Kam podat oznámení na neplacení alimentů?

pajula
23. únor 2014

Nemám s tím žádné zkušenosti, tak se chci zeptat,na jaké instituce je dobré obrátit, když bývalý manžel mé ségry neplatí alimenty.
Soud, sociálka či Policie ČR? Nebo rovnou na všechny. Ségra je rozvedena od r.2008 a za těch 6let moc peněz od bývalého neviděla,sem tam ji dal 100-200,-Kč,teď už je to půl roku ne-li déle, co ji nedává vůbec nic a to má stanovené soudně alimenty 4tis.Děkuji za odpovědi.

blahova_andrea
23. únor 2014

alimenty se dají myslím vymáhat jen 3 roky zpětně, takže to měla řešit mnohem dříve. pokud má soudně stavené alimenty a nic nedostává, letěla bych rovnou k exekutorovi podat návrh na exekuci.

zuzanaia
23. únor 2014

Muzete to podat na socialku, ta muze otce vyzvat a vyhrozit mu, co ho ceka - trestni oznameni na PCR ci exekuce k soudu. V tomto pripade bych ale na soud hned podala exekuci na plat. Samozrejme take zalezi, zda ma staly plat a je zamestnan, u OSVC je to slozitejsi. Take se muze podat exekuxe na majetek, ale to je zdlouhavejsi proces a take zalezi na tom, jestli nejaky majetek ma. Dalsi moznosti je, ze na policii muzete podat trestni oznameni, kdyz neplati 3-4 mesice. Ale pokud ma stale zamestnani, tak exekuce bude ucinejsi. Pokud jde o dluh na vyzivnem, tak tam zadna hranice ohranicena neni, dluh vznika a plati stale, ne jen tri roky zpetne. Tri roky zpetne muze soud urcit otci vyzivne, kdyz mu ho stanovuje. Pokud je vyzivne jiz stanovene, tak si dluh muzete vycislit treba i 15 let zpatky.

zamilovanadonej
24. únor 2014

Jasná věc, policie+ najděte si exekutora ve svém okolí a on už poradí jak s návrhem na exekuci, a vše vyřídí 😉