Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak probíhá rozvod? Jak dlouho trvá?

miriska
1. led 2012

prosím o vaše zkušenosti s rozvodem...jak dlouho to trvá? co je k tomu všechno potřeba? jak je to s vyživným na dítě a jak často děti dáváte tatínkům? děkuji...

kaculetka
1. led 2012

Ahoj, co se týká délky, nevím, jak jinde, ale u nás cca půl roku od podání (za 3 měsíce 1. stání o dítě a za další 3 měsíce 2. stání - konečné), je to ale v případě, že se partneři na všem domluví. Pokud se nedomluví, může se to protáhnout. Pro klid bez hádek jsem tenkrát na výši alimentů ex kývla, ale za 3 roky jsem žádala o zvýšení, protože se mu navýšily příjmy, malou (tenkrát 6 let) jsem mu dávala každý víkend, později jednou za 14 dní. Je to ale všechno na domluvě, my to ani nemáme sepsané v té dohodě, jak často nebo o prázdninách apod., vždy se domluvíme. Dohodu jsme sepisovali u advokáta, ale může se i bez něj, u právníka mě to vyšlo na 8000,-.

vvvecna
1. únor 2012

ahoj,taky poslední dobou přemýšlím o rozvodu,ale mám z něj strach,jak to probíhá u soudu?ptá se tam někdo proč se rozvádíme a podrobně se v tom štourají nebo jak toje?s manželem budem 3 roky manželé a máme 2,5letého syna,často se hádáme kvůli blbostem,vždy na mě vyletí a odnesu to,jednou i s modřinou,hádky jsou u nás někdy denně někdy obden,vždy když udělá něco špatně nebo když nění něco podle jeho představ,sex spolu máme jako,ale vím,že ho už nemiluju a tak nevím jak dál :(

elizabetthka
1. únor 2012

Já se rozváděla skoro dva roky :o( Soud se pořád odročoval,jelikož bývalý nechodil na stání.Odročení trvalo až tři měsíce a tak to bylo několikrát.Až po roce a půl nás rozvedli bez jeho přítomnosti.Už nikdy bych tím nechtěla projít,rýpou se ve všech detailech,rozebírá se proč,nač a vůbec to není nic příjemného. 😖

megy
1. únor 2012

tak já z vlastní zkušenosti píši - byla jsem vdaná 2 roky, vztah celkově cca 7,5 let - rozváděli jsme se po vzájemné dohodě - tzv. rozvod bez soudu - našli jsme si zhruba formulu žádosti o rozvod na internetu - sepsali - důležité bylo, aby bylo vše vyrovnáno majetkově po vzájemné domluvě, dále co se týká dětí, ty nemám - zatím 🙂 tak nevím, zda to jde i bez soudu - kvůli výživnému a svěření do péče. no a za půl roku jsme byli rozvedeni bez soudu - žádné házení špíny, vytahování různých prapodivných hnusných historek a podobně. jsem z rozvedené rodiny, takže vím, co to obnáší z pozice dítěte a věřte, není o co stát - kolikrát se dozvíte věci, o které ani nestojíte.
Pokud mohu radit, pokud chcete jít do soudu - snažte se prvně domluvit v klidu a hlavně do toho nezatahujte děti, které tohle hoodně vnímají - myslím tím do hádek a následných soudů o výživné. Moje mamka se soudila o výživné snad do mých 18-ti, pak i já - jelikož nám dlužil peníze za neplacení a věřte, že to nechá následky. na mě určitě ano

jop
1. únor 2012

hrozně závisí na tom, jestli se s manželem dohodnete nebo ne. Jestliže ano, bývá to záležitost pár měsíců a nikdo se v ničem nešťourá. Jestliže ne, táhne se to roky, dělala jsem rozvod, který trval 9 let.

spirala30
3. bře 2013

Chtěla bych se o rozvodu dozvědět něco víc.......jsem, vdaná 6 měsíců,ale vztah máme už 8 let a s manželem jsme se dohodli na rozvodu!Já bych ale chtěla nejprve zjistit všechny informace než žádost vůbec vyplním,jak například postupovat při majetkovém vyrovnání (všechny dluhy jsou na menžela ještě za svobodna)...máme dvě děti (6 a 3 roky) a zajímá mně jestli půjdou taky k soudu což bych teda nechtěla jelikož jsou malé......a také mně zajímá jak dlouho rozvod trvá když se na všem v klidu dohodneme... Díky moc za info

ria80
3. bře 2013

Manželé se mohou rozvést dohodou, když manželství trvalo alespoň jeden rok a alespoń půl roku nežijí manželským životem a nevedou společnou domácnost - není nutné bydlet jinde. Takže radím počkat ještě půl roku.
Pak sepíšete návrh na upravení výchovy a výživy k soudu, druhý manžel se připojí a výchova dětí je upravena dohodou. V tom případě děti vůbec nebudou soudem zatěžovány. Povinnou součástí je určení výživného a komu budou děti svěřeny do péče - styk může a nemusí být upraven, upřednostňuje se dohoda rodičů.
Po vyřešení dětí podáte návrh na rozvod, ke kterému se manžel také připojí. Můžete podat již před vyřešením dětí a pak rozsudek o schválení vaší dohody jen přiložíte. K návrhu na rozvod pak přiložíte sepsanou dohodu o majetkovém vypořádání. Bude zde vaše dohoda o majetku i závazcích, případně bydlení po rozvodu. Soud pak manželství rozvede během pár minut.

Abyste se mohli rozvést dohodou, je třeba mít dohodu na vše - rozvod, majetek i děti, jinak to dohodou nebude a bude normálně sporný rozvod. Pokud dluhy má manžel na sebe ještě z doby za svobodna, zůstávají mu i dál a ty s nimi nemáš nic společného. Do SJM patří majetek nabytý za manželství a sejně tak dluhy z manželství.

Podívej se třeba do dalších témat nebo založ nové, tohle je otázka, takže tady už odpovídat nemůžu.

zlatik1
4. pro 2015

já se rozváděla 7 měsíců, ale neměli jsem spolu ani děti ani společný majetek.. býv. manžel je schizofrenik a nedalo se s ním žít, nekomunikoval se světem takže ani na stání nechodil.. proto to bylo asi 2x odročeno a na ničem jsem nebyli domluveni.. ani se to nedalo. A to mi právník říkal, že to bude záležitost jednoho stání ... a trvalo to jako když jsou děti.

magdalena1964
11. dub 2016

Dobrý den , mám dotaz když podám žalobu o rozvod za jak dlouho bude proti strana vyrozuměná o žalobě?

barborka09
5. bře 2020

@magdalena1964 Dobrý den, vím že už je to záležitost 4 roky stará, ale dozvěděla jste se odpověď na svoji otázku - tzn. za jak dlouho bude protistrana vyrozuměná o žalobě od podání návrhu? Děkuji!

Sem začni psát odpověď...

Odešli