Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Má ex právo brát na procházku s dcerou novou partnerku?

boruv
7. říj 2014

ahoj, chci se zeptat - má bývaly právo na to aby na procházky bral svoji novou partnerku když dcerka nechce?

andelka
7. říj 2014

Má právo brát kohokoli, koho uzná za vhodné. On rozhoduje s kým se dítě stýká v době kdy o něj pečuje. Pak záleží jen na tom, jak je rozumný a empatický vůči dítěti a nakolik dá na jeho mínění.

toga25
7. říj 2014

Právo určitě má, nikdo mu nemůže říkat, s kým má ven chodit a s kým ne... Otázka je, proč nechce partnerku dcerka. Jestli se k ní nechová partnerka hezky?? Taky to může být navádění z maminčiné strany. Důvodů je mnoho, ale pokud to s přítelkyní tatínek myslí vážně, měla by se dcerka ,,sbližovat" i s ní a naučit se, že je nová partnerka součástí tatínkova života... Je to těžko, určitě záleží na věku dítěte a celkových vztazích mezi všema a jak často tatínek tráví čas s holčičkou 🙂

boruv
autor
7. říj 2014

tráví málo času, dcerka je z toho v rozpacích, není to dlouho co tatínek byl její a muj🙂

toga25
7. říj 2014

tak pokud je to třeba 3 hodky za týden a nemá ji třeba 1x za 14 dní o víkendech tak to chápu že chce být dcerka jen s tatínkem, ale pokud u něj doma tráví třeba ty 2 dny, tak bych začala pozvolna, at je tam partnerka třeba jen na oběd a kafe po obědě, a spí tam až o něco později, až si na ni malá přece jen zvykne a vytvoří si k sobě nějakou cestu 🙂 My to tak taky dělali, vždycky jsem přišla k příteli ale nespala tam, snažila jsem se at co nejvíc času tráví se synem a pak už jsem tam i spala a i malý se musel naučit, že do života jeho taínka patřím. Ale zase jeho maminka se na jeho taínka vykašlala hned po porodu takže malý nezná pojem rodina v tom pravém slova smyslu kdy je maminka a tatínek pohromadě 🙂

boruv
autor
7. říj 2014

@toga25 je to to první jen pár hodin týdně

toga25
7. říj 2014

Aha tak to bych se s ním zkusila domluvit aby nějaký čas z toho přítelkyni asi vynechal, když se dcerka necítí dobře a až pochopí, že ji pořád oba milujete stejně tak až pak pomalu seznamovala s ní... pokud je to opravdu třeba 3 hodky jeden den, tak to snad jeho nová vydrží a koneckonců se i uvidí, jak umí být trpělivá 😀 😀

aleks
1. lis 2014

@boruv - mozna nebudes chtit prave tohle slyset,ale v novem Obcanskem zakoniku je mimo jine stanoveno,ze se na vychove ditete podili i novy partner rodice,coz vyplyva z faktu,ze s rodicem ditete udrzuje vztah. Bylo to tak vzdycky,jen ted je to vyslovne i v zakone. Takze hlasky typu - ja si nepreju,aby u toho byla taky ta jeho nova (ten jeji novy) timto uz opravdu padaji. Jo a jeste k tomu,ze dcerka nechce - na jednu stranu nemuze si diktovat,co chce a nechce,pokud rekne,ze nechce chodit do skoly,stejne ji tam posles,ze? Zalezi totiz na tom,jak se k nove pritelkyni postavis ty,protoze dcera prejima tvoje postoje. Mela bys ji motivovat,ze s ni a tatkou zazije fajn chvile (i kdyz chapu,ze je to asi tezke treba ve chvili,kdy tebe a dceru opustil kvuli ni). Ale ver mi,ze pokud v sobe ty a zaroven i otec dcery zaprete vzajemny negativismus prave kvuli dcerce,vychovate z ni tak stastnou holku

Sem začni psát odpověď...

Odešli