Jit do sporu s otcem dítěte?

hanule54
10. čer 2019

Zdravim maminky,
co delat,otec ditete moc nefunguje,odesla jsem,bydlim u rodicu,kvuli financim a celkove pomoci,ale jsou z jineho mesta,to se otci moc nelibi a chce to resit soudne,dite do stridave pece,kdyz se nechci vratit,ze nebude jezdit dalky aby ho videl.Pritom vim,ze se jedna o schvalnost,kdyz jsme spolu zili,tak se nestaral,porad byl pryc,dite neuspaval,malokdy mu daval jidlo, sam s nim skoro nebyl, zato mel jiny zensky,fotbal jak doma,tak vyjezdak jako hostuji,praci ma taky blbou,jezdi s dodavkou,nevi kdy skonci,kazdy den je jiny a jinde skoro.Diteti je rok a pul.Otazka:ma sanci uspet na stridavou peci?Kdy jsem povinna mu dite dat na vikend,kdyz stale kojim?Kdyz eventualne pujdeme k soudnimu jednani,mohu timto argumentovat,nebo jsem v tomto prohravajici a musim se vratit zpet z vesnice od rodicu do mesta?
Moc dekuji vsem kteri maji s timto zkusenosti.

michaela19911991
11. čer 2019

@hanule54 já mám děti ještě malé takže těch 1500,- se strhávají z alimentů. Ale řekla bych, že 3-4 leté dítě už je schopné zůstat s otcem celý víkend a potom už je to na to, že ty ho tam třeba v pátek odvezeš a on ho v neděli přiveze zpátky domů. Ale, že by si se musela musela vrátit je hodně nepravděpodobné (pokud si se vrátila třeba k rodičům aby se ušetřilo za nájem) myslím, že takovou věc by nařídili jen pokud by matka odvezla dítě z trucu na druhý konec republiky i kdyz tam nemá zázemí - prostě jen aby ublížila svému ex.

misakri
11. čer 2019

Že se matka rozhodne odejít někam dál od otce ( byť tam má zázemí od svých rodičů ) může mít dopad buď na výši alimentů - když bude jezdit tam a zpět pouze otec - nebo na to,že se matka prostě bude muset podílet na předávání dítěte / dětí.
Já se s bývalým manželem takto soudila několik let.. jak jsem psala,odstěhovala jsem se k rodičům 400km daleko.
A to,že soud v krajním případě nařídí přistěhování blíž,rozmezí cca 30km,už jsem taky zažila.. stejně jako to,že děti dají do péče otce,když se prokázalo,že matka dělá naschvály.
U větších dětí ( školkových, školních ) taky pozor na to,že otec může rozporovat jejich nástup do školního zařízení.. taky z vlastní zkušenosti,kdy si otec dítě nechal a chtěl ho nahlásit u sebe do školy - původní škola byla kontaktována a poslala nesouhlas matky - je tam nějaká promlčecí doba.
Já se toho taky bála,když jsem se odstěhovala a změnila dětem školu.. ale muj bývalý manžel o té možnosti tehdy nevěděl,uf.
A taky myslím, že 1,5 lete dítě může být u otce už na víkend,proč by ne - a že bude u prarodičů,může být matce úplně jedno,resp ji po tom nic není,bude to jeho víkend,on jí vůbec nemusí říkat,kde a co dělají. 😉

j.a.n.i
11. čer 2019

@ivular A to jako mas pocit, ze byt odtrzen od jednoho z rodicu je jako zajem dítěte?

vineta
11. čer 2019

@j.a.n.i Však se nemluví o odtržení, když bude mít otec zájem, tak si dojede, ne.

ivular
12. čer 2019

@j.a.n.i Dívej se, pokud jdou rodiče od sebe, tak ke snížení četnosti, s jakou je dítě s každým z rodičů, prostě vždy dojde. Pokud to dítě nerozřízneš motorovou pilou napůl, tak to technicky nemá jiné řešení.
Otázkou je, jak ten celkový časový fond dítěte rozdělit mezi pobyt s mámou a s tátou a taky v jakých intervalech - a to záleží na hodně faktorech. Ve výsledku ale musí jít o nejmenší zlo PRO DÍTĚ, nikoliv pro rodiče, který se bude ohánět odtrháváním. Nikdo nechce dítě od daného rodiče vysloveně separovat, na druhou stranu ale nelze dělat z dítěte pingpongový míček a ještě se chvástat tím, že takto je naplněno jeho právo na oba rodiče.

eviicka
12. čer 2019

@ivular jenže právě tím odstěhováním se ten pingpongový míček dělá. Dojíždět 150 km je už hodně náročné a nikdy tam nebude kontakt jako v místě bydliště, kde si druhý rodič může takhle malé dítě brát z počátku jen třeba každý druhý den na procházku (a to dítě pak případnou separaci od matky může nést tak těžko, že zodpovědný otec to raději vzdá). Chápu důvody pro stěhování, ale ohledně styku je to zkrátka velká komplikace a to odtržení od druhého rodiče tam hrozí.

michaela19911991
12. čer 2019

@eviicka třeba u nás to odstěhovaní pomohlo. Vše je to o lidech. Když jsme bydleli ve stejném městě tak otec dětí je neviděl (jeho nová přítelkyně mu stejně nedovolila aby za nima chodil) a takhle jezdí na dva dny každý týden jedou na víkend podruhé v týdnu. Dokud jsou malé tak ho na tom gauči prostě přetrpím, když přijede odcházím a nechám ho se starat a buď si můžu něco zařídit nebo odpočívat. Vycházíme spolu relativně dobře a děti jsou určitě spokojenější než když táta bydlel tři stanice autobusem a viděl je jedno odpoledne za měsíc.

j.a.n.i
12. čer 2019

@ivular Dojde, ale tim, ze se jeden z rodicu odstěhuje 150km a jeste se bude ohánět kojenim, tak k tomu odtrzeni ditete od otce prosze cilene smeruje a to rozhodne v zajmu ditete neni.

eviicka
12. čer 2019

@michaela19911991 tak tam kde je snaha o dohodu a rozum na všech stranách to jde vždycky lépe.

barulina
24. črc 2019

Bud v klidu. Bez na ospod. Sepisou s tebou navrh na svereni do tve pece, vysi tebou navrh9vaneho vyzovneho. Navrhni i styk otce s ditetem. A kor kvuli prqci bych se stridavky nebala ;)

ajdakajda
12. říj 2019

Ahoj, resim podobný problém teď. Můžu se zeptat jak si dopadla?

kopacka01
18. říj 2019

Ahoj potřebovala bych vědět názor někoho jiného a třeba i nějakou tu řadu. S ex mám dva syny (12,10)a jsou v mé péči ,oba hrají florbal v krajské lize. Díky tomu mají zápasy každý víkend (jeden víkend starší a druhý víkend zase mladší). Problém je v tom že ex si nepřeje aby jezdili, dělá to schválně protože prohrál soud o majetek. Já bych si moc přála aby jezdili protože je to baví, mají pohyb apod. Od soudu máme styky určený že každý sudý víkend jezdí k němu. Přemýšlím jestli má smysl žádat o změně styku kvůli zápasům?Mate s tím někdo zkušenosti?