. rekne ze se bala, o se be a o dite a musel apryc.. udela mu ze zivota peklo 😔

kmotrice
12. led 2011

No můj názor je že pokavad se to soudu dobře vysvětlí co a jak, že máma není normální on jí musí poslat na psycho testy k nějakýmu znalci v oboru a podle toho posudku se pak měl řídit. Hlavně pokud se takto chová často a třeba i na veřejnosti tak i nějakýho svědka.

misakri
autor
12. led 2011

svědky má a opravdu hodně.. nejen z rodiny, ale i kamarádi, sousedi.. ono to už totiž trvá delší dobu a on s tím nikdy nic nedělal.. styděl se, bál se, nevím.. po téhle noci, kdy na něj řvala, že ho zabije atd už snad něco podnikne, resp chce podniknout..
jo a má smsku asi měsíc starou, kde mu píše, že ať ji moc nesere ( pardon za výraz ), že ona ví, jak mu nejvíc ublížit a že jestli chce mít zdravou dceru, tak okamžitě přijede, .... bylo toho víc, ale to je podle nás taky důkaz ne? že by byla ochotná něco udělat malé, jen aby mu ublížila.. možná jen řeči, ale i tak.. tohle by snad matka neměla nikdy ani vyslovit, ne?..

beruska2x
12. led 2011

@misakri tak to je super, tak hlavne at to vsechno vyklopi poradne na policii i socialce, tady jde stud stranou - bud chce malou a to se asi bez nejaky spiny neobejde.. nebo ne...

misakri
autor
12. led 2011

@kmotrice jj, chová se tak zcela běžně.. svědci jsou, když ho shodila ze schodů, když na něj hodila popelník, když mu rozbila hlavu flaškou atd.. on nikdy na policii nešel, nikdo nechápeme proč!
tohle se přece musí brát v potaz, ne? všichni mu její chování dosvědčí..

misakri
autor
12. led 2011

jsme rádi, že se konečně odhodlal s tím něco dělat...

beruska2x
12. led 2011

@misakri nj laska je slepa 😀

misakri
autor
12. led 2011

@kmotrice tohle nám říkali i na policii..
jen mě právě zajímá ten další postup? kam teď zajít? prý se dá zažádat i o nějaké dočasné umístění ( nevím, jestli to píšu správně ).. ona totiž nemá kde bydlet s malou..
zajít prvně na sociálku?

misakri
autor
12. led 2011

jooo, kdyby jen slepá.. 🙄 🙄

beruska2x
12. led 2011

@misakri to jo, jsou i centra - azylaky pro matky s detmi, domy nadeje - jmenuje se to vsude trosku jinak ale to musi ona...
on muze asi jen cekat na rozhodnuti, aby mala byla na tu dobu umistena treba v kojenaku - aby nebyla s ni tak to by musel uz bejt fakt duvod... to asi neni nej zpusob pro malou ani...

misakri
autor
12. led 2011

no já hledám po netu a nějak nemůžu najít konkrétní info.. 😒
nebo neumím hledat.. 😝 😀
no každopádně asi skočí nejdřív na sociálku a uvidí se..

ria80
12. led 2011

To by asi měl jít na OSPOD a tam i říct,že se bojí,že až ona se tohle dozví,tak by mohla dítěti něco udělat a snad by mu tam měli pomoct.

kmotrice
13. led 2011

No zašla bych nejprve na soud, podat trestní oznámení za napadení a požádat tam přímo soudce o předběžné opatření o svěření do péče. Pokud je tro rodič tak by neměl být problém. Nevím to jistě zkusit to můžeš nebo ještě jedden nápad. Většinou při magistrátech je bezplatná právní poradna tak se doptat tam. Dřžím palečky at to dobře dopadne a dej vědět.